Про організацію громадських робіт

Дата: 26.02.2020 20:34
Кількість переглядів: 119

Відповідно до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» та Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2013 р. №175 виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад на сесії при затвердженні річного бюджету передбачають кошти на організацію та проведення громадських робіт за участю безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.

          Сільські, селищні та міські ради щороку відповідно до територіальних програм зайнятості населення та інших відповідних програм приймають рішення щодо організації громадських робіт та  визначають види громадських робіт, які будуть проводитись у поточному році за кошти місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  та в обов’язковому порядку інформують територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Звенигородська районна філія Черкаського обласного центру  зайнятості) про прийняте рішення і обсяги коштів, необхідних для фінансування організації громадських робіт.

Зокрема, фінансування організації громадських робіт з благоустрою територій населених пунктів та впорядкування придорожніх смуг має здійснюватись з часткою коштів місцевих бюджетів у загальних витратах не менше 80%, з надання соціальних послуг та будівництва або ремонту об’єктів соціальної сфери – з часткою коштів місцевих бюджетів 50% , роботи з екологічного захисту населеного пункту – з часткою 40% коштів місцевих бюджетів.

Як приклад успішної співпраці з роботодавцями в даному напрямку можна привести організацію громадських робіт по інформуванню населення району стосовно порядку отримання житлових субсидій, технічної підготовки та упорядкування документації по субсидіях в Управлінні соціального захисту населення Звенигородської РДА. Протягом 2019 року до Управління соціального захисту на оплачувані громадські роботи було працевлаштовані 47 осіб, профінансовано фактичних витрат на оплату праці даних осіб з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття близько 120 тис. грн..

Потрібно відзначити співпрацю у даному напрямку і з  Шевченківською ОТГ. У 2019 році згідно укладених договорів на громадських роботах були задіяні 29 осіб з числа безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості. Профінансовано 50.5 тис.грн.

        У зв’язку з вищевказаним, просимо прийняти рішення щодо організації громадських робіт, які будуть проводитись у 2020 році, передбачити в місцевому бюджеті кошти для їх фінансування та надати до центру зайнятості наступні документи:

  • лист виконавчого комітету сільської ради щодо обсягів коштів, передбачених на проведення громадських робіт;
  • рішення виконавчого комітету сільської ради про організацію громадських робіт та перелік видів громадських робіт;
  • рішення виконавчого комітету сільської ради про програму організації та фінансування громадських робіт.

На сьогодні відповідне рішення про виділення коштів на організацію громадських робіт надано лише Виконавчим комітетом Звенигородської міської ради. Запланована організація та проведення громадських робіт на території Шевченківської ОТГ та Водяницької ОТГ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень