Виховна робота з умовно засудженими

У системі засобів виправлення і ресоціалізації умовно-засуджених важливе місце займає соціально-виховна робота. Така робота спрямована на формування та закріплення прагнення до заняття суспільно-корисною діяльністю, сумлінного ставлення до праці, дотримання вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівнів

Порядком взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і ЦСССДМ щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково передбачено:

- направлення засуджених дітей та молоді до центрів;

- щоквартальне взаємоінформування щодо проведеної роботи;

- ведення обліку центрами дітей та молоді за повідомленнями інспекції;

- спільне визначення та погодження форм і методів соціальної роботи.

З цією метою 13 грудня поточного року  Звенигородським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  спільно з суб’єктами соціальної роботи: районним сектором з питань пробації, Звенигородським відділенням поліції було проведено захід щодо запобігання вчинення повторних злочинів засудженими до іспитового строку, які перебувають на обліку. 

Метою заходу  є запобігання злочинності та повторного  вчинення правопорушень. Начальник  Звенигородського міськрайонного сектору з питань пробації Завальнюк Віктор Олександрович провів інформаційно-роз’яснювальну роботу серед умовно-засуджених осіб, які відбувають покарання не пов’язані із позбавленням волі. Особливу увагу молодих правопорушників  зосередив на важливості усвідомлення ними правових та соціальних норм, які є запорукою успішної ресоціалізації.

Заступник начальника поліції Звенигородського відділу  Малюша П.Г ознайомив  їх із правовими наслідками, які чекають на них у разі скоєння повторних злочинів або адміністративних правопорушень.

У ході зустрічі  фахівцями із соціальної роботи Звенигородського  РЦСССДМ Сидоренко Р.Р., та  Мірошник  Т.В. проведено бесіди  про права, які має кожна людина та чому не можна посягати на права та свободи інших. З метою попередження проявів асоціальної поведінки, неповнолітніх навчали як тренувати волю та контролювати емоції, розвивати позитивні комунікаційні зв’язки, усувати конфліктні стосунки, організовувати вільний час. Було обговорено основні причини скоєння правопорушень та як їх уникати у майбутньому. Особлива увага під час бесіди з приділялась важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення відповідно до їх реальних можливостей, але без несправедливого ущемлення їх прав і законних інтересів. проведено анкетування поінформовано учасників про  можливості отримання безоплатної  кваліфікованої юридичної підтримки у  бюро правової допомоги.

 

Директор РЦСССДМ                                                           С.Сороченко

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень