Звенигородська Районна Державна Адміністрація
Звенигородський район, Черкаська область

Культура

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік  - Палаци і будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік  - Бібліотеки

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік  - Школи естетичного виховання дітей

Ніч у музеї

Упродовж вже  сорока років 18 травня відзначають Міжнародний день музеїв. До цього свята двадцять років тому європейська спільнота започаткувала акцію «Ніч музеїв». Десять  років тому Україна теж масово долучилась до цієї всесвітньої акції. Звенигородський районний краєзнавчий музей імені Т.Г. Шевченка проводить свою «Ніч у музеї» цього річ уже вп’яте.

Чого тільки не було в наших програмах на «Ночах у музеї»: бліц-екскурсії,  демонстрації кадрів кінохроніки, виставки робіт дитячої творчості, майстер класи, виставки – продажі сувенірної продукції. А ще наша  ліхтарикова екскурсія, яку проводить науковий співробітник музею Станіслав Лячинський. У  таємничих сутінках, при світлі ліхтариків, в залах музею  відвідувачі могли побачити все зовсім під іншим кутом зору, адже саме  вночі картини та експонати найбільш містичні. Захопливі історичні квести, театралізації в залах музею, виступи гостей та колег, співи і танці, жива музика – на нашому святі традиційно. Також створення карти України дитячими долоньками, створення рушника єдності  прямо на стінах музею та  запуск повітряних ліхтариків…

І знаєте, наше столітнє приміщення музею мало чим здивуєш, але сальса з козацької гармати, що пролунала того річ від козаків Козацького куреня, на чолі з отаманом Олегом Голубом, та гул литавр з бряжчанням шаблюк запам’ятається надовго.

 А ще смажена картопля на вогнищі, узвар від учасників художньої самодіяльності Будинку культури села Вільховець на чолі з директором Михайлом Кобеняком. Саме вони багато років підтримують дух свята, створюють своєрідний колорит.  Підтримували настрій відвідувачам своїми фольклорними дійствами і самодіяльні художні колективи села Озірни. З ними разом співали – танцювали, було  в волю  їсти пити й хороше походити.  Озвученням заходу  опікувався Сергій Слинько. Традиційно  з року в рік його музичний супровід від районного будинку культури звеселяв відвідувачів. Лариса Кочерга, Анна Сідлецька, Любов Кононенко, Надія Кульбаченко, Вадим Мицик, Ніна Писар, Юлія Письменна  допомагали в організації святкових дійств від самої першої акції.

Незмінними учасниками свята є колектив Звенигородської дитячої художньої школи на чолі з директором Людмилою Власенко. Викладачі разом з своїми учнями проводили конкурси і майстер класи, натхненно ліпили  з глини та солоного тіста, започаткували  ідею аквагриму - малюнків на обличчі для дітей та  дорослих під час масових дійств.

А ще кожного разу на «Ночі у музеї» було представлено виставку-продаж та презентацію виробів учнів Державного навчального закладу «Звенигородського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».

Освітянські колективи міста теж постійно брали активну участь в наших заходах. Методист  відділу освіти Звенигородської РДА Володимир Неумитий та директор спеціалізованої школи №1 Шукало  забезпечували технічною базою та новаторськими ідеями. 

Чи  й все згадалось, що відбувалось протягом  цих років. Акція «Ніч у музеї» об’єднує всіх поціновувачів історичної спадщини та сьогодення. Відбувається завдяки   спільним зусиллям музейних працівників, відділу культури і туризму РДА, дитячої художньої школи та дитячої школи мистецтв, бібліотечних працівників, працівників районного будинку культури, а ще - депутатів обласної ради Олекси Озірного, Сергія Кулікова,  депутатів районної ради Олега Голуба, Сергія Лебединця, Сергія Рубана.

Директор музею Олена Наріжна

ПАСПОРТ

бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік - Школи естетичного виховання дітей

ПАСПОРТ

бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік - Інші культурно освітні заклади та заходи,  Програма розвитку духовності,культури на 2017-2018рр​

ПАСПОРТ

бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік- Палаци і будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу

 

Михайло Грушевський

(29 вересня 1866 – 24 листопада 1934)

Михайло Сергійович Грушевський – видатний історик, визначний державний і громадсько-політичний діяч, літературознавець, письменник, публіцист, організатор української науки, академік Всеукраїнської академії наук і Академії наук СРСР.

Народився в м. Холм (нині Хелм, Польща) в сім’ї вчителя гімназії, організатора народної освіти, автора “Первой учебной книги церковно-славянского языка”. Рід батька походив від козаків Грушів, рід матері – греко-католицьких священиків Опуцкевичів.

Закінчив 1-шу Тифліську гімназію, історико-філологічний факультет Університету святого Володимира, наукову працю розпочав під керівництвом відомого історика Д. Антоновича. За монографію “Нарис історії Київської землі від смерті Ярослава до кінця ХІV століття” (1890 рік) нагороджений золотою медаллю, залишений в університеті для подальшої наукової та викладацької роботи як професорський стипендіат.

1894 року захистив магістерську роботу. За рекомендацією Антоновича призначений на посаду ординарного професора кафедри “Всесвітньої історії з окремим узагальненням історії Східної Європи” Львівського університету.

Львівське Наукове товариство імені Тараса Шевченка як перша українська академія наук

У Львові розпочав активну науково-організаційну діяльність у Науковому товаристві імені Тараса Шевченка. Очолював історико-філософську секцію, редагував “Записки Наукового товаристві імені Тараса Шевченка”, створив та очолив Археографічну комісію НТШ, а в 1897–1913 роках голова Товариства, що під його орудою розвивалося як академічна установа на взірець західноєвропейських.

Ініціював роботу зі збирання дж%