Відповіді на 5 запитань про податкову знижку за 2016 рік

Нагадуємо, що право на податкову знижку за 2016 рік можна реалізувати лише до 31 грудня 2017 року. До настання граничного терміну подання декларації для реалізації права на податкову знижку за минулий рік залишилось 3 місяці.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2016 рік можна прочитати тут: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/311554.html

       Раніше ГУ ДФС у Черкаській області нагадало фізичним особам про право на нарахування податкової знижки

за навчання: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/310962.html

з іпотечного житлового кредитування: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/311006.html   

з переобладнання транспортного засобу: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/311586.html

з будівництва (придбання) доступного житла: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/312337.html

       Тепер загальні актуальні запитання – відповіді за темою з Бази знань Державної фіскальної служби України, категорія 103.05.

 

1. Чи має право ФОП на податкову знижку при отриманні доходів виключно від підприємницької діяльності?

Відповідь:     Згідно з п.166.3 ст.166 розділу IV Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати за переліком дозволених до включення до знижки витрат.  При цьому, відповідно до п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу.   Заробітна плата для цілей розділу ІV Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ).    Отже, щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку.

2. Чи має право на податкову знижку ФОП, яка також є найманою особою та отримує дохід у формі заробітної плати?

Відповідь:  Право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

3. Чи повинна фізична особа при наданні податкової декларації про майновий стан і доходи надавати довідку про отримані у звітному році доходи з метою використання права на податкову знижку?

Відповідь:  Фізична особа, яка зобов’язана подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи.

4. Які відомості повинна містити довідка про доходи фізичної особи, яка надається податковим агентом, з метою заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи для реалізації права на застосування податкової знижки?

Відповідь:  Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (П.І.Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація:

     сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);

     розмір та сума податкової соціальної пільги;

     сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

5. Який термін повернення ПДФО платнику податку внаслідок застосування права на податкову знижку?

Відповідь: Відповідно до п. 179.8 ст.179 розділу IV Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації про доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень