Проведено засідання ради райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення
18 вересня 2019 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Дмитра Задеряки проведено засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення.
В порядку денному розглянуті питання: про стан виробничого травматизму, промислової безпеки та охорони праці в області та в Звенигородському районі за І півріччя 2019 року; про стан промислової безпеки та охорони праці на підприємствах, де експлуатується технологічне устаткування харчової та переробної промисловості (виконання вимог постанови Кабінету Міністрів від 26.10.2011 №1107 в редакції постанови Кабінету Міністрів від 07.02.2018); про готовність закладів освіти до опалювального сезону 2019-2020 років; безпечна експлуатація транспортних засобів суб’єктами господарювання агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери, а також встановлення контролю з боку посадових осіб підприємства в частині дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху України під час експлуатації транспортних засобів; значення медичних оглядів в профілактиці виробничого травматизму та професійних захворювань; про стан роботи з проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях області.
По питанню щодо стану виробничого травматизму, промислової безпеки та охорони праці в області та в Звенигородському районі за І півріччя 2019 року доповів головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС управління Держпраці у Черкаській області Василь Штанько.
За оперативними даними на території Черкаської області упродовж січня - червня 2019 року на виробництві було травмовано 49 працівників, що лише на 2 працівники менше ніж за аналогічний період минулого року. Смертельно травмовано 7 працівників. Аналогічна кількість смертельно травмованих становила і у 2018 році.
Всього у Звенигородському районі зареєстровано 4 постраждалих працівники, з яких 1 – смертельно. Даний випадок стався на СВК «Козацький».
Про значення медичних оглядів в профілактиці виробничого травматизму та професійних захворювань доповіла головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Черкаській області Руслана Зубрицька, наголосивши на тому, що створення безпечних умов праці, недопущення нещасних випадків, профілактика професійних захворювань були і є важливими та актуальними на будь якому підприємстві.
Про стан роботи з проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях області поінформувала головний державний інспектор сектору з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Черкаській області Галина Дяченко.
Вона наголосила на тому: якщо працівник працює в несприятливих умовах - він має право на пільги та компенсації, передбачені законодавством, а саме:
- пенсії за віком на пільгових умовах ( Списки №1,2) – 13 стаття Закону України «Про пенсійне забезпечення»;
- щорічна додаткова відпустка за роботу в шкідливих і важких умовах праці – стаття 7 Закону України «Про відпустки»;
- щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці – стаття 8 Закону України «Про відпустки»
- доплати за умови праці – стаття 100 Кодексу Законів про працю;
- скорочену тривалість робочого тижня стаття 51 п.2 Кодексу Законів про працю.
Кожна з даних пільг призначається тільки за результатами атестації робочих місць за умовами праці (далі – атестація). Атестація проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. №442 та Методичними рекомендаціями щодо її проведення затвердженими постановою №41 Міністерства праці України та Міністерства охорони здоров'я України від 01.09.1992 року.
На засіданні ради з питань безпечної життєдіяльності населення розглянуто також і інші питання, за результатами розгляду яких прийнято відповідні рішення та надано низку доручень.
Головні державні інспектори Управління Держпраці у Черкаській області Василь Штанько, Руслана Зубрицька, Галина Дяченко