18 грудня 2018 року Верховною Радою України було прийнято Закон « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який набрав чинності 19 січня 2019 року

Цим законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, який  було доповнено статтею 173-4 :

 "Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, - каратимуться  накладенням штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 850 грн. до 1700 грн.) або громадськими роботами на строк від двадцяти до сорока годин.

Вчинення булінгу (цькування)  групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 1700 грн. 3400 грн.) до  або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Вчинення булінгу   малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, - каратиметься накладенням штрафу  на батьків або осіб, які їх замінюють, в розмірі від 850 грн. до 1700 грн. ( за вчинення діяння вперше) і від 1700 грн. до 3400 грн. ( за вчинення повторно або групою осіб) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку;

Отже, з 19 січня 2019 року за вчинення булінгу ( цькування) учасники освітнього процесу (учні, вчителі, керівники закладів освіти та інші..) будуть притягуватися до адміністративної відповідальності ( накладення штрафу  в розмірі від 850 грн. до 3400 грн., або громадські роботи  на строк від 40 год. до  одного місяця)

«Звенигородське бюро правової допомоги» м. Звенигородка, пров. Віктора Погорілого, 1, тел.: 04740- 2-14-98

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень