Про створення в районі патронатних сімей в рамках роботи Звенигородського РЦСССДМ

Дата: 27.02.2020 20:18
Кількість переглядів: 121

РЦССДМ   ІНФОРМУЄ

 

В Україні на законодавчому рівні запроваджено таке новаторство, як патронатна родина. Завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних маму і тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватися.

В Черкаській області розвивається послуга патронату над дитиною. На даний час в області створено 16 сімей патронатних вихователів. В умовах деінституалізації питання поширення даної послуги є надзвичайно актуальним. Зокрема, вже в 2020 році розпочнеться мораторій на влаштування дітей до трьох років до Черкаського будинку дитини. Тому єдиною альтернативою влаштування дітей такого віку залишається патронат. Навчання для кандидатів у патронатні вихователі та їх помічників заплановано вже у квітні 2020 року. Звертаємо увагу, що воно тривале в часі (загалом складає 9 днів, а також: 1 навчання за місцем проживання кожного з кандидатів, 1 навчання міждисциплінарної команди в кожній території, проведення співбесід замовників послуги патронату і кандидатів у патронатні вихователі) та буде єдиним у цьому році.

 

Довідкова інформація

 

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або законними представниками складних життєвих обставин (Закон України № 936-VIII від 26 січня 2016 року).

Сімейний патронат – «швидка СІМЕЙНА допомога», що забезпечує: - тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатних вихователів; - комплексну підтримку батьків дитини у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин; - за неможливості повернення дитини у свою сім’ю – пошук для неї нової люблячої родини. Найважливішим є те, що всі базові послуги дитина отримує у сімейних умовах та в більшості випадків продовжує спілкування з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок чи школу, не переміщується до центру соціально-психологічної реабілітації, інтернату.

Основні вимоги до кандидатів: вік: від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків); перебувають у зареєстрованому шлюбі і проживають на спільній житловій площі з чоловіком (дружиною); одинокі особи, які проживають на спільній житловій площі з іншим повнолітнім членом родини, який готовий стати помічником патронатного вихователя; мають позитивний досвід виховання дітей; мають власне житло або офіційно його орендують; члени родини, які спільно проживають з кандидатами, дали офіційну згоду на таку діяльність; мають достатній рівень матеріального забезпечення; не позбавлялися батьківських прав; мають відповідний стан здоров’я; не мають судимості, в тому числі і члени сім’ї, які спільно проживають з кандидатами; готові виконувати обов’язки патронатних вихователів на професійній основі. За надані послуги з догляду та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата, допомога на дитину та забезпечується постійна підтримка команди професіоналів (працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, закладів освіти, медичних установ та ін.).

Фінансування послуги включає в себе: соціальну допомогу в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку на місяць на утримання влаштованої під патронат дитини; грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Перелік необхідних документів: 1) заява; 2) копія паспорта громадянина України; 3) копія трудової книжки (у разі наявності); 4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866; 5) довідка про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі; 6) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; 7) письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити..

Дитина повинна рости в дружньому, теплому, безпечному - сімейному середовищі.. Коли дитина залишається сам на сам зі своєю бідою, без нагляду рідних, допомогу їй може запропонувати саме патронатна сім’я. Бажаючі створити патронатну сімю можуть звернутись за додатковою інформацією до Звенигородського районного центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тел. 2-29-38 проспект Шевченка,68/209.

 

 

Директор РЦСССДМ                                                                                     Світлана    СОРОЧЕНКО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень