Про дотримання вимог безпеки в дитячих оздоровчих закладах у літній період 2019 року

 

Головне завдання для керівників дитячих оздоровчих закладів під час  літньої оздоровчої кампанії 2019 року – це забезпечення комфортного, а головне безпечного перебування дітей та працівників на території таборів. 

Особливої уваги, передусім, з боку керівника закладу під час підготовки і роботи оздоровчого табору потребує забезпечення його належним водопостачанням, водовідведенням, створення необхідних умов для дотримання санітарно-епідеміологічного режиму, дотримання протипожежних правил.

          Директор табору повинен вжити необхідних заходів для створення безпечних і нешкідливих умов, виконання санітарно-гігієнічних норм і вимог з охорони праці, провести навчання та інструктажі з охорони праці вихователів та інших осіб, які залучені до роботи у таборі, встановити контроль за дотриманням правил техніки безпеки.

        Літнє оздоровлення повинно пройти організовано, без грубих порушень правил утримання та експлуатації дитячого оздоровчого закладу, безпеки життя і здоров’я обслуговуючого персоналу.

При прийнятті на роботу кожен працівник повинен надати ме­дичну довідку встановленого зразка про стан здоров'я, ознайомитись з умовами праці та правилами внутріш­нього розпорядку, посадовими обо­в'язками.

Перед початком зміни працівники табору мають ознайомитися та підписатися під відповідними наказами, отримати посадові обов'язки, інструкції з охорони праці, пройти відповідні інструктажі.

          Перед кожним виходом за межі табору для вихователів проводяться цільові інструктажі, що фіксується у відповідних журналах.

Зауважую на тому, що особливу увагу слід звернути на прилади, які використовуються повсякчас і, здавалося б, не несуть жодної небезпеки. Наприклад, це стосується експлуатації водонагрівачів.

 Також, на кухні обов’язково має бути заземлення усіх електроприладів. Працівники мають бути забезпечені необхідним спецодягом, сертифікованим і зручним, відповідних розмірів. 

Примірний перелік документації дитячого оздоровчого закладу, що стосується охорони праці:

1. Акт перевірки оздоровчого закладу комісією організації, на балансі якої він знаходиться.

2. Положення про службу охорони праці.

3. Наказ про призначення відповідальних осіб за стан охорони праці в підрозділах оздоровчого закладу (якщо є).

4. Положення про навчання з питань охорони праці.

5. Посвідчення, протоколи про навчання та перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб  оздоровчого закладу.

6. Посадові інструкції посадових осіб, наявність в них обов’язків з питань охорони праці.

7. Програма вступного інструктажу та журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці працівників.

8. Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці.

9. Перелік професій і посад працівників, які звільняються від первинного, повторного та позапланового інструктажів.

10. Інструкції з охорони праці за професіями та видам робіт.

11. Журнали реєстрації і видачі інструкцій з охорони праці.

12. Особисті картки чи журнал обліку видачі працівникам передбаченого за нормами спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту.

13. Паспорти технічного стану будівель (споруд).

14. Колективний договір між керівником (власником) оздоровчого закладу  та профспілковим комітетом (представниками уповноваженими трудовим колективом).

 (*зазначений перелік не є вичерпним).

          Важливо завжди пам'ятати, що небезпечною є не сама приро­да, а неправильні дії людини при спілкуванні з нею, в наслідок чого і трапляються нещасні випадки. 
            Основні при­чини нещасних випад­ків - непоінформованість про можливу небезпеку, надмірна самовпевненість, інколи і повне ігнорування правил особистої безпеки. 
          Обов'язок кожного педагога, вихователя - знати основні правила надання першої долікарської допомоги в екстремаль­них випадках та при травмуванні дітей.       

Вимоги до стану спортивних та ігрових майданчиків, на які потрібно звернути особливу увагу:

1. Наявність спеціального журналу, в якому фіксуються результати випробувань спортивного інвентарю та обладнання на предмет надійності установлення та безпечності.

2. Відсутність дерев, парканів та інших предметів, що можуть спричинити травму, на відстані менш ніж 2 м від відкритого спортивного майданчика.

3. Наявність у спортивних спорудах укомплектованої медичної аптечки та інструкції щодо надання першої медичної допомоги.

4. Відсутність повітряних ліній електропередач, які проходять над територією відкритих спортивних майданчиків.

 

Тільки чітке дотримання вимог законодавства, плідна спільна робота над підвищенням рівня охорони праці та організація належних умов праці є запорукою збереження життя та здоров’я працівників.

 

Штанько В.М., головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Черкаській області

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень