«Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства»

Слід зазначити, що відповідно до частини першої статті 1821 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971  322-VIII (далі – КЗпП України),жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку                    дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також, особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи,                     надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів(стаття 73КЗпПУкраїни).

Крім того, згідно частини другої статті 1821КЗпП України,за наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не можеперевищувати17 календарних днів.

Поряд з цим, згідно частини третьої статті 1821КЗпП України, така відпустка надається понад щорічні відпустки, передбачені статтями 75 і 76КЗпП України, а також,понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переноситься на інший період або продовжується у порядку, визначеному статтею 80КЗпПУкраїни.

            Варто зазначити, що відповідно до статті 75КЗпП України,щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Особам вікомдовісімнадцятироківнадаєтьсящорічнаосновнавідпусткатривалістю 31 календарний день.

Для     деяких категорій працівників законодавством України може бути передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки. При цьому тривалість їх відпустки не може бути меншою за передбачену частиною першою цієї статті.

. Також, згідно статті 76КЗпП України,щорічні додаткові відпустки надаються працівникам:

  • за роботу із шкідливими і важкими умовами праці;
  • за особливий характер праці;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

Тривалість щорічних додаткових відпусток, умови та порядок їх надання встановлюються нормативно-правовими актами України.

Крім того, відповідно до частини другої статті статті 80КЗпП України, щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена у разі:

  • тимчасової непрацездатності працівника, засвідченоїу встановленому порядку;
  • виконання працівником державних або громадських обов’язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей часвід основної роботи із збереженням заробітної плати;
  • настання строку відпусткиу зв’язку з вагітністю та пологами;

збігу щорічної відпустки з відпусткоюу зв’язку з навчанням.

 

Начальник                                                                                              О.О.Підгорна

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень