Безпечні методи роботи під час проведення лісосічних робіт в зимовий період 01.11.2019

Проведення лісосічних робіт, а саме виконання робіт підвищеної небезпеки необхідно здійснювати бригадою, яка повинна складатись не менш ніж з двох працівників, а організаційне та технологічне керівництво роботами має здійснювати майстер або інший працівник, які пройшли перевірку знань з безпечного ведення робіт.

Типовими порушеннями, минулих років, для лісогосподарських підприємств є те, що до лісосічних робіт допускаються особи без фахової (професійної) підготовки. Керівник лісосічних робіт зобов’язаний щоденно перевіряти комплектність бригади, наявність і справність бензопили та допоміжних звалювальних засобів. В жодному разі не допускати одиночного звалювання дерев лісорубами без використання гідроклина чи гідродомкрата. За межами небезпечної зони повинен працювати інший працівник, який має спостерігати за роботою лісоруба 6 розряду (звальника). Працівники, що зайняті на лісосічних роботах повинні використовувати засоби індивідуального захисту (каски, сигнальні жилети, спеціальне взуття).

Характерні порушення:

- службами охорони праці не здійснюється належний контроль за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, не видаються, в установленому порядку, приписи керівникам структурних підрозділів щодо усунення виявлених порушень;

- до роботи допускаються працівники, які не мають відповідної професійної підготовки;

- не завжди розробляються або не якісно розробляються технологічні карти виконання лісосічних робіт, виконання вантажно-розвантажувальних робіт;

- у технологічних картках не завжди зазначається комплекс підготовчих робіт на лісосіках, не конкретизується перелік лісосічних робіт, не визначено місце розкряжування дерев після їх звалювання і очищення від гілок під час проведення лісосічних робіт;

- не в повному обсязі проводяться підготовчі роботи до проведення основних робіт;

- не в повній мірі ліквідовується захаращеність, підлісок тощо, що заважає проведенню лісосічних робіт;

- під час виконання лісосічних робіт на лісосіках не звалені небезпечні – завислі дерева;

- під час спилювання здорових дерев не залишаються недопилки відповідно до вимог Правил;

- недотримуються вимоги безпеки при звалюванні дерев, спилювання проводяться з недотриманням висоти основного різу стовбура, тощо;

- трелювальний волок не скрізь розчищений від деревної і чагарникової рослинності та наявні на волоці пеньки не зрізані в рівень з поверхнею грунту.

Мають місце випадки виконання робіт підвищеної небезпеки фізичними особами-підприємцями без наявності відповідних дозвільних документів.

Разом з тим, суб’єкти господарювання та приватні підприємці, які отримали дозволи на виконання робіт з підвищеною небезпекою у інших областях України та мають намір здійснювати роботи на території Черкаської області письмово не повідомляють Управління Держпраці у Черкаській області за 10 днів до початку виконання таких робіт, згідно п.14 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Для проведення профілактичних заходів щодо зменшення травматизму в лісовій галузі регіону суб’єктам господарювання пропонується:

 - Роботодавцям усіх рівнів забезпечити дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці працівниками підприємств.

 - Забезпечити ефективну роботу служб охорони праці усих рівнів.

 - Посилити контроль за наявністю дозвільних документів у суб'єктів господарювання, які виконують роботи підвищеної небезпеки на території області.

- Посилити оперативний адміністративно-громадський контроль 2-4 рівня шляхом притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.

 - Продовжити практику проведення конкурсу-змагань вальників лісу усіх рівнів, при цьому постійно вдосконалювати форми і методи роботи.

 - Поетапна механізація (автоматизація) всього комплексу лісозаготівельних робіт, при цьому використовуючи кращий світовий досвід.

- Завершення впровадження системи колективного захисту працюючих при виконанні робіт на висоті під час здійснення навантажувально-розвантажувальних робіт на території нижніх складів.

Таким чином, безпека стосується всіх людей, їхніх думок і вчинків, їх ставлення до себе й до виконуваної роботи, бо ж саме люди є вирішальним фактором в дотриманні Правил безпеки на робочих місцях при експлуатації машин, механізмів, устаткування, обладнання і під час виконання робіт.

 

 

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Черкаській області Штанько В.М.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень