Проведено засідання ради райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення

18 вересня 2019 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Дмитра Задеряки проведено засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення.

В порядку денному розглянуті питання: про стан виробничого травматизму, промислової  безпеки та охорони праці в області та в Звенигородському районі за І півріччя 2019 року; про стан промислової безпеки та охорони праці на підприємствах, де експлуатується технологічне устаткування харчової та переробної промисловості (виконання вимог постанови Кабінету Міністрів від 26.10.2011 №1107 в редакції постанови Кабінету Міністрів від 07.02.2018); про готовність закладів освіти до опалювального сезону 2019-2020 років; безпечна експлуатація транспортних засобів суб’єктами господарювання агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери, а також встановлення контролю з боку посадових осіб підприємства в частині дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху України під час експлуатації транспортних засобів; значення медичних оглядів в профілактиці виробничого травматизму та професійних захворювань; про стан роботи з проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях області.

По питанню щодо стану виробничого травматизму, промислової  безпеки та охорони праці в області та в Звенигородському районі за І півріччя 2019 року доповів головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС управління Держпраці у Черкаській області Василь Штанько.

За оперативними даними на території Черкаської області упродовж січня - червня 2019 року на виробництві було травмовано 49 працівників, що лише на 2 працівники менше ніж за аналогічний період минулого року. Смертельно травмовано 7 працівників. Аналогічна кількість смертельно травмованих становила і у 2018 році.

Всього у Звенигородському районі зареєстровано 4 постраждалих працівники, з яких 1 – смертельно. Даний випадок стався на СВК «Козацький».

Про значення медичних оглядів в профілактиці виробничого травматизму та професійних захворювань доповіла головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Черкаській області Руслана Зубрицька, наголосивши на тому, що створення безпечних умов праці, недопущення нещасних випадків, профілактика професійних захворювань  були і є важливими та актуальними на будь якому підприємстві.

Про стан роботи з проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях області поінформувала головний державний інспектор сектору з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Черкаській області Галина Дяченко. 

Вона наголосила на тому: якщо працівник працює в несприятливих умовах - він має право на пільги та компенсації, передбачені законодавством, а саме:

  • пенсії за віком на пільгових умовах ( Списки №1,2) – 13 стаття Закону України «Про пенсійне забезпечення»;
  • щорічна додаткова відпустка за роботу в шкідливих і важких умовах праці – стаття 7 Закону України «Про відпустки»;
  • щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці – стаття 8 Закону України «Про відпустки»
  • доплати за умови праці – стаття 100 Кодексу Законів про працю;
  • скорочену тривалість робочого тижня стаття 51 п.2 Кодексу Законів про працю.

Кожна з даних пільг призначається тільки за результатами атестації робочих місць за умовами праці (далі – атестація). Атестація проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. №442 та Методичними рекомендаціями щодо її проведення затвердженими постановою №41 Міністерства праці України та Міністерства охорони здоров'я України від 01.09.1992 року.

На засіданні ради з питань безпечної життєдіяльності населення розглянуто також і інші питання, за результатами розгляду яких прийнято відповідні рішення та надано низку доручень.

 

Головні державні інспектори Управління Держпраці у Черкаській області Василь Штанько, Руслана Зубрицька, Галина Дяченко

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень