Соціальна підтримка військових та їхніх сімей: експериментальний проєкт продовжено
Кабінет Міністрів України продовжив дію програми соціального супроводу військовослужбовців у військових частинах до жовтня 2025 року.
Відповідно до змін, перелік військових частин-учасників програми визначатиме Генеральний штаб Збройних сил України за погодженням Міністерства оборони. Раніше це питання було у компетенції виключно оборонного відомства.
Новий перелік військових частин має бути направлений до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю не пізніше 20 грудня 2024 року.
У разі розформування, ліквідації чи передислокації військової частини її можна замінити на іншу.
Надавати соціальні послуги можуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які мають договір з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та кваліфікованих фахівців із соціальної роботи. Зокрема, йдеться про:
- Соціальний захист: допомогу в оформленні статусу учасника бойових дій, отриманні виплат, субсидій, ліків, лікуванні за кордоном.
- Професійну підтримку: можливості отримання нової професії після демобілізації, безоплатну правничу допомогу.
- Сімейну підтримку: зміцнення сім’ї, консультування щодо стосунків, профілактику домашнього насильства.
- Психосоціальну підтримку: психоедукацію, допомогу з ігровою залежністю, вживанням психоактивних речовин.
- Допомогу в оформленні документів: відновлення документів, отримання закордонного паспорту.
- Представництво інтересів: представництво в державних органах, сприяння в отриманні послуг і консультацій.
Зміни були внесені до постанови Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2023 року № 1050 «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження договірної форми надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їх сімей у військових частинах (підрозділах) Збройних Сил».
За інформацією Міністерства оборони України