Проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!»

 «Мета Міністерства юстиції України – сформувати нову правову культуру у суспільстві, що забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави. Стратегічним завданням довгострокової національної програми “Я МАЮ ПРАВО!” є підвищення рівня знання українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права», – зазначив очільник Мін’юсту.

            За його словами, саме знання громадянами своїх прав і вміння їх захистити є найкращим способом протистояти сваволі чиновників та органів правопорядку.

            Павло Петренко подякував партнерам з USAID за постійну й суттєву підтримку ініціатив Міністерства юстиції, спрямованих на вдосконалення системи юстиції в Україні та забезпечення суспільної справедливості.

            Пріоритетною тематикою інформаційної кампанії на 2017 рік визначено права громадян у сфері доступу до правосуддя, захист прав власності та формування вміння протистояти проявам корупції у вищих навчальних закладах.

            Виконуючий Обов’язки Адміністратора USAID Уейд Уоррен зазначив: «Всім нам відомо, що довіра населення до Уряду і судової системи відновлюється тоді, коли люди поінформовані про реформи, коли вони розуміють вигоди від їх проведення і коли бачать, що Уряд поважає права людини. Тому я сподіваюся, що кампанія «Я МАЮ ПРАВО!» стане зразком якнайкращого інформування про реформи та сприятиме підзвітності уряду перед суспільством». Він також додав, що як і раніше, Сполучені Штати через Агентство США з міжнародного розвитку надаватимуть підтримку Уряду України, законодавчій і судовій гілкам влади та громадянам у забезпеченні верховенства права та покращенні доступу до правосуддя як основи сучасної демократичної європейської України.

Заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе, у свою чергу, зауважив, що стратегія Міністерства юстиції полягає у максимальному інформуванні громадян про важливість активної позиції, коли права опиняються під загрозою.

            «Ми надаватимемо чіткі, прикладні й зрозумілі поради, щоб, потрапивши у неприємну ситуацію, українці  точно знали, як діяти і до кого звертатися. З іншого боку ми, Мін’юст, у співпраці з Міністерством освіти, фіналізуємо Концепцію реформування юридичної освіти і ми впевнені, що у нас будуть конкретні результати і в цьому напрямку», – заявив Гія Гецадзе.

            Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції за підтримки міжнародних донорів та партнерів.

            Наша мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.

            Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Не отримуєш аліменти?

Не знаєш, як оформити договір оренди землі?

Не знаєш, як оформити субсидію?

Забирають бізнес? Відбирають майно?

Вимагають хабара за іспит чи навчання?

Не знаєш, як вирішити спір?

Міністерство юстиції України Вам допоможе!!!

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень