Звенигородська Районна Державна Адміністрація
Звенигородський район, Черкаська область

Звенигородське бюро правової допомоги інформує

 

23.01.2017 року Смілянським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги підписано меморандум про співпрацю із Звенигородським районним центром зайнятості, метою якого є формування сприятливого середовища та забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері зайнятості населення та розширення доступу до безоплатної правової допомоги для осіб, які звертаються до центру зайнятості.Відтепер, працівники відділу "Звенигородське бюро правової допомоги" надаватимуть безкоштовні юридичні консультації громадянам, які перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні.  Про час та дату юридичних консультувань можна дізнатися безпосередньо в центрі зайнятості.

 

 

 Розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

Набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які розширюють коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну  правову допомогу (представництво інтересів особи в суді, складання процесуальних документів). Відтепер,    внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

  • по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;
  • по-друге, особа матиме право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
  • по-третє, інвалід матиме право, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

 Такі зміни, нададуть можливість  більшій кількості людей отримати безоплатну вторинну правову допомогу та захистити свої  право і свободи.

За детальною інформацією звертайтеся до відділу «Звенигородське бюро правової допомоги», яке знаходиться за адресою: м. Звенигородка, пров. Віктора Погорілого, 1, 2-й поверх, тел.: 2 – 14-98.