Звенигородська Районна Державна Адміністрація
Звенигородський район, Черкаська область

Оголошення

Зобов'язання України щодо створення ефективної системи контролю державної допомоги суб'єктам господарювання, за зразком системи, яка існує у Європейському Союзі, передбачені низкою міжнародних угод

Найбільш чіткі вимоги до такої системи встановлено у статтях 262 – 267 Частини 2 "Державна допомога" Глави 10 "Конкуренція" Розділу IV "Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею" Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Читати далі

Закон України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання" 

 

Фінал Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017». Голосуємо!

На початку квітня 2017 року та ініціативи онлайн-ресурсу AgroPortal.ua та асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), підтримки Міністерства аграрної політики та продовольство України, оголошено про старт II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017».

Метою конкурсу є підтримка перших кроків та ініціатив тих громад, які дійсно хочуть розвиватися, створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу, відновлення інфраструктури тощо.

Заявки на участь у конкурсі подали більше 300 сіл з різних областей України. За результатами вивчення матеріалів члени експертної ради визначили 20 сіл-претендентів, до переліку яких потрапило й село Черкащини - Моринці Звенигородського району.

Із 16 липня розпочалося онлайн-голосування та паралельне виставлення балів селам-конкурсантам членами експертної ради. Під час підрахунку результатів голоси онлайн-голосування та оцінки експертної ради будуть зведені до єдиної 50-бальної шкали. Відповіддю максимальний бал для кожного села-конкурсанта від онлайн-голосування - 50, експертної ради - 50. Максимальний бал -100.

Нашим землякам із с. Моринці дуже важлива підтримка небайдужих черкащан, важливий кожен голос за їхнє село. Перемога в конкурсі - це добра нагода для Черкаської області заявити про багату історико-культурну спадщину нашого краю.

Результати конкурсу, переможців та місце проведення нагородження буде озвучено у День незалежності України - 24 серпня цього року.

Просимо підтримати наших земляків за посиланням:  http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-vseukrainskogo-konkursa-neveroyatnye-sela-ukrainy-2017-golosuem/

 

Нічний кінозал «Ше.Fest’у» покаже фільми про таємниці Фанні Каплан та генетичний код вишиванки

 

22 липня 2017 року на території історико-культурного комплексу Замок-музей Радомисль проходитиме другий Всеукраїнський фестиваль-показ етнічного та стилізовано-етнічного одягу та аксесуарів «Аристократична Україна».

Фестиваль відбувається з метою популяризації відродження культурних традицій України, розвитку культурної й народної дипломатії між етносами й національними меншинами, що вважають своєю Батьківщиною Україну та представниками народів, що проживають на території України. Зокрема, у 2016 році в рамках показів відвідувачам фестивалю було продемонстровано українське автентичне вбрання Полтавщини, Донеччини та Волині. Окрім популярних в Україні дизайнерів, у фестивалі взяли участь представники з посольств таких країн як Малайзія, Польща та Південна Корея, котрі представили свою національну культуру.

Фестиваль «Аристократична Україна» сприятиме пізнанню етнографічної та культурної спадщини і досягнень регіонів України, популяризації етнічного одягу у молодіжному середовищі та серед громадян інших країнах світу. Також проведення подібних культурних заходів позитивно впливатиме на удосконалення майстерності та підвищення художнього рівня майстринь, що працюють в напрямку етно-стилю в сучасному одязі та аксесуарах, а також сприятиме підвищення самооцінки у звичайних жінок, що братимуть участь в показах в якості моделей.

Під час фестивалю на території історико-культурного комплексу Замок-музей Радомисль відбуватиметься ярмарок-продаж робіт українських дизайнерів та народних майстринь.

Програма заходу, а також положення про фестиваль додаються окремим додатком.

Організатори фестивалю - історико-культурний комплекс Замок-музей Радомисль, ГО «Громадський інформаційний простір» за підтримки народного депутата України Ольги Богомолець.

Контактна особа від оргкомітету фестивалю: Руслан Велігодський,
bogomoIets7@gmail.com. моб.тел: 050 856 57 ЗО

 

“Ше.Fest” – два дні драйву на батьківщині Тараса Шевченка

Вже вчетверте на батьківщині Кобзаря відбудеться фестиваль Тараса Шевченка “Ше.Fest”. Цьогорічний захід пройде 12-13 серпня в селі Моринці, Звенигородського району, Черкаської області.

Для глядачів фестивалю вдень і вночі працюватимуть декілька локацій. З головної музичної сцени лунатимуть виступи сучасних українських гуртів Kozak System, Vivienne Mort, Веремій, Мрія Життя, Проти Течії.

На просвітницьку галявину завітають одразу два мегапопулярних українських письменники  - Василь Шкляр та Сашко Лірник; відбудуться лекції, музичні виступи переможців конкурсу «Ше.Пісня», запеклий поетичний батл.

Театральна сцена запропонує глядачам перформанси та вистави, а нічний кінозал покаже три сучасних українських фільми «Спадок нації», «Гніздо горлиці» та «Моя бабуся Фані Каплан». Ті, хто не спатиме вночі, зможуть також відвідати галявину нічної акустики.

На учасників фестивалю чекають екскурсії, майстер-класи з хенд-мейду, книжковий ярмарок, виставка народних майстрів та художників. Кожен бажаючий зможе стати земляком Шевченка на два дні, оселившись у наметовому містечку поблизу Моринців.

 

Нинішній “Ше.Fest” приурочено до 100-річчя українській революції, яку ще задовго передбачав український Пророк Шевченко. Тому було обрано лаконічний лозунг “Твоя країна! Твоя боротьба!” і цитату з “Кобзаря”, яка ілюструватиме цьогорічний фестиваль: “За вас правда, за вас слава, І воля святая!”

 

Трохи історії

Ідея фестивалю – оновлення і популяризація постаті Шевченка. Від початку і донині організатори прагнуть  зробити так, щоби Тарас Григорович був завжди модний і актуальний, так само, як і його творчість.

“Ше.Fest” – це фестиваль, де кожен може побачити в Шевченкові не лише звичний образ пророка, а бунтаря, неформала своєї епохи і водночас — надзвичайного генія. Українського і сучасного, близького та зрозумілого кожному.

Перший “Ше.фест” відбувся 16-17 серпня 2014 року в селі Моринці і був приурочений до 200-річчя Тараса Шевченка. Через рік, 22-23 серпня 2015 відгримів другий фестиваль, а 13-14 серпня 2016 року — третій.

Кожного фестиваль збільшує свою аудиторію: від тисячі глядачів на першому заході до чотирьох тисяч – на минулорічному.

 

З метою збереження пісенної творчості, народних свят, звичаїв, обрядів, розвитку автентичного фольклору, виявленню нових оригінальних фольклорних та родинно-сімейних колективів, долучення різних вікових груп населення до культурної спадщини українського народу 19 серпня 2017 року о 12-00 в Тальнівському районному будинку культури відбудеться свято фольклорних колективів та троїстих музик, якому вже передували огляди за жанрами. Також окрасою дійства заплановано виставку майстрів народно-прокладного мистецтва.

За підсумками попередніх оглядів виявилось багато нових цікавих колективів, талановитих солістів, які гарно представили себе, обмінювалися досвідом і це вилилося в яскраві свята з різнобарвними українськими піснями та костюмами.

Щиро запрошуємо колективи Вашого району прийняти участь у вищезазначеному святі.

 Контактна особа: Луняка Людмила Григорівна. Заявки на участь за тел. 3 18 40, 097 504 00 95 до 4 серпня 2017 року.