Звенигородська Районна Державна Адміністрація
Звенигородський район, Черкаська область

Звенигородський РЦСССДМ інформує

Попередження правопорушень в молодіжному середовищі

У період зростання злочинності, зокрема серед неповнолітніх, перед державою та її структурами гостро постають питання профілактики правопорушень.  Основне завдання сьогодення полягає в тому, щоб переконати у перевагах жити за загальноприйнятими законами і осіб , які відбувають умовний термін покарання, не пов’язаний з позбавленням волі. Це особлива категорія людей, а тому працювати з ними треба більше, аби попередити і не допустити рецидивних злочинів.

З метою покращення соціальної та виховної роботи з  даною категорією 28 серпня поточного року проведено спільний захід районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та звенигородського  міськрайонного  відділу з питань пробації. Захід спрямований на попередження правопорушень в молодіжному середовищі. Визначено фактори, які стають причиною вчинення злочинів умовними засудженими, - це низька трудова зайнятість, зловживання алкоголем, слабкі соціальні та сімейні зв’язки, відсутність позитивної життєвої позиції, асоціальне коло спілкування, вплив субкультури. Юрисконсультом  районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Сидоренко Р.Р. проведено  профілактичні бесіди, анкетування щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин . Учасникам заходу було надано буклети соціально – довідкового характеру.

 

В рамках спільної діяльності Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» та Литовської громадської організації  «Від серця до серця» за підтримки Посольства Литовської республіки    в Україні з 29 жовтня по 2 листопада 2017 року планується міжнародна культурно-освітня поїздка «Я – європеєць» до Польщі та Литви.

Метою поїздки є підтримка обдарованих дітей та молоді; встановлення творчих контактів, сприяння дружнім зв'язкам і зміцненню взаємодії                   між різними представниками соціально-гуманітарної, культурно-освітньої сфери з різних регіонів України, зарубіжних країн; створення умов  щодо обміну досвідом, підвищення професійної майстерності.

Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, соціально-гуманітарної сфери, учні загальноосвітніх, позашкільних, співробітники, студенти професійно-технічних, вищих начальних закладів, учасники міжнародного конкурсу «Я – європеєць» тощо.

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються   за рахунок учасників поїздки або відряджуючої сторони.

Документи, необхідні для оформлення шенгенських віз (окрім власників біометричних паспортів), надсилаються до 2 жовтня 2017 року до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця».

Щодо орієнтовного плану поїздки до Польщі та Литви, переліку документів, необхідних для оформлення поїздки  звертатись в Звенигородський  районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді за тел. 2-29-38, або за адресою проспект Шевченка,68/209

За більш детальною інформацією необхідно звертатися за телефонами до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця»: (044) – 501-01-15, (067)-407-77-98, (050)-447-49-68, (097)-908-52-28,  (093)-214-64-17.

У разі прийняття рішення взяти участь у поїздці просимо повідомити  центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді   до 4 вересня 2017 року.

 

З метою покращення знань та навичок володіння іноземними мовами працівників підприємств, установ, організацій у відповідності до стандартів ЄС Міністерство соціальної політики України повідомляє про реалізацію соціального проекту щодо безкоштовного вивчення англійської мови онлайн   «Lingva Skills» (www.lingva.ua) від «Академії навичок».

Соціальний проект «Академія навичок» (www.skillsacademy.com.ua),    що є провідною командою, яка спеціалізується на створенні інноваційних освітніх інструментів, що вирішують гострі соціальні питання, та Асоціація інноваційної та цифрової освіти розробили та вже запустили безкоштовну онлайн технологію що вивчення англійської мови під назвою «Lingva Skills» (www.lingva.ua), що розрахована на вивчення англійської мови до рівня В1.

Дана технологія має наступні переваги:

- доступна для навчання у будь-якому місці та в будь-який час;

- необмежена кількість користувачів;

- безкоштовна;

- ефективна;

- цікава (присутні елементи гри).

Загальна тривалість навчання від 3 місяців до одного року в залежності від інтенсивності.

Враховуючи вищезазначене, рекомендовано вивчення англійської мови на сайті www.lingva.ua абсолютно безкоштовно.

 

Громадська організація «Український інститут соціальних досліджень імені О. Яременка» проводить онлайн-опитування підлітків та молоді віком     13-24 роки (у тому числі з груп ризику) з різних регіонів України «Думки, оцінки та уподобання підлітків щодо тестування на ВІЛ та консультування (КІТ)» за методологією Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Дослідження проводиться за технічної підтримки Представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках проекту «Науковий супровід та підтримка національної відповіді щодо забезпечення прав підлітків та покращення їх доступу до медико-соціальних послуг» та передбачає збір інформації щодо потреб та уподобань підлітків та молоді в питаннях тестування на ВІЛ-інфекцію/СНІД та консультування, основних бар'єрів         для проходження КІТ, підвищення ефективності консультування як елемента профілактики ВІЛ-інфікування.

Результати дослідження будуть використані для покращення доступу підлітків до якісних та комплексних послуг КІТ.

Дослідження на сайті  https://goo.gl/zAUFw5, яке буде знаходитися там до кінця жовтня 2017 року.

 

“Попередження насильства в сім’ї”, “Правова відповідальність за вчинення насильства в сім’ї”

Одними із важливих напрямків діяльності Звенигородського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є надання соціальних послуг та соціальний патронаж неповнолітніх і молоді, які перебувають у конфлікті з законом. Це молоді люди, які звільняються з місць позбавлення волі, неповнолітні та молодь, засуджені до покарань не пов’язаних із позбавленням волі.

        На обліку РЦСССДМ перебуває 20 осіб з даної категорії. З цими особами проводиться  профілактична робота та надаються послуги різного соціального спрямування, а саме:  роз’яснювальна робота, яка спрямована на попередження скоєння повторних злочинів, дотримання здорового способу життя.
          Багато невдач та зневіри в умовно засуджених… Молоді люди вже покарані. А попереду – все життя. Чи вдасться прожити його гідно, залежить не лише від самого засудженого, а й від суспільства, територіальної громади. Адже саме українське суспільство через кожного з нас, соціальних працівників, волонтерів, має простягнути руку допомоги тим, хто колись схибив, завинив перед ним.