A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Звенигородська Районна
Державна Адміністрація
Черкаська область, Звенигородський район

Пенсійний фонд акцентує, що від сплати страхових внесків залежить розмір майбутньої пенсії

       Принцип прямої залежності розміру пенсії від здобутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачені внески, регламентовано Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII. Від тривалості страхового стажу також залежить розмір допомоги по безробіттю та лікарняних, що нараховуються у передбачених законодавством випадках.          

       Протягом наступних 10 років норма страхового стажу для визначення права на пенсію щороку збільшуватиметься на 12 місяців. У 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності страхового стажу не менше, ніж 35 років.      Страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески на суму не меншу, ніж мінімальний страховий внесок.

       Варто знати: якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, то періоди, за які не сплачені внески, не будуть зараховані під час обчислення страхового стажу найманого працівника, а заробіток не буде врахований для розрахунку розміру соціальних виплат.

       За матеріалами Головного управління ДФС у Черкаській області заборгованість зі сплати єдиного внеску в Звенигородському районі на 01.05.2019 становить  2 млн 674 тис. грн, у тому числі 19 юридичних осіб мають заборгованість 726 тис. грн, 228 фізичних осіб-підприємців – 1 млн 948 тис, грн. Найманим працівникам роботодавців-боржників через несплату єдиного внеску не враховано до страхового стажу від 1 місяця до 3 років роботи.

     Найбільшими боржниками в районі є:

Звенигородський  РЕМ 399,1 тис. грн

Районний спортивно –технічний клуб Черкаського

обласного товариства сприяння обороні України - 126,4 тис.грн.

ПРАТ «Звенигородкаагрохім»  - 37,4 тис.грн.

ТОВ «Анаста-Яса» - 53,0 тис.грн.

ПП»Агросвіт-Р»  - 39,1 тис.грн

ТОВ «Біо- Брендстоф»  - 10,7 тис.грн.

ТОВ  «Альфапласт»  - 8,6 тис.грн.

        Відповідно до чинного законодавства, заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску та страхових внесків не підлягає списанню та стягується з нарахуванням штрафних санкцій та пені.Наймані працівники можуть самостійно контролювати сплату страхових внесків роботодавцем за допомогою Веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та у разі виявлення порушення своїх страхових та трудових прав повідомляти контролюючі органи.

        Пам’ятайте, що вчасно сплачені внески є запорукою соціальної захищеності.

  

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень