Строки проведення атестації робочих місць та терміни зберігання документів

Дата: 27.08.2020 20:46
Кількість переглядів: 85

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і в організаціях, незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та й матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Відповідно до постанови КМУ «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 № 442 атестація проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Позачергово атестація робочих місць за умовами праці проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу.

 Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць покладається на керівника (власника) підприємства, організації.

Матеріали атестації робочих місць за умовами праці є документами сурової звітності і зберігаються на підприємстві 50 років. Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працівників.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора