Звенигородська Районна Державна Адміністрація
Звенигородський район, Черкаська область

Метеорологи попереджають

Упродовж вихідних на Звенигородщині утримувалась спекотна, мало вітряна та суха погода. Середня добова температура повітря по даних метеостанції Звенигородка становила 23.2-25.1°, що перевищує кліматичну норму на 4-6°. Вдень повітря прогрівалось до 30.6°, вночі було 17.2-20.0°. Показник пожежної небезпеки підвищився до високого (4 класу). Дискомфорту додавала підвищена вологість повітря.

Максимальна швидкість вітру не перевищувала 5-9 м/с. Радіаційний фон у Звенигородці  становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону. Атмосферний тиск знижений, наступної доби істотно не зміниться. Відносна вологість повітря збільшиться.

Висока температура повітря призводить до пожеж, спалахів інфекцій та сонячних ударів.

Пляжно-купальний сезон у розпалі. Температура води у Дніпрі біля Черкас на 8 год. 29.06.16 становила  27°С. Радимо відпочиваючим на водних об’єктах бути обережними і дотримуватись правил поведінки на воді!

1-3 липня погоду Черкащини формуватиме виступ Азорського антициклону, тому знову буде сонячно, спекотно та сухо, і показник пожежної небезпеки знову зростатиме.

Створилися умови для розвитку грозової діяльності. Тому сьогодні та завтра очікуються грози, дощі, місцями град та шквали 17-22 м/с. Температурний фон при цьому тимчасово спаде на 2-3º. Температура вночі очікується у межах +18+20º, вдень до +26+28°.

Нагадуємо, що грозові явища часто несуть небезпеку. Є випадки загибелі людей та тварин від блискавки під час шторму на Кременчуцькому водосховищі. Часто після грози на вулицях міста залишаються на землі обірвані шквалами дроти електропередач. Небезпечні в умовах поганої видимості із-за дощу повалені дерева на автошляхах. Тому будьте уважними і обережними!

 

 

Начальник метеостанції  Звенигогородка                         Т.А.Лисенко

« повернутися до списку новин