День захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей.

Це свято було засноване в листопаді 1949 року в Парижі, по завершенню Другої світової війни. Тоді людство зрозуміло, яку цінність мирне небо має для кожної дитини, для кожної сім’ї.

В Україні фактично з’явилася нова категорія дітей – «діти війни». Сьогодні як ніколи суспільство має згуртуватись, а професіонали повинні об’єднатись з метою гарантування безпеки дітям, які живуть в зоні бойових дій, надання соціального захисту дітям, які втратили батьків у бою, які змушені були переселитись з батьками за сотні кілометрів від рідного дому, забезпечення захисту дітям, які живуть на окупованій території, дітям, які постраждали внаслідок фізичного чи психологічного насильства.

Попри безпрецедентні виклики сьогодення, українське суспільство уже продемонструвало готовність до самопожертви, гуманізм та любов до ближнього.

Служба у справах дітей постійно працює над проблемою дотримання прав дитини. Щомісячно проводяться засідання комісії з захисту прав та законних інтересів дітей. Активізована робота з розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей. Вживаються заходи, щодо забезпечення максимального влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання: усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячий будинок сімейного типу.

Кожного року до Дня захисту дітей службою проводиться конкурс малюнку на асфальті серед дітей дошкільних та загальноосвітніх закладів міста. На проведення конкурсу рішенням Звенигородської районної ради «Про районну цільову соціальну Програму реформування системи закладів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування на 2012-2017 роки» на 1 червня 2017 року виділено та придбано подарунків у вигляді канцелярських товарів на суму 4 тис. грн., які  вручено 70 учасникам конкурсу.

Міжнародний День захисту дітей – це добрий привід замислитися над проблемами і малят, і підлітків, і тих, хто наближається до межі, за якою дорослість. Адже цей день стосується життя і тих, котрі ще граються в пісочниці, і тих, котрі готуються до нового життя, переступаючи шкільний поріг. Дбати про дітей, робити їхнє дитинство щасливим, пригортати до серця рідних і вділяти любові чужим, позбавленим родинного тепла, бо ж, кажуть, «чужих дітей не буває». Таким може стати «основний закон» людяності в світі людей – закон любові. Про це ще раз нагадує Міжнародний день захисту дитини.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень