A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Звенигородська Районна
Державна Адміністрація
Черкаська область, Звенигородський район

Про роботу районної державної адміністрації за 2016 рік щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення

Районною державною адміністрацією з метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України  права на звернення до органів влади та органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, підвищення ефективності роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування зі зверненнями громадян, відповідно до вимог чинного законодавства України, зокрема Закону України „Про звернення громадян“, Указу Президента України від 07 лютого № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування“ вживаються необхідні заходи щодо об’єктивного, всебічного і своєчасного розгляду звернень громадян.

На розгляд райдержадміністрації надійшло 213 звернень громадян, із них 159 - письмових (16 дуплетних) та 54 – на особистих прийомах, в т.ч. на виїзних прийомах-5. Аналіз розгляду звернень свідчить, що розглянуто на 56 звернень менше, ніж за минулий рік.

З державної установи «Черкаський обласний контактний центр» з початку 2016 року надійшло 565 звернення, в яких порушувалися питання про затримку соціальних виплат та правильності нарахувань, наданні матеріальної допомоги, призначення, нарахування та отримання субсидії, соціального захисту, послуги неякісного централізованого водопостачання та інші.

В своїх зверненнях громадяни порушили 238 питань. Найактуальнішими із них є питання соціального захисту – 87 (36,7 %), сільського господарства та землекористування –30 (12,6 %), комунального та дорожнього господарства – 23 (9,6 %), транспорту і зв’язку – 12 (5%), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку– 11 (4,6%),

З них вирішено позитивно 47 звернень громадян, по 137 зверненнях заявникам надано роз’яснення відповідно до чинного законодавства, 8 звернень перебуває на розгляді, 1- надійшло до відома, 2 -  направлено за належністю. Всі звернення розглянуті у встановлений законодавством термін. Звернення безпідставно на розгляд іншим органам не передавалися.

Приділяється особлива увага розгляду звернень та забезпечення проведення першочергового особистого прийому жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО. З початку року розглянуто 7 звернень від  учасників АТО, 1 звернення від жінки, якій присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

Розглянуто 79 звернень від ветеранів війни та праці, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей, одиноких матерів, членів сімей учасників АТО, осіб, які вимушено переселилися, розгляду яких приділялася особлива увага. В зверненнях порушувалися питання про надання матеріальної допомоги, допомоги у лікуванні, соціальних послуг, пільгових перевезень на міських та приміських  маршрутах.

На сьогоднішній день 30 особам та 3 особам (відповідно до розпорядження райдержадміністрації від 30.01.2013 № 17 «Про надання матеріальної допомоги» щомісячно надається матеріальна допомога сім’ям загиблих воїнів Афганістану Звенигородського району по 200 грн.) надано матеріальну допомогу на загальну суму 77 200  грн.

За  звітний період 2016 року до райдержадміністрації повторні звернення не надходили. Розглянуто 45 колективних звернень, в яких порушувалися питання щодо ремонту доріг, перевезень учнів, закриття та оптимізації НВК, житлово-комунального господарства, незаконного зливу нечистот, самозахвату землі, інше.

Відповідно до розпорядження районної державної адміністрації від 06.03.2008 № 56/2008-рп «Про заходи щодо забезпечення реалізації громадянами  конституційного права на звернення» щомісячно проводяться засідання постійно діючої комісії  при райдержадміністрації з питань розгляду звернень громадян.

Значна увага приділяється особистому прийому громадян. З понеділка до п’ятниці проводиться прийом громадян головою райдержадміністрації, його заступниками, а також працівниками відділів, управлінь та служб райдержадміністрації. Відповідно до розпорядження райдержадміністрації від 20.08.2014 № 126 «Про Порядок організації та проведення особистих прийомів громадян у районній державній адміністрації» затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації. З початку року головою райдержадміністрації та  його заступниками проведено 54 особистих прийоми та 6 виїзних прийоми громадян. Усі звернення, які безпосередньо на особистому прийомі не вирішувалися, розглядалися у тому ж порядку, що і письмові звернення.

Відповідно до затверджених графіків головою райдержадміністрації та його заступниками проводиться прямий телефонний зв’язок “Гаряча лінія” для оперативного вирішення порушених жителями району питань. Щосуботи за окремим графіком з 9.00 до 12.00 години працює приймальня районної державної адміністрації.

Найбільше звернень громадян на розгляд райдержадміністрації надійшло від жителів м. Звенигородки - 92, с. Шевченкове - 13, с. Мизинівка –9, с. Гусакове – 9, с. Ризине - 8. 

Районною державною адміністрацією вживаються заходи щодо задоволення законних вимог громадян, надання у встановлені законом терміни письмових відповідей авторам звернень за наслідками їх розгляду. Дається принципова оцінка кожному факту порушень прав громадян, спрямовується робота соціальних служб в інтересах осіб, які потребують соціальної допомоги, вирішення проблем та реагування на гострі сигнали. Забезпечується оперативне реагування на звернення, що надходять на Урядову гарячу лінію і обласну телефонну гарячу лінію та проводиться робота для усунення причини їх виникнення.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень