Звенигородська Районна Державна Адміністрація
Звенигородський район, Черкаська область

Огляд погодних умов

Дощі, що пройшли минулими днями на Звенигородщині, додавали дискомфорту до зниженого температурного фону. Середня добова температура повітря по даних метеостанції Звенигородка знизилась до  14.2°, що на 3.2° нижче кліматичної норми і відповідає нормі середини травня.

Максимальна температура повітря знизилась до 16.9°, що є найнижчою денною температурою з початку червня. Внаслідок зливових дощів з початку червня кількість опадів склала 22.7мм ( норма для червня 83мм). Середня температура ґрунту на глибині 10 см за минулу добу становила 17.1° (норма для другої декади червня 21-23°).

Погоду Черкащини найближчої доби формуватимуть теплі і вологі повітряні маси середземноморського походження. Тому  у наших краях очікується нестійка погода: періодично випадатимуть дощі, місцями можливі грози. При цьому триватиме тенденція до потепління. Атмосферний тиск знижений, відносна вологість повітря залишиться високою.

В кінці робочого тижня температура повітря підвищиться до спекотних значень – 30-32º, що сприятиме швидкому зростанню показника пожежної небезпеки.

За багаторічними даними метеостанції Звенигородка середньодобова температура на 15 червня становить 18.7° тепла, на цю дату найвища температура повітря 31,2° тепла відмічалася у 1966 р., найнижча – 6,7° тепла – у 1952 р.

Достатня кількість тепла та вологи сприяє активному росту та розвитку всіх сільгоспкультур. Дощова погода також сприяла зниженню показника пожежної небезпеки до 1 класу.

Прохолодна погода та достатнє вологозабезпечення посівів є черговим бонусом для ранніх хлібів – період формування та наливу зерна затягнувся, що сприяє закладанню більшого числа  колосків та зерен у колосі та, як наслідок, підтвердження високих видів на врожай зернових культур.

      Начальник метеостанції Звенигородка

    Т.А.Лисенко

« повернутися до списку новин