ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЖІНОК — КОМБАТАНТІВ

Україна, враховуючи необхідність забезпечення власної воєнної безпеки                та оборони, усвідомлюючи свою відповідальність у справі підтримання міжнародної  стабільності, як суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава має Збройні Сили України із необхідним рівнем їх бойової готовності та боєздатності.

Закон України від  06.12.1991  № 1934-XII «Про Збройні Сили України»
визначає функції, cклад Збройних Сил України, правові засади їх організації, діяльності,дислокації,керівництва та управління ними.

Комбатанти  (фр. combattant)  у міжнародному праві особи, які входять до складу збройних сил воюючої країни, беруть участь безпосередньо у воєнних діях.

Комбатант — особа, яка входить до складу збройних сил країн,                           які перебувають у стані військового конфлікту, і має право безпосередньо брати участь у військових діях.

Сучасне  військове право,  як комбатантів розглядає войськових, які беруть участь у національно-визвольних війнах, які ведуться народами для отримання свого права  на самовизначення. У разі, якщо населення неокупованих територій  при наближенні ворога, не встигнувши сформувати регулярні частини, береться за зброю   з метою боротьби з військами,    що здійснили вторгнення, воно також визначається як воююча сторона конфлікту, за умови, що відкрито носить зброю та дотримується законів і звичаїв війни.

За результатами соціологічного дослідження «Невидимий батальйон» участь жінок у військових діях в АТО», проведеного за підтримки Українського жіночого фонду, у Збройних силах України станом на вересень 2017 року  служать майже 24 тисячі  жінок: з них 2 тисячі жінки-офіцери, а 35 жінок займають керівні посади в Міністерстві оборони України та Генштабі.

 

Дослідження щодо участі жінок у військових діях в АТО, яке є першим ґрунтовним соціологічним моніторингом стану жінок, що беруть участь у війні                на Сході, тривало у декілька етапів. Зокрема, було взято 42 інтерв’ю у жінок-учасниць АТО із різних підрозділів, які і стали голосами «Невидимого батальону».

Серед інших, у дослідженні вивчалися такі теми, як юридичні аспекти участі жінок в АТО, побутові обставини перебування жінок в АТО, ґендерні стереотипи стосовно учасниць АТО.

Збройні сили України мають розроблену гендерну політику,  яка передбачає забезпечення ефективного впровадження гендерного підходу для створення гарантій рівних прав  та можливостей.


 
Начальник                                                                        О.О.Підгорна

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень