A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Звенигородська Районна
Державна Адміністрація
Черкаська область, Звенигородський район

Про роботу районної державної адміністрації за І півріччя 2017 року щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення

Районною державною адміністрацією з метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України  права на звернення до органів влади та органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, підвищення ефективності роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування зі зверненнями громадян, відповідно до вимог чинного законодавства України, зокрема Закону України „Про звернення громадян“, Указу Президента України від 07 лютого № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування“ вживаються необхідні заходи щодо об’єктивного, всебічного і своєчасного розгляду звернень громадян.

На розгляд райдержадміністрації надійшло 220 звернень  громадян:  письмових – 198 з них- 130 з ОКЦ, (15 дуплетних) та 22 – на особистих прийомах, в т.ч. на виїзних прийомах-5.

Аналіз розгляду звернень свідчить, що розглянуто письмових звернень на 25  менше, ніж  за відповідний період  минулого року, та на 170 звернень менше з обласного контактного центру, в порівнянні з 2016 роком. В своїх зверненнях громадяни порушили 231 питання. Найактуальнішими із них є питання соціального захисту – 136 (61,8%), комунального та дорожнього господарства – 38 (17,2%),  сільського господарства та землекористування –15 (6,8%), освіти – 11(5%).

З них вирішено позитивно 98 звернень громадян, по 96 зверненнях заявникам надано роз’яснення відповідно до чинного законодавства, 20 звернень перебуває на розгляді, 4- надійшло до відома,2- направлено за належністю.  Всі звернення розглянуті у встановлений законодавством термін. Звернення безпідставно на розгляд іншим органам не передавалися.

Приділяється особлива увага розгляду звернень та забезпечення проведення першочергового особистого прийому жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО. З початку року звернень від  учасників АТО, та від жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» до райдержадміністрації не надходило.

Розглянуто 89 звернень від ветеранів війни та праці, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей, одиноких матерів, членів сімей учасників АТО, осіб, які вимушено переселилися, ветеранів праці пенсіонерів, розгляду яких приділялася особлива увага. В зверненнях порушувалися питання про призначення та виплати субсидій, надання матеріальної допомоги, допомоги у лікуванні, соціальних послуг, пільгових перевезень на міських маршрутах, отримання земельних ділянок. Задоволено – 66 звернень.

За  звітний період 2017 року до райдержадміністрації повторні звернення не надходили. Розглянуто 14 колективних звернень (2016 рік- 30), в яких порушувалися питання щодо ремонту доріг, розрахунок за орендну плату землі, відповідність теплового режиму НВК, житлово-комунального господарства, виплати надбавки за престижність та низького рівня  заробітної плати, ліквідація сміттєзвалищ, питання щодо різкого зниження рівню води в Звенигородському водосховищу та інші. Більшість цих звернень була розглянута комісійно.

На сьогоднішній день 64 особам та 3 особам (відповідно до розпорядження райдержадміністрації від 30.01.2013 № 17 «Про надання матеріальної допомоги» щомісячно надається матеріальна допомога сім’ям загиблих воїнів Афганістану Звенигородського району сумою по 200 грн.) надано матеріальну допомогу на загальну суму 148 800  грн.

Значна увага приділяється особистому прийому громадян. З понеділка до п’ятниці проводиться прийом громадян головою райдержадміністрації, його заступниками, а також працівниками відділів, управлінь та служб райдержадміністрації. Відповідно до розпорядження райдержадміністрації від 22.05.2017 № 99 «Про внесення змін до розпорядження районної державної адміністрації від 06.03.2008 №56/2008-рп» затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації. З початку року головою райдержадміністрації та  його заступниками  проведено 22 особистих прийоми та 5 виїзних прийоми громадян. Усі звернення, які безпосередньо на особистому прийомі не вирішувалися, розглядалися у тому ж порядку, що і письмові звернення.

Відповідно до затверджених графіків головою райдержадміністрації та його заступниками проводився прямий телефонний зв’язок “Гаряча лінія” для оперативного вирішення порушених жителями району питань. Щосуботи за окремим графіком з 9.00 до 13.00 години працює приймальня районної державної адміністрації.

Найбільше звернень громадян на розгляд райдержадміністрації надійшло від жителів м. Звенигородки –90 , с.Вільховець – 22, с.Юрківка - 16 , с.Стецівка- 6,  с.Ризине – 11, с. Чижівка -7.

На прямий телефонний зв’язок „Гаряча лінія” з початку 2017 року звернення не надходили. Аналітична інформація щодо розгляду звернень громадян систематично оприлюднюється на веб-сайті Звенигородської районної адміністрації в розділі «Інформація щодо стану опрацювання звернень громадян». 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень