Розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

Набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які розширюють коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну  правову допомогу (представництво інтересів особи в суді, складання процесуальних документів). Відтепер,    внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

  • по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;
  • по-друге, особа матиме право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
  • по-третє, інвалід матиме право, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

 Такі зміни, нададуть можливість  більшій кількості людей отримати безоплатну вторинну правову допомогу та захистити свої  право і свободи.

За детальною інформацією звертайтеся до відділу «Звенигородське бюро правової допомоги», яке знаходиться за адресою: м. Звенигородка, пров. Віктора Погорілого, 1, 2-й поверх, тел.: 2 – 14-98.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень