Легалізація виплати заробітної плати у 2019 році

Дата: 04.01.2019 11:12
Кількість переглядів: 85

Верховна Рада України прийняла Закон України “Про державний бюджет України на 2019 рік” від 23.11.2018 р. № 2629-VІІІ, яким встановлено, що з 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата становить 4173,00 гривні.

Законом України від 06.12.2016р. №1774-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” визначено, що мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Згідно з Законом України “Про оплату праці” роботодавець не має права встановлювати розмір оплати за виконану місячну норму праці меншим за цей показник.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на усій території України для підприємств усіх форм власності та господарювання.

Поряд із цим інформуємо, що Верховна Рада України прийняла закони, якими посилено фінансову відповідальність за виплату заробітної плати у “конвертах”, або неоформлення трудових відносин з найманими працівниками та недотримання мінімальних гарантій оплати праці.

Керівники підприємств, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і норм законодавства щодо виплати заробітної плати. 

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. 

З метою забезпечення державних гарантій в сфері праці та зростання надходжень до бюджету району розпорядженням голови районної Державної адміністрації № 19 від 18 лютого 2016 року зі змінами та доповненнями, в районі створена та діє міжвідомча комісія з питань детінізації виплати заробітної плати. До роботи комісії залучено представників структурних підпрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади (Пенсійного фонду, фіскальної служби, інспекції з питань праці, служби зайнятості, служби статистики, казначейської служби, Фонду соціального страхування), представники правоохоронних органів (прокуратури, поліції, Служби безпеки).

Комісією проводиться щомісячний моніторинг рівня заробітної плати підприємств, установ та організацій району. Забезпечується обмін інформацією про факти порушень законодавства про працю між працівниками Звенигородського відділу обслуговування громадян ГУ ПФУ в Черкаській області, Звенигородського управління ГУ ДФС у Черкаській області та головним державним інспектором управління Держпраці у Черкаській області. При виявлені фактів порушень до відповідальних осіб застосовуються відповідні заходи реагування, визначені законодавством.

З метою подолання неформальних трудових відносин, під час засідань міжвідомчої комісії з питань детінізації виплати заробітної плати та під час проведення робочою групою інспекцій суб’єктів господарської діяльності, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг легальної зайнятості та вимог чинного законодавства стосовно укладення роботодавцями трудових відносин з найманими працівниками. 

Значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати і працює в законодавчому полі, але є випадки, коли роботодавці навмисно чи несвідомо  допускають порушення чинного законодавства.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора