Ніч у музеї

        Упродовж вже  сорока років 18 травня відзначають Міжнародний день музеїв. До цього свята двадцять років тому європейська спільнота започаткувала акцію «Ніч музеїв». Десять  років тому Україна теж масово долучилась до цієї всесвітньої акції. Звенигородський районний краєзнавчий музей імені Т.Г. Шевченка проводить свою «Ніч у музеї» цього річ уже вп’яте.

         Чого тільки не було в наших програмах на «Ночах у музеї»: бліц-екскурсії,  демонстрації кадрів кінохроніки, виставки робіт дитячої творчості, майстер класи, виставки – продажі сувенірної продукції. А ще наша  ліхтарикова екскурсія, яку проводить науковий співробітник музею Станіслав Лячинський. У  таємничих сутінках, при світлі ліхтариків, в залах музею  відвідувачі могли побачити все зовсім під іншим кутом зору, адже саме  вночі картини та експонати найбільш містичні. Захопливі історичні квести, театралізації в залах музею, виступи гостей та колег, співи і танці, жива музика – на нашому святі традиційно. Також створення карти України дитячими долоньками, створення рушника єдності  прямо на стінах музею та  запуск повітряних ліхтариків…

І знаєте, наше столітнє приміщення музею мало чим здивуєш, але сальса з козацької гармати, що пролунала того річ від козаків Козацького куреня, на чолі з отаманом Олегом Голубом, та гул литавр з бряжчанням шаблюк запам’ятається надовго.

 

А ще смажена картопля на вогнищі, узвар від учасників художньої самодіяльності Будинку культури села Вільховець на чолі з директором Михайлом Кобеняком. Саме вони багато років підтримують дух свята, створюють своєрідний колорит.  Підтримували настрій відвідувачам своїми фольклорними дійствами і самодіяльні художні колективи села Озірни. З ними разом співали – танцювали, було  в волю  їсти пити й хороше походити.  Озвученням заходу  опікувався Сергій Слинько. Традиційно  з року в рік його музичний супровід від районного будинку культури звеселяв відвідувачів. Лариса Кочерга, Анна Сідлецька, Любов Кононенко, Надія Кульбаченко, Вадим Мицик, Ніна Писар, Юлія Письменна  допомагали в організації святкових дійств від самої першої акції.

Незмінними учасниками свята є колектив Звенигородської дитячої художньої школи на чолі з директором Людмилою Власенко. Викладачі разом з своїми учнями проводили конкурси і майстер класи, натхненно ліпили  з глини та солоного тіста, започаткували  ідею аквагриму - малюнків на обличчі для дітей та  дорослих під час масових дійств.

А ще кожного разу на «Ночі у музеї» було представлено виставку-продаж та презентацію виробів учнів Державного навчального закладу «Звенигородського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».

Освітянські колективи міста теж постійно брали активну участь в наших заходах. Методист  відділу освіти Звенигородської РДА Володимир Неумитий та директор спеціалізованої школи №1 Шукало  забезпечували технічною базою та новаторськими ідеями. 

Чи  й все згадалось, що відбувалось протягом  цих років. Акція «Ніч у музеї» об’єднує всіх поціновувачів історичної спадщини та сьогодення. Відбувається завдяки   спільним зусиллям музейних працівників, відділу культури і туризму РДА, дитячої художньої школи та дитячої школи мистецтв, бібліотечних працівників, працівників районного будинку культури, а ще - депутатів обласної ради Олекси Озірного, Сергія Кулікова,  депутатів районної ради Олега Голуба, Сергія Лебединця, Сергія Рубана.

Директор музею Олена Наріжна

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень