Звенигородська Районна Державна Адміністрація
Звенигородський район, Черкаська область

Метеорологи попереджають

Чекаємо сильних морозів

 

Після сильних снігопадів, що спостерігалися 18 січня, висота снігового покриву на Звенигородщині досягла рекордних значень за весь повоєнний період - 59 см. В останнє такий високий сніговий покрив відмічався взимку 1986-87 рр – 57см. Минула доба 21 січня видалась поки що найхолоднішою за цю зиму: середня добова температура повітря становила 10.5° морозу, вночі стовпчики термометрів знижувалися до 14.5° морозу. На ранок 22.01 висота снігового покриву внаслідок ущільнення дещо зменшилась – 55см. Глибина промерзання ґрунту становить 10 см за норми на цей час 29 см. Мінімальна за добу температура ґрунту на глибині 3 см (глибина залягання вузла кущіння пшениці озимої) становила 1° морозу.

Протягом тижня морозна погода утримається, а 24-25.01 прогнозується пік холоду з нічними показниками до 15-20º морозу. Істотних опадів не очікується. На дорогах і тротуарах збережеться ожеледиця. У кінці робочого тижня можна очікувати послаблення морозів до 10-15º та невеликі опади. Будьте обережні: великі маси снігу та льодяні бурульки на балконах і дахах будинків  несуть небезпеку.

22.01.18                     Начальник метеостанції Звенигородка   Т.А.Лисенко

 

Сьогодні вночі розпочався снігопад і Звенигородщина опинилась в сніговому полоні.

По даних метеостанції Звенигородка на 8 годину ранку вже випало 32.2мм опадів, що складає  291% від декадної норми ( 11мм) та вважається стихійним гідрометеорологічним явищем. На 14 год ще випало 20.4 мм, разом це становить 126% від місячної норми (42мм), висота снігового покриву досягла 50см. За прогнозом негода збережеться   на Черкащині і ввечері 18 січня, вночі та у першій половині дня 19 січня. Тому у цей період очікується цілий комплекс небезпечних явищ – сніг, мокрий сніг, налипання мокрого снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця. Після 15:00 год. 19.01 атмосферні фронти залишать наш регіон. Температура повітря поступово знижуватиметься, а опади будуть не істотні.

18.01.18       Начальник метеостанції Звенигородка   Т.А.Лисенко

   

Штормове попередження складні погодні умови

по м. Черкаси та Черкаській області

18 січня  внаслідок переміщення циклону  з південного заходу очікується сильний мокрий сніг,часом з дощем; хуртовини,  місцями ожеледь, налипання мокрого снігу,  посилення вітру до 15-20 м/с. На дорогах ожеледиця. Температура протягом доби   2..-3º.

 

  17.01.2018                 Начальник метеостанції  Звенигородка  Т.А.Лисенко

                             

Погода на Різдво.

На відміну від минулого року, коли Різдвяні  свята були з морозом та снігом,  цьогорічне Різдво буде теплим та без суттєвих опадів. У найближчі дні погода на Звенигородщині суттєво не зміниться. Зима продовжить розвиватися по європейському погодному сценарію - будуть панувати тепло та волога.

5 січня 2018 р. Хмарно з проясненнями. Вночі невеликий дощ, вдень без істотних опадів. Вночі та вранці місцями по області туман. Вітер південно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі -2..+3º, вдень 0..5º.

6-7 січня. Хмарно з проясненнями. Без істотних опадів. Вночі та вранці місцями туман. Вітер південно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі -2..3º, вдень 2..7º.

8 січня. Вночі невеликий сніг, вдень без опадів. Температура вночі 1..-4º, вдень -2..3º.

9 січня. Без опадів. Температура вночі та вдень 1..-4º.

04.01.2018          Начальник метеостанції Звенигородка  Т.А.Лисенко

              

   Якої погоди слід очікувати у січні?

            Січень – вершина зими. Це місяць яскравих зірок, морозних ночей, білих стежок. А також це місяць світла, тому що наприкінці січня день збільшується на 1,5 години. Українці говорять: «В січні сонце повертає на літо, а зима – на мороз». Температурний фон, у порівнянні з груднем, знижується на 2-3°, середня температура місяця по даних метеостанція Звенигородка становить 5.9° морозу. Абсолютний мінімум температури повітря  -36,7° спостерігався у 1935р, абсолютний максимум +11.5° спостерігався у 2005 р. Опади у січні випадають в основному у вигляді снігу, іноді – мокрого снігу та дощу. У середньому по Звенигородському району за місяць випадає 42мм. В цьому році січень очікується дещо теплішим кліматичної норми та достатньо сніжним, середньомісячна температура очікується 2,2º морозу (за норми -5,9º), кількість опадів – 34 мм (за норми 42 мм). При цьому,  у першій половині місяця слабкі морози чергуватимуться з відлигами, а в другій – переважатимуть помірні морози, які наприкінці січня можуть досягнути -20-22º. Максимальна температура повітря при відлигах в першій половині місяця очікується в межах +5+7º. Опади, переважно невеликі, спостерігатимуться впродовж всього січня. Значні опади можливі у першій та третій декадах місяця. З небезпечних явищ можливі: різкі зниження температури, сильні вітри, хуртовини, ожеледні явища. Комунальним службам слід бути готовими до періодичного очищення автошляхів  від снігу, щоб уникнути його небажаного накопичення на дорогах

29.12.17   Начальник метеостанції Звенигородка                                                                                                                 Т.А.Лисенко

 

Погода в новорічну ніч

Грудень цього року на Звенигородщині в загальному видався аномально теплим. Особливо теплими видалися останні три дні.  За прогнозом до кінця року погоду в нашому краю продовжить формувати тепло з Атлантики, тому переважатиме підвищений температурний фон, який більше відповідає березню, з невеликими опадами. Новорічна ніч прогнозується відносно теплою та безсніжною, проте слабкі опади можливі. Вночі термометри показуватимуть 0-3º морозу, вдень 0-5º тепла. За повоєнний період спостережень із «плюсовою» місячною температурою повітря грудень був у 9 роках, при цьому у всіх випадках впродовж січня – березня відмічалися морози до -20º і навіть -32º. По даних метеостанції Звенигородка найхолоднішим (до 26.7° морозу) Новий рік був у 1969 р., а найтеплішим із температурою повітря +9.2° – у 2000 р.

26.12.2017 Начальник метеостанції Звенигородка       Т.А.Лисенко

   

 Прогноз на грудень

По багаторічних даних метеостанції Звенигородка :

  • середньомісячна температура повітря за грудень складає мінус 2.6˚(норма);
  • абсолютний максимум температури повітря  +15.3˚ (05.12.2008року);
  • абсолютний мінімум температури повітря  мінус 26.7˚ (31.12 1969 року);
  • середня багаторічна місячна кількість опадів у грудні складає 50мм (норма), найбільша за всі зимові місяці.

Цікаво:

  • грудень за останні 69 років став тепліше на 0,5°;
  • у  грудні опади розподіляються по роках нерівномірно від 4 мм до 90 мм;
  • за останні чотири роки спостерігається значний недобір опадів.

 В цілому грудень 2017 року на Звенигородщині очікується дещо тепліше звичайного із недостатньою кількістю опадів:

 - середньомісячна температура мінус 1.2º (норма мінус 2.6º);

 -  кількість опадів -38 мм (норма 50 мм).

         При цьому, значні морози (до -10-15º) можливі  наприкінці першої декади та наприкінці місяця, всередині місяця – відлиги до +5+7º. Найбільше опадів випаде всередині місяця у вигляді мокрого снігу та дощу, в решту часу переважно невеликий сніг.

Сніговий покрив, висотою 1-3 см, спостерігатиметься у першій та третій декадах грудня. У періоди відлиг  утворюватимуться  ожеледі та ожеледиці на дорогах.

  30.11.2017         Начальник метеостанціі Звенигородка  Лисенко Т.А

Інформація про стан посівів  пшениці озимої перед входом в зиму в Звенигородському районі 

       У вересні 2017 року агрометеорологічні умови  підготовки ґрунту для осінньої сівби озимих культур та самої сівби були переважно сприятливі. В другій декаді вересня в Звенигородському районі розпочато сівбу пшениці озимої. Дощі та тепло створювали покращені умови для розвитку початкових фаз озимих  культур, тому на площах, посіяних 19 вересня, 24.09 вже відмічено проростання зерна та 30.09 перші сходи. Перші заморозки, що спостерігались в останні 2 дні вересня, були нетривалими і  шкоди посівам озимих не завдали.  Протягом жовтня утримувались максимально сприятливі умови для розвитку початкових  озимих  культур. У пшениці озимої, посіяної 19 вересня, 2.10 відмічено масові «сходи», 16.10 - «3-й листок», 20.10 - «утворення вузлових коренів» , 24.10 - «кущіння». У першій половині листопада у озимих культур ще тривала  повільна вегетація. Для об’єктивної оцінки стану посівів озимої пшениці в Звенигородському районі перед входом в зиму 17 листопада агрометеорологом було проведено обстеження посівів на спостережній ділянці та разом зі спеціалістами Управління АПР в 5 господарствах району. Разом було обстежено 5 полів, загальна площа яких становила 556 га. За результатами обстежень озима пшениця, що була посіяна в період 24.09-10.10, знаходиться у фазі «кущіння». У рослин висота в середньому становить 17 см, кількість стебел  на 1мстановить 995-1175шт  при середній кущистості 2.4, забур’яненість слабка. Рослини добре вкорінені та розвинені, пошкоджених та загиблих  не відмічено. По результатах обстежень можна дійти висновку, що в Звенигородському районі посіви пшениці озимої входять в зиму в доброму стані, що позитивно позначиться на рівні їх морозостійкості.

22.11.2017                    Начальник метеостанції Звенигородка     Т.А.Лисенко 

Агрометеорологічний огляд

по Звенигородському району за другу  декаду листопада 2017 року

Похмура, волога та туманна  погода переважала протягом усієї другої декади  листопада, що відповідає погоднім умовам пізньої осені. Проте по температурному режиму  декада була  теплою, з малою кількістю опадів та скоріше відповідала третій декаді жовтня.  

Середня декадна температура повітря склала 3,5°, що на 1,6˚ вище норми (1,9˚). Максимальна температура повітря підвищувалась до 12.0°, мінімальна температура  вночі знижувалась у повітрі до мінус 3,8°. Опади спостерігались у вигляді зливового та облогового дощу, мряки і  туману  і склали 8,6  мм, що становить 60 % від декадної норми (15мм). З початку року опадів випало  409,0 мм (77%від багаторічної норми). 15 листопада  відбувся стійкий перехід середньодобової температури повітря через +5° у бік зниження (середня багаторічна дата для Звенигородського району  2 листопада), що означає закінчення вегетаційного періоду та припинення активної вегетації озимини. До 15 листопада у озимих культур ще тривала  вегетація. У пшениці озимої, за якою  веде спостереження метеостанція, рослини виглядають здоровими, знаходяться у доброму стані, проте розвиваються  дещо нерівномірно, помітні бур’яни,  висота в середньому становить 17 см, кількість стебел  на 1м2    становить 1037шт  при кущистості 2.4. В зиму посіви пшениці озимої в Звенигородському районі входять  добре розвиненими та вкоріненими, що позитивно позначиться на рівні їх морозостійкості. За рахунок високої вологості повітря, рос, густих туманів та опадів  верхні шари грунту протягом  декади  залишалися добре насиченими вологою.

 

                      Технік-агрометеоролог метеостанції Звенигородка   Ю.І.Мовчан 

 

    19 листопада  - День метеорологічної служби України

Метеорологи нашої рідної України святкують своє професійне свято. Багато галузей народного господарства  використовують  у своїй виробничій діяльності  гідрометеорологічні дані: авіація, сільськогосподарське виробництво, автотранспорт, комунальники та інші. Адже погода на кожному кроці втручається в життя людини, часто порушуючи всі її плани: може раптово пошкодити морозом квіти фруктових дерев, нашкодити овочевим культурам, загубити посухою врожай, затопити поля зливами, збити спілі плоди градом. Згадаймо, що хуртовини та ожеледиця несподівано зупиняють транспорт, ожеледь обриває проводи й порушує зв’язок, повінь у весняний період паралізує життя цілих районів. Людина завжди боїться неочікуваних проявів погоди і намагається їх передбачити. Метеорологічна служба цілодобово стоїть на сторожі – веде спостереження за всіма змінами в атмосфері, щоб  зменшити залежність людини від погодних умов. Метеостанція Звенигородка працює в селі Озірна вже 60 років, розташована  на  висоті 214м над рівнем Балтійського моря та має координати 49˚05' широти і 30˚54' довготи. Наш невеличкий колектив ні на мить не припиняє спостереження за навколишнім середовищем – кожна краплина дощу, кожна хмаринка не залишається без нагляду чергового спостережника.

Вітаю всіх колег-метеорологів  з професійним святом, бажаю їм успіхів у праці , міцного здоров’я, гарної погоди на роботі та вдома.

 

   17.11.17  Начальник метеостанції  Звенигогородка                         Т.А.Лисенко

 

       

    На „Михайла” очікуємо сніг

Початок листопада видався теплим та з недостатньою кількістю опадів: середньодобова температура повітря була на 2-3º вище багаторічної норми, опадів випало з початку місяця 7.6мм (норма для першої декади листопада 13мм). Погодні умови сприяли поступовому розвитку посіяних озимих сільгоспкультур та економії паливно-мастильних матеріалів. В найближчу добу  продовжить надходити тепле повітря: температура повітря вночі +2+4º, вдень +10+12º. Надалі температура повітря знизиться вночі до 2-4º морозу, вдень 1-5º тепла.

21-22.11  очікуються складні погодні умови: дощ з переходом у мокрий сніг та сніг, налипання мокрого снігу, посилення вітру до 15-20 м/с. Можливе утворення невеликого снігового покриву. Всім службам, від яких залежить життєзабезпечення населення, необхідно бути готовими до ускладнення погоди.

13.11.17         Начальник метеостанції Звенигородка            Лисенко.Т.А.

 

Погода у листопаді

Листопад – місяць переходу до зимового режиму погоди.  Це місяць довгих і темних ночей та коротких похмурих днів, вже по-зимовому прохолодно і ще по осінньому сиро. На Звенигородщині  листопад це місяць з нестійким характером погоди. В цьому році листопад очікується дещо теплішим за норму та з опадами у межах норми. Середньомісячна температура повітря становитиме +3,0° (за норми +1.9°), кількість опадів – 43 мм (за норми 45 мм). При цьому, особливістю місяця може бути чергування «хвиль тепла» з «хвилями холоду» в першій половині місяця. При похолоданнях нічна температура повітря може знижуватися до 7-9º морозу, у теплі дні можливі її підвищення до +10+15º. Після 20.11 намітиться тенденція до стійкого похолодання, стійкий перехід середньодобової температури повітря через 0º у бік зниження очікується в період 24.11-03.12, можливе утворення невеликого снігового покриву.Внаслідок чергувань тепла і холоду в першій половині листопада можливі тумани та посилені вітри, у другій половині місяця погода ускладниться снігопадами та ожеледними явищами.

 

 01.11.17 Начальник метеостанції Звенигородка            Лисенко.Т.А.

 

Штормове попередження

про різку зміну погодних умов на Черкащині 31 жовтня 2017 року

За інформацією гідрометеорологічного центру, ввечері 30.10.2017 року через Одеську, Миколаївську, Кіровоградську області у північному напрямку перемістився потужний циклон зі швидкістю вітру 40-50 км/год.

Ввечері після 21 години 30 жовтня він досяг Черкаської області, що призвело до ускладнення погодних умов. Внаслідок дії активного циклону та його атмосферних фронтів слід очікувати складних погодних умов з небезпечними і стихійними гідрометеорологічними явищами і впродовж 31 жовтня.

Активізація атмосферних фронтів спричинить:

сильні та дуже сильні дощі, місцями сильні зливи;

шквали 20-25, місцями 30 м/с.

Можливе підтоплення автодоріг, сільськогосподарських угідь, низько розташованих територій міст та районів області. Існує загроза руйнування гребель, дамб водосховищ.

Очікується пошкодження дерев, руйнування покрівель житлових будинків, ускладнення руху транспорту на автошляхах області. Поєднання вітру із значними опадами може призвести до порушення функціонування систем енергопостачання (обрив електромереж, автоматичні відключення та аварії на електричних мережах та підстанціях).

Ймовірне утворення інтенсивного поверхневого стоку з накопиченням його у пониззях рельєфу та затопленням і підтопленням господарських об’єктів, споруд, суб’єктів господарювання Черкаської області, порушення функціонування систем життєзабезпечення населення.

Не виключається погіршення гідрологічної ситуації в басейнах річок Дніпро та Рось.

Прогнозовані погодні умови можуть значно ускладнити умови життєзабезпечення населення області, роботу комунального господарства, можливі чисельні руйнування промислових та житлових споруд, ліній електромереж і зв’язку, тягових підстанцій, виникнення аварій на об’єктах господарювання, дорогах тощо.

Начальник центру                                                                                                 В.С. Постригань

 

Штормове попередження складні погодні умови  по м. Черкаси та Черкаській області

У зв’язку з проходженням активного циклону з північного-заходу, 30 жовтня очікуються складні погодні умови: дощ  з переходом в  мокрий сніг.  Посилення північно-західного вітру до 17-22 м/с,  вночі  пориви 25м/с. 

27.10.2017          Начальник метеостанції Звенигородка            Лисенко.Т.А.

 

 Огляд погодних умов

22 жовтня  відбувся стійкий перехід середньодобової температури повітря через +8° у бік зниження, що на тиждень пізніше середньобагаторічного строку. Вчора середня добова температура повітря знизилась і становила 2.2° (кліматична норма на цей час 5.2°). Максимальна температура повітря вдень не перевищувала 4.7° тепла. Мінімальна температура повітря сьогодні вночі становила 3.6° тепла. Також  відмічався невеликий дощ, випало 0,4 мм. Мінімальна відносна вологість повітря у денні години становила 71%. За прогнозом синоптиків завтра вночі  можливий невеликий дощ з мокрим снігом. Вдень опадів не очікується. Температура почне знижуватися, вночі до 0-2º морозу, вдень 5-7º тепла.

 ПРОГНОЗ ПОГОДИ:

На 26 жовтня. Хмарно з проясненнями. Вночі без істотних опадів, вдень невеликий дощ. Вітер західний 7-12 м/с. Температура вночі 2..-3º, вдень 6..11º.

На 27 жовтня. Хмарно з проясненнями. Вночі невеликий, вдень помірний дощ. Вітер південно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 1..6º, вдень 9..14º.

На 28-29 жовтня. 28 жовтня дощ, 29 жовтня без опадів. Температура вночі 28 жовтня 4..9º, 29 жовтня  -1..4 º, вдень 6..11º.

24.10.2017                     

Начальник метеостанції Звенигородка                         Лисенко.Т.А.

 

                   

  Завершується «бабине літо»

Завтра ми ще зможемо насолоджуватися  останнім теплим днем «бабиного літа». З неділі температури почнуть знижуватися на фоні невеликих дощів. Вчора повітря прогрівалося до майже літніх значень 18º, а вночі охолоджувалося до 7.8º. Вночі та вранці  спостерігався туман, який погіршував видимість до 200-500 м. До уваги жителів району! Перші осінні тумани  нагадують про те, що попереду складний осінньо-зимовий період. Уже зараз необхідна підвищена пильність водіїв і  пішоходів та зменшення швидкості руху  автомобілів. Завтра  суттєвий опадів не передбачається. Температурний фон буде підвищений: температура повітря вночі 5..10º, вдень 10..15º .В нічні та ранкові години видимість погіршуватиме туман до 200-500 м. Тумани, слабкі вітри створюють додаткові несприятливі умови для розсіювання шкідливих домішок в атмосферному повітрі, тому просимо утримуватися від спалення листя та сміття під час прибирання територій. Дим від вогнищ у туманні дні може утворювати смог і надовго зависати в повітрі. Попадаючи в легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини. Тому при наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях намагайтеся не шкодити довкіллю, а отже і своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих.

        20.10.2017                     Начальник метеостанції Звенигородка            Лисенко.Т.А.

             

             Агрометеорологічний огляд

по Звенигородському району за першу декаду жовтня 2017 року

         Перша декада жовтня в загальному була холодна, похмура та з великою кількістю опадів. Щодня, крім 5 та 6 жовтня, середньодобова температура була нижчою за кліматичну норму. 03.10.спостерігався заморозок на поверхні грунту мінус 1,8˚ та на висоті 2см від поверхні грунту мінус 3,5˚ тривалістю 4 години. Протягом 8 та 9 жовтня спостерігались тривалі   дощі,  які склали 94% від місячної норми (34мм). Середня декадна температура повітря склала 8.9°, що на 1,3° нижче норми (10,2˚). Максимальна температура повітря підвищувалась до 16.4°, мінімальна температура  вночі знижувалась у повітрі до +1.0°. Мінімальна температура повітря на висоті 2см від поверхні грунту зафіксована мінус 3,5˚.Опади спостерігались у вигляді зливових і обложних дощів і склали 31,8мм, що становить 246 % від декадної норми (13мм). З початку року опадів випало366,5мм (77%від багаторічної норми).  Запаси продуктивної вологи на полях  пшениці озимої на ранок 08.10 в 0-10см шарі грунту склали 8мм, в 0-20см шарі грунту 17мм - недостатні. Зволоженість верніх шарів грунту  значно покращили дощі, що випали протягом 8-9 жовтня. Грунт промочився на глибину в середньому до 26см і створились максимально сприятливі умови для розвитку початкових фаз озимих  культур. 02.10 відмічено масові сходи пшениці озимої, посіяної 19 вересня, стан рослин відмінний, забур’яненості немає. Сума ефективних температур повітря вище +5°, що накопичилась  з початку сівби озимих зернових культур (19.09),  становить 140.5° при  нормі 132°. Заморозок, що спостерігався  3 жовтня, був нетривалим, тому шкоди посівам озимих та незібраним пізнім с/г культурам не завдав. Температура грунту на глибині 10см в середньому за декаду становила 10.5˚ (норма 11˚), максимально підвищувалась в денні години до 13.4˚, а в нічний період  знижувалась до 6.1˚.  Погодні умови  першої декади жовтня до дощів (8-9.10) були сприятливими для проведення с/г робіт. В Звенигородському районі закінчували  посів озимих  зернових, продовжували збір кукурудзи та соняшника,  триває оранка на зяб.

  11.10.2017            Начальник метеостанції  Звенигородка                               Т.А.Лисенко

 

                   

   Погода у жовтні

          Жовтень – місяць справжньої золотої осені та жовто-багряного листя.  За багаторічними спостереженнями метеостанції Звенигородка середньомісячна температура повітря в жовтні  становить +7,8° (на 6,3° нижче вересневої).  Абсолютний максимум температури +28.4° спостерігався 03.10.1999р., абсолютний  мінімум – 10.7° морозу спостерігався 29.10.1951 р.  Опадів за місяць випадає в середньому 34 мм. В цьому році  вцілому жовтень очікується помірно теплим та з достатньою кількістю опадів: середньомісячна температура  повітря складатиме +8,0º (норма +7,8º), сума опадів 40 мм (норма 34 мм). При цьому для жовтня  будуть характерні значні коливання температури: від заморозків в 2-4º вже на початку місяця до +20+24º у період повернення тепла в середині місяця. Перші спроби переходу середньодобової температури повітря через +8º можливі вже на початку місяця, але вони будуть нестійкими, прохолодні дні чергуватимуться  з теплими. А останні 5 днів місяця можуть бути з морозами 6-8º. Найбільш інтенсивні опади можливі в середині жовтня, перші десять днів місяця очікуються майже сухими. У цьому році, внаслідок ранніх похолодань, зумовлених вторгненням арктичного повітря, особливо холодних ночей, виникає необхідність більш раннього початку опалювального періоду (вже з 5 жовтня) об’єктів соціального призначення (заклади охорони здоров’я, навчальні заклади, дошкільні заклади).

02.10.2017           Начальник метеостанції Звенигородка              Т.Лисенко

 

 

Штормове попередження про заморозки  по м. Черкаси та Черкаській області

Вночі  30.09 - 02.10 заморозки на грунті 0-5º та місцями по області  у повітрі  0-2º.

29.09.2017           Начальник метеостанції Звенигородка      Т.Лисенко

Штормове попередження про небезпечне гідрометеорологічне явище по м. Черкаси та Черкаській області

22 вересня очікуються грози, ввечері місцями по області сильні зливи, при грозах шквали 17-22 м/с.

Агрометеорологічний огляд по Звенигородському району за другу декаду вересня 2017 року

      Друга декада вересня була аномально теплою, сухою та сонячною. Щодня середня температура перевищувала норму як мінімум на 1,7°. 12 вересня зафіксовано абсолютний максимум температури повітря для цього дня - 30,7˚(попередній максимум був 29,8˚ в 2016 році) та 17 вересня - 31,3˚(попередній максимум був 28,5˚ в 1955 році). Часто вночі та вранці спостерігалися рясні роси. Середня декадна температура повітря склала 19,4°, що на 5,4° вище норми (14.0˚). Максимальна температура повітря підвищувалась до 31,3°. Мінімальна температура  вночі знижувалась у повітрі до 7,9°.Опади   спостерігалися у вигляді слідів від слабкого зливового дощу, який тривав декілька хвилин, що становить 0% від декадної норми (14мм). З початку року опадів випало 318,6мм (70%від багаторічної норми). Суха та сонячна погода другої декади вересня  була сприятливою  для проведення збиральних с/г робіт. В Звенигородському районі протягом декади активно проводилися роботи по збору урожаю соняшника , сої та кукурудзи на зерно. Культури, які ще залишаються на полях, припинили свій розвиток і ріст та чекають лише на збір. В цій декаді в Звенигородському районі розпочато сівбу пшениці озимої та збір цукрового буряка. Температура грунту на глибині 10см в середньому за декаду становила 19,7˚ (норма 16˚), максимально підвищувалась в денні години до 23,9˚, а в нічний період  знижувалась до 15,5˚.  Запаси продуктивної вологи на полях  пшениці озимої на 18.09  в 0-10см шарі грунту склали 7мм, в 0-20см шарі грунту 14мм – недостатні для початкових етапів  розвитку озимих культур.

 21.09.2017                  Начальник метеостанції  Звенигородка                               Т.Лисенко

 

 

Агрометеорологічний огляд

по Звенигородському району за першу декаду вересня 2017 року

З приходом вересня в природі відбулися істотні зміни: прохолодними стали ночі, подекуди вранці над левадами випадали густі роси, ярами стеляться густі тумани. На Звенигородщині цьогорічна перша декада осені відзначилась значними температурними контрастами:  погода змінювалась  з комфортно теплої  на прохолодну, суха на дощову. 4 вересня спостерігалось випадіння граду діаметром 4мм. Середня декадна температура повітря склала 17,1°, що на 0,8° вище норми (16.3˚). Максимальна температура повітря підвищувалась до 29,5°. Мінімальна температура  вночі знижувалась у повітрі до 8,3°.   

Опади   спостерігалися  протягом 4-х днів у вигляді  зливових дощів і склали 23,2мм, що становить 209% від декадної норми (11мм). З початку року опадів випало 318,6мм (72 % від багаторічної норми).           Дощі, що спостерігались протягом  декади,  припинили ґрунтову засуху,  яка тривала на Звенигородщині протягом серпня, та створили сприятливі умови для підготовки грунту для осінньої сівби озимих культур. Агрометеорологічні умови  декади  були досить сприятливими  для проведення с/г робіт: оранки, лущення стерні, дискування та внесення органічних добрив. В Звенигородському районі протягом декади активно проводилися роботи по збору урожаю соняшника та сої, також розпочався збір кукурудзи на зерно. Сівба пшениці озимої та збір цукрового буряка поки що не розпочато.Температура грунту на глибині 10см в середньому за декаду становила 18,6˚ (норма 17˚), максимально підвищувалась в денні години до 24,5˚, а в нічний період  знижувалась до 14,0˚. Запаси продуктивної вологи на полях під посів пшениці озимої на 8.09  в 0-10см шарі грунту склали 12мм, в 0-20см шарі грунту 20мм – недостатні.

 11.09.17   Начальник метеостанції  Звенигородка                               Т.А.Лисенко

 

Яка буде  осінь 2017 року?

Після жаркого та сухого літа 2017року в нашому краї спостерігаємо  ранні прояви осені. Так холодний циклон на початку вересня зумовив похолодання, а звичне «бабине літо» затримується на кілька тижнів й буде не таким сонячним та теплим, як зазвичай. Втім, похолодання триватиме не довго й за кілька тижнів  знову повернеться гарна сонячна погода без дощів та сірого неба.      Погода у жовтні прогнозується теплою та сонячною. Температура повітря підвищиться, і ми зможемо ще погрітись на сонечку та прогулятися гарним осіннім парком. Втім, наприкінці місяця очікуємо дощі та сильні вітри, а разом з ними й похолодання. У листопаді погода буде холодною, з ранковими морозами та «колючими вітрами». До середини місяця прогнозується не лише різке похолодання, а й поява першого снігу, а згодом навіть хуртовини. На встановлення зимового режиму погоди можна розраховувати у середні багаторічні строки – 22 листопада.

06.09.17.           Начальник метеостанції  Звенигородка         Лисенко Т.А.

 Прогноз на вересень

Вересень – місяць, коли ночі стають прохолодними, ранками звисають густі тумани,  літає павутиння Бабиного літа, журавлині ключі з’являються в високому небі, дозрівають  яблука в садах і  золотиться перше листя на дереві, в кінці місяця можливі перші заморозки. У  вересні збільшується вірогідність опадів, які стають менш інтенсивні, але більш тривалі. 22 вересня -  день осіннього рівнодення, з якого ніч стає тривалішою за день.

По багаторічним даних метеостанції Звенигородка середня місячна температура повітря становить 14,1 ° (на 4.5° менше серпневої).  Абсолютний максимум у вересні відмічено +36.9°  (01.09.2015). Абсолютний мінімум сягав 3.5° морозу 29 вересня 1945 року. Середньомісячна кількість опадів складає 36 мм, що на 18 мм менше ніж у серпні.  За прогнозом Українського Гідрометцентру вересень 2017 прогнозується теплим та достатньо дощовим. Середньомісячна температура повітря очікується +17° за норми +14°, кількість опадів 57 мм за норми 36 мм. При цьому, у першій половині місяця переважатиме значна позитивна аномалія температури на фоні невеликої кількості опадів. У другій половині місяця можливі часті вторгнення холоду на фоні дощів різної інтенсивності. У періоди теплої погоди на початку місяця максимальна температура повітря може досягати +30+32º. У періоди похолодань денна температура повітря не перевищуватиме +13+15º, а нічна опускатиметься до +2+5º. Перший заморозок (до 1-2º) можливий у кінці вересня.

30.08 2017      Начальник метеостанції Звенигородка           Т.А.Лисенко

 

Погода на День знань

Календарне літо закінчується і скоро дітлахам в школу на навчання. Середньодобова температура повітря 27 серпня склала 22.5°, що на 5.2° вище кліматичної норми (17.3˚), денний максимум температури повітря досягав +30.1°. Грозові дощі, що пройшли сьогодні вночі, були мало ефективними і склали 3.6мм. До 5 вересня на Звенигородщині переважатиме сонячна та суха погода. 29-31 серпня температурний фон буде у межах кліматичної норми: вночі 8..13º, вдень 18..23º. Надалі температурний фон поступово підвищиться. 1 вересня температура повітря вночі 9..14º, вдень 22..27º. 2 вересня – вночі 12..17º, вдень 25..30º. Опадів не передбачається. Така погода сприятиме проведенню Дня знань та інших громадських заходів, збиранню врожаю, якісній підготовці до осінньо-зимового періоду та зростанню показника пожежної небезпеки. Нагадуємо, що забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, де жнива закінчилися, адже це призводить до забруднення повітря залишками горіння, вигорання прилеглих лісосмуг, пожеж в лісових масивах, знищення рослинності, завдає значної шкоди мікрофлорі ґрунту та призводить до підвищення в ньому вмісту забруднюючих речовин.

28.08.17 Начальник метеостанції Звенигородка             Т.А.Лисенко

Погода на День незалежності

Завтра, 23 серпня, погоду Звенигородщини  формуватиме нестійка, прохолодна повітряна маса. Тому збережеться дощова зі зниженим температурним фоном погода. Місцями пройдуть грозові дощі у супроводі шквалистого посилення вітру до 15-20 м/с. А вже з 24 серпня у нашому краї встановиться антициклональний характер погоди – опади припиняться, температурний фон почне підвищуватися. Наприкінці поточного тижня температура повітря становитиме: вночі 12-17º, вдень 24-29º. За багаторічними даними метеостанції Звенигородка середньодобова температура на 24 серпня становить 19,9° тепла, на цю дату найвища температура повітря 36,1° тепла відмічалася у 2007 р., найнижча 6,9° тепла – у 1935р.

22.08.17              Начальник метеостанції  Звенигородка           Т.А.Лисенко

 

Огляд погодних умов

Завдяки антициклональному характеру погоди на Черкащині спекотно та сухо, що сприяє зростанню показника пожежної небезпеки. Середньодобова температура повітря була 23-26°, що на 4-7° вище кліматичної норми на цей час. Денні максимуми температури повітря становили 33-34º, нічні 14-21.º Мінімальна вологість повітря до 17-28%, верхні шари ґрунту на території області сухі та слабко зволожені.

На  заході показник пожежної небезпеки утримується на рівні 5 класу, що відповідає критерію стихійного явища погоди, а на решті території області – 4 та 3 класу.

            За прогнозом синоптиків, нарешті Азіатський антициклон починає поступатися місцем циклону з північної Атлантики. Під впливом його атмосферних фронтів перша половина нового тижня очікується дощовою та прохолодною. Температурний фон знизиться на 5-7º. Денні температури повітря очікуються в межах +18+23º, нічні в межах +7+11º. Дощі різної інтенсивності очікуються по всій території області.

            Дощова погода сприятиме зниженню показника пожежної небезпеки області до 1 класу по всій території області.

            Черкаський гідрометцентр нагадує, необхідно дотримуватися правил пожежної небезпеки у своїй оселі, на природі, на роботі, у побуті та громадських місцях.

            За сухої, спекотної погоди необхідно бути надзвичайно обережним з вогнем, утриматись від спалення побутових відходів та сухої трави, бо найменша іскра може спричинити біду.

Часто причиною лісової пожежі може бути випалювання сухої рослинності на полях та луках, що призводить до загибелі всього живого (комах, птахів, першого приплоду лісових мешканців), і може спричинити пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу.

Якщо ж ви помітили загорання – одразу телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

Начальник центру                                                                                       В.С.Постригань

 

 Агрометеорологічний огляд по Звенигородському району за другу декаду серпня 2017 року

        Протягом другої декади серпня панувала сонячна, спекотна та суха погода. Щоденно стопчики термометрів  піднімалися вище позначки 30˚, за винятком 14 серпня. Протягом 8-ми днів спостерігались суховії, коли відносна вологість повітря  знижувалась до 30% і нижче, а швидкість вітру була 5м/с і більше.

Середня декадна температура повітря склала 25.4°, що на 6.5° вище норми (18,9˚). Максимальна температура повітря підвищувалась  до 34,5 °,  мінімальна температура  вночі знижувалась у повітрі до 17,0°.   Опади   спостерігалися  протягом 2-х днів у вигляді малоінтенсивних та короткочасних  зливових дощів і склали лише 0,8 мм, що становить 4% від декадної норми  (19мм).  З початку року опадів випало 287,6мм (70.3% від багаторічної норми).   

Агрометеорологічні умови для вегетації пізніх с/г культур  протягом декади були  несприятливими: дві декади поспіль не було ефективних опадів, верхні шари грунту сухі. Така погода найбільш негативно позначається на овочевих та цукрових буряках – зменшуються прирости,  спостерігається в’янення та засихання листя, сонячні опіки на плодах, плоди опадають. Посушливі умови трохи пом'якшували роси, які спостерігались протягом 5-ти днів. Створились несприятливі умови для підготовки грунту під посів озимих культур.Температура грунту на глибині 10см в середньому за декаду становила 26.5˚(норма 22˚), максимально підвищувалась в денні години до 31.9˚, а в нічний період  знижувалась до 22.8˚. Запаси продуктивної вологи на полях під посів пшениці озимої в 0-10см шарі грунту на 28.08 склали 7мм, в 0-20см шарі грунту  15мм – недостатні. Протягом декади на полях Звенигородського району проводились такі роботи: розпочато посів озимого ріпака, лущення стерні, оранка на зяб, силосування.

   21.08.17             Начальник метеостанції Звенигородка                               Т.А.Лисенко

Погода на вихідні

До кінця поточного тижня на Звенигородщині збережеться спекотна та суха погода. Стовпчики термометрів в денні години можуть підвищуватися до 33º, вночі знижуватимуться до 16º. Такі погодні умови сприятимуть подальшому  зростанню показника пожежної небезпеки. На зниження температурного фону та короткочасні грозові дощі варто чекати на початку наступного тижня.

Завтра, 18 серпня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів погода, вітер переважатиме північно-східний 5-10 м/с, температура  повітря вночі буде в межах 15..20º, вдень 29..34º. На вихідні  19 – 20 серпня  очікуємо малохмарну, без опадів погоду,  вітер буде східний 3-8м/с,  температура повітря вночі 16..21º, вдень  29..34º.

17.08.2017р    Начальник метеостанціі Звенигородка Т.А.Лисенко

 

    Агрометеорологічний огляд 

по Звенигородському району за  першу декаду серпня 2017 року

        У першій  декаді серпня  спостерігалась переважно санячна, спекотна та суха погода, лише  8-го серпня середньодобова температура повітря  склала 17.6˚, що на 2.3˚нижче норми. Середня декадна температура повітря склала 24,9°, що на 5° вище кліматичної норми (19,9˚). Максимальна температура повітря підвищилась  до 34,7 °, мінімальна температура в найбільш холодні ночі знижувалась у повітрі до 15,4°.          

      Опади  на території метеостанції  спостерігалися  протягом 2-х днів декади і склали лише 1.5 мм, що становить14 % від декадної норми  (14мм).  З початку року опадів випало 286,8мм (72% від багаторічної норми).  Середня декадна відносна вологість повітря   становила 66% при багаторічній нормі 69 %. Тривалість сонячного сяйва   в цій декаді  склала 103,7  години при нормі 97 годин. Вітер протягом декади був переважно помірний, максимальний порив відмічено 9 м/с.

      Агрометеорологічні умови для вегетації пізніх с/г культур  протягом декади були досить сприятливими: завдяки достатньому зволоженню грунту та теплу  продовжувався приріст зеленої маси у багаторічних трав та коренеплодів і бульбоплодів. Кукурудза,соя, соняшник, овочеві культури переважно  в задовільному  та доброму стані, пошкоджень немає. На присадибних ділянках спостерігається значна забур’яненість. У кукурудзи 04.08 відмічено початок фази „молочна стиглість ”. Температура грунту на глибині 10см в середньому становила 26.6˚(норма 23˚), максимально підвищувалась в денні години до 32.1 ˚, а в нічний період  знижувалась до 21.4˚.   

11.08.2017    Начальник метеостанції Звенигородка                               Т.А.Лисенко

 

  Метеорологи попереджають

За прогнозом синоптиків до кінця поточного тижня на Звенигородщині буде сонячно, спекотно та сухо. Температурний фон буде підвищений: вдень 29-34º, вночі буде також дуже тепло 16-21º. Такі погодні умови сприятимуть швидкому зростанню показника пожежної небезпеки.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- розведення багаття у лісі та лісопосадках;

- заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів;
- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки, скляні пляшки;
-  залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

- заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;
-  випалювати траву та  рослинні рештки.

 За багаторічними даними метеостанції Звенигородка середньодобова температура на 11 серпня становить 21,3° тепла, на цю дату найвища температура повітря 36,1° тепла відмічалася у 1946 р., найнижча 6,8° тепла – у 1956 році.

10.08.17     Начальник метеостанціі     Звенигородка        Т.А.Лисенко

 

Метеорологи попереджають

В цьогорічному серпні продовжилось  чергування спекотних днів з прохолодою.  До початку календарної осені ще більше 3-х тижнів, але її свіжий подих вже відчули на Звенигородщині. Так, середня добова температура повітря 8 серпня становила 17.6º, що на 2.3º нижче кліматичної норми,  мінімальна температура знижувалась до 15.4º, денна температура підвищувалась лише до 23.1º. До уваги жителів Звенигородщини: завтра очікується підвищення температурного фону, опадів до кінця тижня не прогнозується, переважатиме надзвичайний (5 клас) пожежної небезпеки, що вважається стихійним явищем погоди. Тому радимо буди обережними з вогнем в лісах, паркових зонах, луках та полях.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ:

на  10 серпня .Мінлива хмарність. Без опадів. Вітер східний, 3-8 м/с. Температура по області вночі 15..20º, вдень 28..33º

На 11 – 12 серпня. Малохмарно. Без опадів.  Вітер південно-східний 5-10м/с.  Температура вночі 17..22º, вдень  29..34º

На 13-14 серпня. 13 серпня без опадів, 14 серпня місцями короткочасний дощ, гроза. Температура вночі 14..19º , вдень 28..33º.

              09.08.17     Начальник метеостанціі     Звенигородка        Т.А.Лисенко

             

         Метеорологи повідомляють

 Нарешті після 7-ми днів спеки на Звенигородщині тимчасово  похолодало.  Ще 2 дні північні вітри утримуватимуть максимальну температуру повітря у нашому краї в межах +24+28º, вночі буде +13+18º. В останні 3 дні поточного тижня повернеться спека. Опадів до кінця тижня не передбачається. Такі погодні умови сприятимуть зростанню показника пожежної небезпеки.

Нагадуємо, що необхідно обмежувати свій час перебування на сонці, особливо в період 11-16 годин, коли спостерігається «пік спеки»! Аномально спекотне літо важко переносять діабетики, хворі шлунковими, серцевими хворобами і хронічним бронхітом. В особливій групі ризику – люди старше 55 років і маленькі діти до 3 років. 

08.08.17     Начальник метеостанціі     Звенигородка        Т.А.Лисенко

 

Прогноз на серпень 2017 року

            Перша половина серпня – жарке літо, друга – близька до передосіння, коли погода вже нестійка, але в цілому, ще досить тепла.  По багаторічних даних метеостанції Звенигородка: середньомісячна температура повітря серпня становить +18.6°, середньомісячна кількість опадів 54 мм За  прогнозом цьогорічний серпень на Звенигородщині  очікується дещо тепліше звичайного та з опадами в межах норми. Середньомісячна температура повітря становитиме +21° при нормі +18.6°, кількість опадів 56 мм при нормі 54 мм. При цьому початок місяця прогнозується дуже теплим. Потім чергування теплих та прохолодних днів на фоні періодичних зливових дощів. На початку місяця інтенсивність спеки досягатиме +36..38º. Найбільш суттєві похолодання ймовірні всередині місяця та всередині третьої декади, коли нічна температура повітря  може знижуватися до +6..8º. Ці похолодання супроводжуватимуться дощами. Ранній прояв осінніх похолодань може заважати дозріванню пізніх с/г культур. Поряд з цим, помірна кількість серпневих опадів залишить проблему зі зволоженням грунту і низькою водністю річок.

              31.07.2017        Начальник метеостанції Звенигородка             Т.А.Лисенко       

Правила безпеки під час грози:

Не ховатися під високими деревами – особливо під дубом. Статистика показує, що частіше із всіх дерев блискавка попадає саме в високі дуби. Однак, під будь-яким деревом ховатися небезпечно, краще вибирати відкриту місцевість, низину. По можливості не виходьте з дому. Грози суттєво порушують роботу галузей енергетики та зв’язку, можуть спричинити пошкодження електроприладів, тому треба завчасно вимикати все електрообладнання та берегтися від різного роду блискавок.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ:

на  27 липня 2017 р. Мінлива хмарність. Короткочасні дощі, місцями по області грози. Вітер південно-східний, 7-12 м/с, місцями по області пориви 15-20 м/с. Температура по області вночі 15..20º, вдень 27..32º.

28 липня Мінлива хмарність. Короткочасні дощі,грози, в окремих районах сильні зливи, град, шквали 15-20м/с. Вітер північно-західний 5-10м/с. Температура вночі 15..20º, вдень  21..26º

29 липня Мінлива хмарність. Без опадів.  Вітер північно-західний 5-10м/с.  Температура вночі 15..20º,  вдень 21..26º

30-31 липня Без опадів. Температура вночі 30 липня 13..18º, вдень 23..28º; 31 липня вночі 17..22°, вдень 28..33º.

    26.07.2017           Начальник меостанціі  Звенигородка         Т.А.Лисенко

 

Штормове попередження про небезпечне гідрометеорологічне явище

по м. Черкаси та Черкаській області

22 липня очікуються грози, вдень місцями по області град, при грозах шквали 17-22 м/с.

21.07.2017  Начальник метеостанції  Звенигородка  Т.А.Лисенко

 

Штормове попередження про небезпечне гідрометеорологічне явище

                               по м. Черкаси та Черкаській області                              

 

12 липня очікуються грози, місцями по області град та шквали 17-22 м/с.

13 липня очікуються грози, вдень у Черкасах та місцями по області сильні зливи, град та шквали 17-22 м/с.

 

11.07.2017        Начальник метеостанції  Звенигородка   Т.А.Лисенко   

                                             Агрометеорологічний огляд

                                        за  першу декаду липня 2017 року

      Перша декада липня  відзначилась контрастністю погодних умов: розпочався  липень спекою, потім 4 дні  були лагідно-теплими і сонячними, а з 6 липня на Звенигородщині  суттєво похолодало, особливо вночі, останні два дні декади були знову комфортно-теплими. Опадів протягом декади було катастрофічно мало. 1 липня склалися складні погодні умови: вдень максимальна температура повітря підвищилась до рекордної позначки для цього дня за весь багаторічний період спостережень метеостанції Звенигородка  +34.9˚(попередній максимум був +33.5˚ в 1938 році), ввечері – різко похолодало ( за 3 години температура повітря знизилась на 14.6˚, що є небезпечним явищем), здійнявся сильний вітер, максимальний порив якого досяг небезпечних 15м/с і спостерігалась гроза. Середня декадна температура повітря склала 19,7°, що на 1,2° вище кліматичної норми (18.5˚). Максимальна температура повітря підвищилась  до 34.9° тепла. Мінімальна температура в найбільш холодні ночі знижувалась у повітрі до +10.3°. Опади  на території метеостанції  спостерігалися  протягом 4-х днів декади, були малоінтенсивними і склали лише 3.7мм, що становить 10% від декадної норми  (39мм).  З початку року опадів випало 171.6мм (52% від багаторічної норми), з початку календарної весни випало  106.8мм (43% від норми).   

        Погодні  умови протягом декади залишалися  несприятливими для  формування врожаю с/г культур та оптимально сприятливими для проведення жнив. Мізерні дощі, що випадали протягом декади, фактично не змінили стан зволоження верхніх шарів грунту (0-10см), він як і у попередніх декадах був сухим. Проте стан с/г культур залишався переважно задовільним та добрим, чому  сприяло зниження  температури повітря в нічні години та  дощ 9-го липня. Видимих пошкоджень рослинам від засухи немає, проте якість та кількість врожаю бажає бути кращою. Температура грунту на глибині 10см в середньому становила 23.8˚, максимально підвищувалась в денні години до 30.5˚, а в нічний період  знижувалась до 18.2˚. Сума ефективних температур >5˚ на кінець декади склала 1103.7˚ ( норма 995˚), >10˚ - склала 627˚ (норма 526˚).

11.07.2017     Технік-агрометеоролог метеостанції  Звенигородка  Мовчан Ю.І.

                                          

Чекаємо зміни погоди

Протягом останніх чотирьох діб на Звенигородщині спостерігалась прохолодна погода з температурним фоном у межах та на 1-2° нижче кліматичної норми на цей час. Денні максимуми температури повітря не перевищували 23.7°. Вночі 8 липня температура повітря по області знижувалась до 10.3°. В окремі дні спостерігались  невеликі дощі. У ніч з 8 на 9 липня випало  2.5мм (8% декадної норми).

Завтра, 11 липня з південними вітрами у наш регіон надійде чергова порція спеки із денними температурами повітря 28-33º. Середньодобова температура повітря 24° за норми 19.6°.

Звертаємо увагу! 12-14 липня погода зміниться: атмосферні фронти із заходу зумовлять грозові дощі різної інтенсивності, місцями у супроводі граду та шквалів. Спека спаде. Середньодобова температура повітря знизиться на 1-2°.

Будьте обережні з вогнем при відпочинку на природі! Особливо уважними потрібно бути на полях де зараз тривають жнива. Не запалюйте вогнищ та уникайте паління біля посівів, не допускайте випалювання стерні на полях.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ:

на 11 липня  Мінлива хмарність. Без опадів. Вітер південний, 5-10 м/с, вдень 9-14 м/с. Температура вночі 13..18°, вдень 28..33°, у Черкасах вночі 15..17°, вдень 30..32°.

12 липня. Мінлива хмарність. Вночі без опадів, вдень короткочасний дощ, гроза, місцями град. Вітер південно-західний 5-10м/с, вдень місцями шквали 15-20 м/с. Температура вночі 13..18º, вдень 26..31º.

13 липня. Мінлива хмарність. Короткочасний дощ, гроза, вдень місцями сильні зливи, град. Вітер південно-західний 5-10 м/с. місцями шквали 15-20 м/с. Температура вночі 13..18º, вдень 26..31º.

14 липня. Короткочасний дощ (вночі місцями). Температура вночі 12..17º, вдень 21..26º.

15 липня. Без опадів. Температура вночі 10..15°, вдень 21..26º.

 

10.07.2017        Начальник метеостанції  Звенигородка   Т.А.Лисенко   

 

       

           Огляд погодних умов

З початку липня 2017 року, минула доба на Звенигорощині виявилася аномально-прохолодною. Так, середньодобова температура повітря була нижчою від кліматичної норми на 1.8º. Температура повітря вдень прогрівалася вдень лише до 20.6º, а нічна охолоджувалася до 12.8º. Пройшли неефективні дощі – 0,3 мм. Верхні шари грунту сухі.

       Така погода прияє зростанню показника пожежної небезпеки і тому в Звенигородському районі залишається  надто високий ризик виникнення пожеж.

      Основна причина виникнення пожеж — по­рушення протипожежних правил  людьми, які відпочивають або працюють на  природі.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ:

на 8 липня 2017 р. Мінлива хмарність. Вночі без істотних опадів, вдень невеликий короткочасний дощ. Вночі та вранці місцями по області туман. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі 8..13º, вдень 19..24º.

На 9-10липня. Мінлива хмарність. Без опадів. Вітер північно-західний з переходом на південний, 5-10 м/с. Температура вночі 8..13º, вдень 9 липня 22-27°, 10 липня 24-29°.

На 11-12 липня. 11 липня вночі без опадів, вдень місцями короткочасний дощ; 12 липня вночі короткочасний дощ, вдень без опадів. Температура вночі 14..19º, вдень 11 липня 27..32º, 12 липня 25..30º.

Орієнтовний прогноз на 13-17 липня. Без опадів, лише вдень 13 липня короткочасний дощ, гроза. Температура вночі 15-20° (14 липня 11-16°), вдень 13-14 липня 19-25°, 15-17 липня 26-31°.

07.07.2017        Начальник метеостанції  Звенигородка   Т.А.Лисенко    

Прогноз від метеорологів

У найближчі п’ять діб погоду Звенигородщини формуватимуть прохолодні повітряні маси з північних широт. Тому спостерігатиметься помірно тепла погода з денними максимумами температури повітря 20-25°, вночі стовпчики термометрів знижуватимуться до 8-13°. 6 та 7 липня місцями по області очікуються короткочасні дощі.

Радіаційний фон у м.Звенигородка становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

До відома: за багаторічними даними метеостанції Звенигородка  середньодобова температура на 5 липня становить 20.8° тепла, на цю дату найвища температура повітря 33.8° тепла відмічалася у 1936 р., найнижча 10.0° тепла – у 1946 р.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ:

На 5 липня 2017 р. Мінлива хмарність. Без опадів. Вітер північно-західний, 7-12 м/с, місцями 15-20 м/с. Температура вночі 9..14º, вдень 20..25º.

На 6 липня. Мінлива хмарність. Вночі без опадів, вдень місцями короткочасні дощі. Вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура вночі 8..13º, вдень 20..25º.

На 7 липня. Мінлива хмарність. Вночі місцями короткочасні дощі, вдень без опадів. Вітер північний 5-10 м/с. Температура вночі 8..13º, вдень 20..25º.

На 8-9 липня. 8 липня без опадів, 9 липня місцями короткочасний дощ. Температура вночі 9..14 º, вдень 21..26º.

04.07.17 Начальник метеостанції Звенигородка         Т.А.Лисенко

ПРОГНОЗ НА ВИХІДНІ

Минула доба  видалась дуже спекотною. Середня температура за добу склала 25.7˚, що на 7° вище кліматичної норми на цей час. Вдень максимум температури повітря досягав 32.2°.  Сьогодні вночі стовпчики термометрів не опускалися нижче 20.8°. Через спеку і відсутність опадів продовжується поступове підсихання ґрунту. Середня за добу температура ґрунту на глибині 10 см підвищилась на 1-2° і дорівнює 25° (норма для 3 декади червня 21°).

Завтра  південні вітри допоможуть температурі повітря піднятися до позначок сильної спеки – +35+37º, вночі також буде тепло – 18-23º.

У неділю  спека дещо спаде, очікується +27+32º, місцями по області пройдуть короткочасні грозові дощі у супроводі поривчастого вітру 15-20 м/с.

У таку погоду рекомендуємо не виходити посеред дня на вулиці, пити багато води та триматися холодочку.

ШТОРМ-ПРОГНОЗ ПОГОДИ:

на  1 липня 2017 р. Хмарно з проясненнями. Без опадів. Вітер південно-західний, 5-10 м/с. Температура по області вночі 18..23º, у Черкасах 21..23º, вдень по області та у Черкасах сильна спека 35..37º.

На 2-3 липня. Мінлива хмарність. Без опадів, лише вночі 2 липня місцями короткочасний дощ, гроза. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний, 5-10 м/с, під час гроз поривчастий. Температура 2 липня вночі 16-21º, вдень 27-32º, 3 липня вночі 14-19º, вдень 24-29º.

На 4-5 липня. Без опадів. Температура вночі 4 липня 14-19º, 5 липня 12-17º, вдень 20-25º.

Орієнтовний прогноз на 6-10 липня. Часом короткочасні дощі. Температура вночі 6-8 липня 13-18°, вдень 22-27°, 6 липня 28-33°; 9-10 липня підвищення температури на 3-5°.

    Температура води у річках і водосховищах області у ранкові години 24-25°, що цілком комфортно для відпочинку на воді.

Загальні правила поведінки при відпочинку на воді

1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

3. Купатися дозволяється у спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10 м/сек, температурі води – не нижче +18°С, повітря – не нижче +24°С.

4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.

5. Після прийняття їжі купатися можна не раніше ніж через 1,5-2 години.

6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

7. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.

8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити у тіні.

9. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, обривчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

10. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь у безпеці дна і достатній глибині водоймища.

11. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

30.06.2017  Начальник метеостанції Звенигородка      Т.А.Лисенко

 

  Штормове попередження про сильну спеку

                 1 липня очікується сильна спека 35-37º.                        

Спека (гаряче, дуже нагріте сонячними променями повітря) для нашої кліматичної зони наcтупає, коли температура повітря досягає +30° і більше, сильна спека +35° і більше. В цьому році 26 червня за спостереженнями метеостанції Звенигородка повітря вдень прогрівалось до 31.9°, 28 червня – до 30.3˚. По багаторічних спостереженнях абсолютний максимум температури повітря для червня на Звенигородщині зафіксований   +36.4°(25.06.1957 р).

    У найближчі 3 дні денний максимум температури може досягати +30+34º. Ночі теж очікуються теплими, температура повітря у межах +18+20º. Лише у вихідні дні з наближенням атмосферних фронтів можливі періодичні дощі та спадання спеки.

 

  29.06.17     Начальник метеостанції Звенигородка  Т.А.Лисенко

Прогноз на тиждень

     Закінчився тиждень літнього сонцестояння. День починає скорочуватися, хоча відчутним це стане лише із середини липня, і саме з цього часу збільшується кількість спекотних днів. У вівторок можливі місцями короткочасні грозові дощі. Із середи на Черкащині встановиться суха спекотна погода із температурою повітря вночі 16-21º, вдень 29-34º. У неділю місцями по області прогнозується сильна спека +35º.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ:

на  27 червня  Мінлива хмарність. Короткочасний дощ, гроза. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура по області вночі 14..19º, вдень 24..29º, у Черкасах вночі 16..18º, вдень 27..29º.

На 28-29 червня  Мінлива хмарність. Без опадів. Вітер східний, південно-східний, 3-8 м/с.

Температура 28 червня вночі 12-17º, вдень 26-31º, 29 червня вночі 15-20º, вдень 29-34º.

На 30 червня-1 липня Переважно без опадів. Температура вночі 17-22º, вдень 29-34º.

                           

   26.06.17     Начальник метеостанції Звенигородка  Т.А.Лисенко

 

 ПРОГНОЗ ПОГОДИ: 

На 21 червня

Мінлива хмарність. Короткочасні дощі. Вітер західний, північно-західний, 7-12 м/с.Температура по області вночі 12..17°, вдень 23..28°. Штормове попередження: 21 червня очікуються грози, місцями шквали 15-20 м/с.

На 22-23 червня

Мінлива хмарність. Без опадів, лише вдень 23 червня короткочасний дощ, гроза, окремі шквали 15-20 м/с. Вітер північно-західний та західний, 5-10 м/с. Температура вночі 22 червня 10-15º, 23 червня 14-19º; вдень 22-27º.

На 24-25 червня

 Без опадів. Температура вночі 12-17º, вдень 23-28º.

Завтра атмосферний фронт з Балтики принесе чергову порцію дощів та прохолоди. Очікуються короткочасні дощі, грози, місцями шквали 15-20 м/с. Температура повітря вночі +13+15º, вдень +25+27º. У четвер без опадів, температура знизиться ще на 2-3º. 

    20.06.17     Начальник метеостанції Звенигородка  Т.А.Лисенко

 

                                           Агрометеорологічний прогноз

                      строків дозрівання  зернових культур в 2017 році

                                           по Звенигородському району

       Збирання хлібів, як і інші сільськогосподарські роботи, потрібно проводити в оптимально встановлені строки. Для визначення початку жнив важливо знати дату настання воскової стиглості зернових культур. Тому щороку метеостанція Звенигородка складає прогнози дозрівання хлібів у Звенигородському районі.

   Агрометеорологічні умови для вирощування озимих зернових на Звенигородщині  протягом осені 2016 року були  вкрай несприятливими через ґрунтову засуху, що тривала з середини липня. В зиму рослини пшениці озимої ввійшли не розкущені, слаборозвинені.

        Перезимівля озимих культур 2016-17рр.пройшла цілком задовільно. Небезпечних  агрометеорологічних зимових явищ  не виникало. Відновлення вегетації озимої пшениці відбулося 4 березня, на 15 днів раніше середніх багаторічних строків (19.03). Верхні шари ґрунту досягли м’яко-пластичного стану 21.03 , тому   розпочався посів ярих зернових в господарствах району (середня багаторічна дата 05.04). З першої декади квітня розвиток весняних процесів відбувався дуже стрімко.  28.05 у пшениці озимої  відмічено початкову фазу „колосіння ”,  що на 1 день раніше середньої багаторічної дати (29.05).  У ячменя ярого, посіяного 30 березня (на 6 днів раніше норми), 6 червня відмічено початкову фазу «колосіння», що відповідає багаторічній нормі. Стан посівів озимих та ярих зернових на протязі квітня та травня зберігався добрим. Забур’яненість не спостерігалась. Пошкоджень хворобами та шкідниками, несприятливими гідрометеорологічними явищами не відмічено.

         Метеостанція Звенигородка провела розрахунки настання «воскової стиглості» у пшениці озимої сорту Мулан та ячменю ярого сорту Командор, посіяного 30.03. Враховуючи фактичні погодні умови та згідно розрахунків воскова стиглість  у пшениці озимої по Звенигородському районі настане з 8 липня 2017 року, а  збір врожаю ячменю можна  буде розпочати 7 липня, що на 4 дні раніше середньої   дати(11.07).

 

       12.06.2017    Начальник метеостанції  Звенигородка                                   Т.А.Лисенко

 

Огляд погодних умов

Завершилась перша декада червня, що загалом видалась теплою, однак для неї були характерні значні коливання температури повітря. Середня декадна температура повітря по Звенигородському району становила 19,7°, що на 2,4° вище кліматичної норми (17,3° ). Денний максимум температури у найбільш теплий день 7 червня досягав +32.3°. Мінімальна температура повітря у найхолоднішу ніч 4 червня становила +8.9°. Опади відмічались лише впродовж 1 дня і склали  0,4мм (1% декадної норми).

На поточному тижні переважатиме прохолодна погода з періодичними дощами різної інтенсивності.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ:

На  13 червня 2017 р. Мінлива хмарність. Короткочасні дощі, грози. Вітер західний, 7-12 м/с, вночі пориви 15-20 м/с. Температура повітря по області вночі 12..17º, вдень 21..26º.

На 14-15 червня  Хмарно з проясненнями. Без опадів. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі 8-13º, вдень 14 червня 14-19º, 15 червня 17-22º

На 16-17 червня Без опадів. Температура вночі 16 червня 7-12º, 17 червня 10-15º, вдень 21-26º.

      Через відсутність ефективних опадів верхній (10-12 см) шар ґрунту по району сухий. Мінімальна відносна вологість повітря у денні години становила 34%. Середня за добу температура ґрунту на глибині 10 см знизилась і становить 22.9° (норма для 2 декади червня 21-23°).

 

12.06.2017   Начальник метеостанції Звенигородка        Т.А.Лисенко

 

 

     Метеостанція Звенигородка повідомляє

В перший тиждень червня на Звенигородщині спостерігалася  сонячна, спекотна та переважно суха погода. Середня добова температура повітря по даних метеостанції Звенигородка 7 червня становила 24.1°, що на 6.8º вище норми(17.3˚) та більш характерна для другої половини липня – початку серпня.  Денна температура повітря досягла 32.3º, нічна - 16.5º. Висока температура, відсутність ефективних дощів, низька відносна вологість повітря (менше 30 % в денні години) та суховії, сприяють висушуванню верхнього шару ґрунту та швидкому зростанню показника пожежної небезпеки. Синоптики прогнозують у перший половині дня 9 червня  грозові дощі різної інтенсивності та шквалисте посилення вітру 15-20 м/с. При цьому, похолодає на 3-5º. Нічна температура повітря передбачається у межах 13-18º, денна 22-27º. Дощі, які очікуються, повинні покращити зволоження верхнього шару ґрунту та знизити рівень пожежної небезпеки.

08.06.2017   Начальник метеостанції  Звенигородка        Т.А.Лисенко

 

Штормове попередження про небезпечне гідрометеорологічне явище по м. Черкаси та Черкаській області

Вдень 8 червня по місту Черкаси та області грози, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с.

 

07.06.17     Начальник метеостанції Звенигородка           Т.А.Лисенко

                   

    

Агрометеорологічний огляд  по Звенигородському району за  третю декаду травня  2017 року

Третя декада травня була сонячною та теплою, з малою кількістю опадів. Літо, яке наступає зі стійким переходом середньодобової температури повітря через +15° у бік підвищення, цього року розпочалося 22травня ( кліматична норма для нашого краю 19 травня).

Середня декадна температура повітря  за декаду склала 17.7°, що на 1.9° вище кліматичної норми (15.8˚). Максимальна температура повітря  підвищувалася в денні години до 29.3° тепла. Мінімальна температура повітря  знижувалась до  6.5°. Стихійних гідрометеорологічних явищ     протягом декади  не спостерігалось.  З  небезпечних гідрометеорологічних явищ   спостерігалась гроза - 1 день.

Опади  протягом декади спостерігались у вигляді  зливових дощів протягом 2-х днів  і склали 8.1мм , що становить 36% від декадної норми  (22мм).  З початку року опадів випало 143мм (68% від багаторічної норми), з початку календарної весни випало  78.2мм (61 % від норми).   

Погодні умови, що спостерігались в третій декаді травня, через малу кількість опадів, дуже низьку відносну вологість повітря (менше 30%),  були  малосприятливими для активної вегетації сільгоспкультур. Незважаючи на  значний дефіцит опадів, що зберігається з початку року, стан рослин с/г культур, за якими веде спостереження метеостанція, протягом декади залишився добрим, забур’яненості немає.. Агрометеорологічні умови декади переважно дозволяли  проводити с/г роботи.  Температура грунту на глибині 10см в середньому за декаду склала 19.0˚, що вище багаторічної норми (18˚), максимально підвищувалась в денні години до 26.9 ˚, а в період  похолодання   знижувалась до 13.4˚. Сума ефективних температур >5˚ на кінець декади склала 492.7˚ ( норма 448˚), >10˚ склала  216˚ (норма 180˚).

Запаси продуктивної вологи в грунті під усіма культурами протягом місяця знижувались і на кінець травня  в орному шарі грунту складають 4-8 мм (недостатні ),  в метровому шарі складають 51-69 мм  (недостатні)що є значним негативом для с/г виробництва.

     02.06.17      Начальник М Звенигородка                               Т.А.Лисенко           

 

                   

 Штормове попередження про надзвичайну пожежну небезпеку по Черкаській області

2-6 червня по території  Черкаської області очікується надзвичайна (5 класу), місцями висока (4 класу) пожежна небезпека.

На жаль, суттєвих дощів у нашому краї не очікується ще впродовж тривалого часу.

 За таких погодних умов, які спостерігаються на Черкащині, а саме: відсутні%Dr">Прогноз  погодних умов

Літо нарешті вступило в свої права. 24 травня середня добова температура повітря склала 19.0°, що на 3.2˚ вище норми (15.8˚). Денна температура повітря підвищувалась до 24.8º, нічна знижувалась до 11º.

Висока температура, відсутність дощів, низька вологість повітря (менше 30 % в денні години) сприяють висушуванню верхнього шару ґрунту та швидкому зростанню показника пожежної небезпеки. Верхній (10-12 см) шар ґрунту по району слабко зволожений. Середня за минулу добу температура ґрунту на глибині 5-10 см становила 19-20° (норма для 3 декади травня 18-20°).

 

ПРОГНОЗ ПОГОДИ:

25 травня 2017 р. Мінлива хмарність. Без істотних опадів. Вітер південно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі 10..15º, вдень 20..25º, у Черкасах вночі 11..13º, вдень 22..24º.

На 27-28 травня. Мінлива хмарність. 27 травня короткочасний дощ, місцями гроза; 28 травня без опадів. Вітер північний, північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі 8-13º, вдень 27 травня 17-22º, 28 травня 19-24º.

На 29-30 травня. Без опадів, лише вдень 30 травня місцями невеликий короткочасний дощ, гроза. Температура вночі 12..17º, вдень 23..28º.

Штормове попередження:

26 травня у більшості районів області висока (4 класу) пожежна небезпека

 

25.05.2017           Начальник метеостанції Звенигородка    Т.А.Лисенко

 

     Агрометеорологічний огляд  

по Звенигородському району за  другу декаду травня  2017 року

Друга декада травня була холодною та вітряною, з довгоочікуваними опадами. Літо, яке за кліматичною нормою у нашому краї нассть ефективних опадів, низька відносна вологість повітря (менше 30 % в денні години), суховії,  існує надто високий ризик виникнення пожеж.

Основна причина виникнення пожеж — по­рушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за кілька десятиріч. Пам'ятайте, що дев'ять з десяти пожеж, які відбуваються в лісах, відбуваються з вини людини (насамперед - через необережне поводження з вогнем в лісі або біля лісу).

01.06.2017  Начальник метеостанції Звенигородка    Т.А.Лисенко

Прогноз на  червень

   Червень, пора духмяних трав, рясних рос і розкотистих гроз, ділить навпіл річний цикл і називається полуднем року. 21 червня - найдовший день і найкоротша  ніч у році, яка триває 7 год. 46 хв.

По багаторічних даних метеостанції Звенигородка в червні:

-середньомісячна повітря 7.8;

-абсолютний максимум 6.4(25.06.57);

-абсолютний мінімум температури повітря  +2.5°  (  01.06.1951);

місячна кількість опадів   83 мм.

  Цьогорічний червень на Звенигородщині очікується теплим та з окремими сильними дощами. Середньомісячна температура повітря передбачається +18,0º, що в межах кліматичної норми, опадів очікуємо кількістю 75 мм, що трохи менше норми. При цьому, кожні 10 днів місяця очікується чергування «хвиль тепла» з «хвилями холоду». При потепліннях максимальна температура повітря може досягати +1