Проведення адміністративної реформи в Звенигородському районі в 2018 році

У Звенигородці відбувся тренінг «Майстерня співробітництва громад Черкащини» 22.03.2018

22 березня у Звенигородці відбувся тренінг „Майстерня співробітництва громад Черкащини“, у якому взяли участь сільські голови, представники райдержадміністрацій, територіальних громад Звенигородського, Катеринопільського, Лисянського, Тальнівського, Шполянського районів та м. Ватутіне.

Організаторами даної ініціативи виступили Департамент регіонального розвитку облдержадміністрації спільно з Черкаською агенцією регіонального розвитку, Черкаським відокремленим підрозділом установи „Центр розвитку місцевого самоврядування“, Черкаським регіональним відділенням “Асоціації міст України”, Черкаським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Тренерами майстерні виступили директор Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало та радник з питань регіонального розвитку Черкаського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Григорій Перерва.

Під час майстерні співробітництва учасники заходу мали змогу ознайомитися з основними засадами та етапами співробітництва територіальних громад, на конкретних прикладах побачити переваги даного напряму, а також взяти участь у практичній частині семінару та розробити потенційні проекти співробітництва з сусідніми громадами.

Спільно напрацьовано моделі та покроковий механізм співробітництва територіальних громад на Черкащині.

За результатами навчання учасникам видано сертифікати Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. 

Нарада з питань створення Водяницької об’єднаної територіальної громади 29.03.2018

Сьогодні голова райдержадміністрації Василь Довбуш провів нараду з питань створення Водяницької об’єднаної територіальної громади.

У нараді взяли участь заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови та керівники сільгосппідприємств.

Обговорено питання щодо об’єднання населених пунктів: Водяники, Озірна, Кобиляки, Рижанівка, Ризине, Софіївка, Чемериське, Барвінок, Чижівка, Попівка, Мизинівка, Стара Буда, - у  Водяницьку  об’єднану територіальну громаду  та розглянуто нові можливості для  її розвитку.

Учасники наради озвучили проблемні питання, які стримують процес створення об’єднаних територіальних громад.

Голова райдержадміністрації Василь Довбуш запевнив присутніх у тому, що райдержадміністрація буде всіляко сприяти створенню об’єднаних територіальних громад та прагне донести об’єктивну та неупереджену інформацію про переваги та перспективи об’єднання. Василь Миколайович наголосив на тому, що об’єднання територіальних громад неминуче, воно може бути дійсно ефективним, але громади повинні бути активними і головне - мати бажання розвивати свої населені пункти та нарешті зрозуміти, що з’явився реальний шанс змінити свою долю на краще, стати справжніми господарями на своїй території.

Відбулось громадське обговорення у Водяниках 04.04.2018

Сьогодні у Водяниках на загальних зборах відбулось громадське обговорення пропозиції щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальної громади з адміністративним центром у селі Водяники.

У рамках робочої поїздки у загальних зборах узяли участь голова райдержадміністрації Василь Довбуш, заступник голови райдержадміністрації Руслан Каюк, начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Оксана Лісова, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Піковський, начальник Звенигородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області Леся Пона, завідувач сектору правового забезпечення та роботи із зверненнями громадян райдержадміністрації Тетяна Жукова.

Заслухано звіт сільського голови Володимира Мовчана про соціально-економічний розвиток населеного пункту, обговорено нагальні проблеми, що потребують вирішення. Розглянуто питання щодо нарахування субсидій та призначення пенсій у рамках «осучаснення».

Досить жвавого обговорення у громади викликало питання щодо процесу добровільного об’єднання територіальних громад, його перспективи, соціально-економічні сторони майбутнього об’єднання.

Жителі населеного пункту поділилися своїми думками щодо добровільного об’єднання громад, вносили пропозиції та отримати роз’яснення з хвилюючих запитань.

В результаті обговорення Водяницька громада підтримала пропозицію щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальної громади з адміністративним центром у селі Водяники.

Відбулось громадське обговорення у Чижівці 20.04.2018

Сьогодні у Чижівці на загальних зборах відбулось громадське обговорення пропозицій щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальної громади з адміністративним центром у селі Водяники та такої ж пропозиції з центром у селі Ризине.

У рамках робочої поїздки у загальних зборах узяли участь голова райдержадміністрації Василь Довбуш, начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Оксана Лісова, начальник Звенигородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області Леся Пона, завідувач сектору правового забезпечення та роботи із зверненнями громадян Тетяна Жукова.

Заслухано звіт сільського голови Наталії Очеретяної про соціально-економічний розвиток населеного пункту за 2017 рік, про стан використання сум самообкладання, обговорено проблеми, що потребують першочергового вирішення.

Жваво  обговорювалось питання щодо процесу добровільного об’єднання територіальних громад, його перспективи. Учасники зборів активно обговорювали соціально-економічні сторони майбутнього об’єднання. З інформацією про перспективи утворення об'єднаної територіальної громади з сусідніми громадами перед учасниками зборів виступив голова районної державної адміністрації. Жителі Чижівки отримали роз’яснення на  хвилюючі запитання .

В результаті обговорення громада підтримала пропозицію добровільного об’єднання територіальної громади, після вивчення думки всіх жителів села. З цією метою вирішено скликати сесію сільської ради для більш детального обговорення отриманих пропозицій.

Відбулись загальні збори села та громадське обговорення у Рижанівці 10.04.2018

Сьогодні у Рижанівці на загальних зборах села відбулось громадське обговорення пропозиції щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальної громади з адміністративним центром у селі Рижанівка.

У рамках робочої поїздки у загальних зборах узяли участь заступник голови райдержадміністрації Руслан Каюк, начальник Звенигородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області Леся Пона, завідувач сектору правового забезпечення та роботи із зверненнями громадян Тетяна Жукова.

Заслухано звіт сільського голови Олександра Гоменюка про соціально-економічний розвиток населеного пункту за 2017 рік, обговорено проблеми, що потребують нагального вирішення та плани по благоустрою населеного пункту на 2018 рік. Розглянуто питання та отримано роз’яснення щодо заключення договорів із сімейним лікарем сільської лікарні та призначення пенсій у рамках пенсійної реформи.

Жителі села жваво обговорювали питання щодо процесу добровільного об’єднання територіальних громад, соціально-економічні сторони майбутнього об’єднання. З інформацією про перспективи та виклики утворення об'єднаної територіальної громади з сусідніми громадами перед учасниками зборів виступив заступник голови райдержадміністрації Руслан Каюк.

- Децентралізація – це, в першу чергу, передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Зрозуміло, що передбачається посилення бюджетної відповідальності через механізм запровадження власних податків та права розпоряджатися ними. Внаслідок реформи децентралізації громади, органи місцевого самоврядування району отримають повноваження, а під повноваження – необхідні ресурси. Органи місцевого самоврядування відповідатимуть за шкільну та дошкільну освіту, охорону здоров’я первинного рівня (амбулаторії, поліклініки), заклади культури, благоустрій, як то освітлення вулиць, стан доріг, громадський порядок, та багато інших важливих повсякденних питань, - наголосив Руслан Якович.

Жителі населеного пункту ділилися своїми думками щодо добровільного об’єднання громад та вносили пропозиції.

В результаті обговорення Рижанівська громада підтримала пропозицію щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальної громади з адміністративним центром у селі Рижанівка.

У Кобиляках обговорили пропозиції щодо створення об’єднаної територіальної громади 24.04.2018

Сьогодні відбулися загальні збори жителів села Кобиляки. Об’єднання територіальної громади - основне питання порядку денного.

Як повідомила сільський голова села Кобиляки Любов Мацюк, до них надійшло 3 пропозиції від сільських рад. Зокрема,  Водяницької -  про утворення об’єднаної територіальної громади з центром у Водяниках, така ж пропозиція надійшла від Ризинської, але з адмінцентром - у Ризиному та Рижанівки – з центром у Рижанівці.

До обговорення долучились голова райдержадміністрації Василь Довбуш, заступник Руслан Каюк, начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Оксана Лісова, начальник Звенигородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області Леся Пона, завідувач сектору правового забезпечення та роботи із зверненнями громадян райдержадміністрації Тетяна Жукова, головний спеціаліст відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Альона Остапчук, голови сіл Рижанівки, Чемериського, Водяників.

- Процес добровільного об’єднання територіальних громад - неминучий для сільських рад, які хочуть розвиватись, - наголосив під час виступу голова райдержадміністрації Василь Довбуш . - Об’єднані громади отримують багато прав, але на них покладається і багато обов’язків, адже громади повинні будуть утримувати об’єкти соціальної сфери, дбати про налагодження нормальної життєдіяльності.

У Чижівці вдруге відбулись загальні збори жителів села з питань об’єднання територіальної громади 26.04.2018

26 квітня вже вдруге відбулася зустріч з активною громадою села Чижівка з питань об’єднання.

Наразі до Чижівської громади надійшло 3 пропозиції від сільських рад. Зокрема,  Водяницької -  про утворення об’єднаної територіальної громади з центром у Водяниках, така ж пропозиція надійшла від Ризинської, але з адмінцентром - у Ризиному та Рижанівки – з центром у Рижанівці.

Відбулось бурхливе обговорення пропозицій. Вислухано  думки та зауваження жителів Чижівки. Представники райдержадміністрації - заступник голови райдержадміністрації Руслан Каюк та завідувач сектору правового забезпечення та роботи із зверненнями громадян Тетяна Жукова відповіли на запитання, які турбували учасників зібрання. Руслан Каюк розповів присутнім про етапи процесу об’єднання, що передбачені Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та  наголосив на можливості підписання  Меморандуму про співпрацю всім населеним пунктам, що об’єднуватимуться, у якому передбачити ті питання, які найбільше хвилюють мешканців, зокрема, щодо збереження  об’єктів соціальної сфери.

В результаті обговорення більшістю голосів присутніх представників громади села була підтримана пропозиція щодо приєднання до об’єднаної територіальної громади з адмінцентром у селі Водяники. Вирішено скликати сесію сільської ради для підтримання позиції громади та прийняття остаточного рішення.

Громадське обговорення відбулось у Попівці 05.05.2018

5 травня у Попівці на загальних зборах жителів села відбулось громадське обговорення пропозицій щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальної громади.

У рамках робочої поїздки у загальних зборах узяли участь голова райдержадміністрації  Василь Довбуш та заступник голови райдержадміністрації Руслан Каюк .

Наразі до громади села надійшло дві пропозиції об’єднання територіальної громади - з адміністративними центрами у селах Водяники та  Рижанівка. Учасники зборів бурхливо обговорювали перспективи майбутнього об’єднання та його соціально-економічні сторони. Думки розділилися при визначенні адміністративного центру громади. З роз’ясненнями  про перспективи утворення об'єднаної територіальної громади з сусідніми громадами перед учасниками зборів виступив голова районної державної адміністрації. Жителі Попівки також отримали відповіді на  хвилюючі запитання .

В результаті обговорення громада підтримала пропозицію добровільного об’єднання територіальної громади, після вивчення думки всіх жителів села. З цією метою вирішено скликати сесію сільської ради для більш детального обговорення отриманих пропозицій.

Останній шанс об’єднатися добровільно 24.05.2018

Використати останній шанс – утворити об’єднану територіальну громаду  - закликали сільських голів та  депутатів сільських рад на нараді, що відбулась 24 травня у Водяниках.

На зустріч із сільськими головами та депутатами сільських рад сіл: Водяники, Кобиляки, Мизинівка, Озірна, Попівка, Рижанівка, Ризине,  Чижівка, Чемериське, - керівниками місцевих сільгосппідприємств прибули голова райдержадміністрації Василь Довбуш та представники райдержадміністрації, головний спеціаліст Департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації Олена Ковальська, юрисконсульт Черкаського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Наталія Даньковська, директор агрофірми «Урожай» у Черкаській області Олександр Воскобойнік та представники місцевої філії «Урожай».

Про процедуру об’єднання та успіхи громад розповіли представник облдержадміністрації Олена Ковальська та юрисконсульт Наталія Даньковська, а також відповіли на низку запитань, які хвилювали присутніх.

- Якщо громада не об’єднається самостійно та добровільно, то утворення територіальної громади відбудеться відповідно до бачення Кабінету Міністрів України. 2018 рік — остання нагода для населених пунктів об’єднатися у бажаному форматі, - наголосив голова райдержадміністрації Василь Довбуш.

Як повідомила Олена Миколаївна, Водяницька громада, яка була у попередньому перспективному плані, - наразі «під питанням…». Адже на сьогодні головна умова об’єднання – це добровільність.

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України, міністра регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка облдержадміністрацією спільно з Черкаським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Регіональним відділенням Асоціації міст України, Черкаською агенцією регіонального розвитку підготовлено  перелік перспективних майбутніх спроможних громад, відповідно до якого у районі створюється 2 громади: Звенигородська та Шевченківська.

Тож якщо населені пункти між собою домовляться та пройдуть всі необхідні процедури у визначений короткий термін. Водяницьку чи то іншу територіальну спроможну громаду буде включено до перспективного плану. І вже у жовтні 2018 року в ОТГ відбудуться вибори.

Об’єднання дасть можливість розвиватися - громада отримає додаткові фінансові ресурси та вийде на прямі міжбюджетні відносини з областю.

Загалом обговорення було досить жвавим, але результат покажуть рішення сесій сільських рад.

 І  знову про об'єднання громад… 01.06.2018.

Сьогодні на сесії Чижівської сільської ради депутати прийняли рішення про надання згоди на добровільне об’єднання у Водяницьку ОТГ.

Цьому передувало досить бурхливе обговорення, до якого долучилися голова райдержадміністрації Василь Довбуш та заступник Руслан Каюк, які взяли участь у засіданні сесії.

Як повідомлялося раніше,  до Чижівської громади надійшло 3 пропозиції від сільських рад: Водяницької -  про утворення об’єднаної територіальної громади з центром у Водяниках, така ж пропозиція надійшла від Ризинської, але з адмінцентром - у Ризиному та Рижанівки – з центром у Рижанівці.

Про перспективи об’єднання та нові можливості для розвитку громад розповів голова райдержадміністрації Василь Довбуш. Він наголосив на тому, що добровільне об’єднання дасть можливість громадам самим вирішувати свою долю.

Увага до об’єднання територіальних громад зростає 12.06.2018

Громадське обговорення добровільного об'єднання громад у формі громадських зборів набирає обертів. У вівторок зустрічі з мешканцями сіл проведені в Гусаківській, Мизинівській та Чижівській сільських громадах.

Надати змістовну відповідь на запитання присутніх щодо територіальної реформи до села Мизинівка завітав голова райдержадміністрації Василь Довбуш та начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Піковський.

Привітав учасників громадського зібрання сільський голова Микола Танцюра та зауважив, що Україна є центром Європи, а тому потрібно іти одним кроком з європейцями та скористатися європейським досвідом реформування місцевого самоврядування. Цей процес незворотній та потрібний, потребує виваженого підходу та спільної думки.

В свою чергу Василь Довбуш розповів про переваги спроможної громади, окреслив перспективну структуру майбутньої об’єднаної громади, зупинився на питанні формування ради об’єднаної громади та порядку розподілу коштів між територіями.

Учасники обговорення поділилися своїми думками та мали змогу внести свої пропозиції. Варіант ОТГ з адміністративним центром у селі Водяники учасники зібрання бурхливо відхилили. Громадська думка була на боці адміністративного центру у селі Озірна. Проте через відсутність згоди навколишніх громад створення Озірнянського ОТГ залишається під питанням. В результаті обговорення прийнято рішення провести письмове опитування усіх мешканців сіл Мизинівка, Стара Буда та Олександрівка.

 Вже не вперше для обговорення подальшої долі Чижівської громади зібралися мешканці села Чижівка. Громадські збори відвідали заступник голови Руслан Каюк,  завідувач сектору правового забезпечення та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації Тетяна Жукова, головний спеціаліст Департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації Олена Ковальська. Представник облдержадміністрації зазначила, що дана реформа надасть можливість на місцях створити самодостатні територіальні громади, які отримають всі необхідні права і повноваження для розвитку певної території.  Учасники зібрання вже традиційно досить емоційно висловлювали свої думки та побажання.

Не дійшли до спільної думки і учасники громадського обговорення в селі Гусакове. Про процес добровільного об’єднання територіальних громад, його перспективи, економічні сторони майбутнього об’єднання присутнім доповідала головний спеціаліст відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Альона Остапчук.

Будищани прийняли рішення про об’єднання у Шевченківську ОТГ 20.06.2018

20.06.2018 у с.Будище пройшли громадські слухання з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

Вдруге до громади надійшло 2 пропозиції від сільських рад: Шевченківської -  про утворення об’єднаної територіальної громади з центром у Шевченковому,  Моринської - з адмінцентром у Моринцях.

На зустріч із жителями села прибули голова райдержадміністрації Василь Довбуш, заступник голови райдержадміністрації Руслан Каюк, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Піковський, завідувач сектору правового забезпечення та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації Тетяна Жукова.

Голова райдержадміністрації Василь Довбуш, виступаючи на зборах, розповів про перспективи та переваги об’єднання та відповів на запитання присутніх. Він наголосив на тому, що  у житті громади надзвичайно відповідальний час, адже від сьогоднішніх рішень залежить майбутнє. Місцеві громади, об’єднавшись, отримають не лише повноваження, а й фінансовий ресурс, яким будуть самі розпоряджатись.

Окрім того, про процедуру об’єднання та успіхи громад, що вже об’єдналися,   розповіли заступник голови райдержадміністрації Руслан Каюк та сільський голова с.Шевченкове Сергій Смалько.

Перед голосуванням також до жителів села звернулися сільський голова c.Моринці Євгеній Штанько та депутат районної ради Василь Зарубайко.

У ході громадського обговорення активними були і самі присутні. Вони ставили питання, що їх хвилювали, висловлювали думки  та пропозиції.

Після обговорення відбулося голосування, в якому взяли участь всі присутні жителі села. Більшістю голосів було прийнято рішення підтримати ініціативу Шевченківської сільської ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад з адміністративним центром у с.Шевченкове.

Тож  наступним кроком на шляху до об’єднання - сесія сільської ради, на якій депутати повинні своїм рішенням затвердити вибір громади.

Загальні збори громади у Моринцях 19.07.2018

19 липня за ініціативи сільського голови у селі Моринцях відбулися загальні збори громади. В рамках робочої поїздки в загальних зборах взяли участь голова райдержадміністрації Василь Довбуш, сільський голова села Боровикове Анатолій Красюк, депутати Боровиківської сільської ради, голова районної організації Радикальної партії Олега Ляшка Євгеній Петров. На початку зборів присутнім був продемонстрований фільм про село Моринці та переваги об'єднання в Моринську ОТГ.  Питання добровільного об'єднання територіальних громад в останній час в районі набуло досить великої популярності. Активно обговорювали цю тему і в Моринцях. Думки всіх присутніх були тотожні: село Моринці самодостатнє, з розвиненою соціальною інфраструктурою і доходом бюджету, який займає третє місце серед сільських бюджетів району. За окрему Моринську громаду одноголосно проголосували всі присутні. Наступним питанням порядку денного був звіт сільського голови Євгенія Штанька про проведену роботу упродовж І півріччя 2018 року, були обговорені проблеми, що потребують першочергового вирішення.

На зборах присутні мали змогу звернутися до голови райдержадміністрації Василя Довбуша та почути відповідь на ряд питань, які хвилюють жителів. Зокрема, ремонт доріг, обмеження швидкості руху великогабаритного транспорту центральною дорогою села, проблема з передачею показників газових лічильників, завищення показників споживання електроенергії у квитанціях від ПАТ "Черкасиобленерго" та інше.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень