ВИКОНАВЧОЮ СЛУЖБОЮ ЧЕРКАЩИНИ ЗА І КВАРТАЛ 2019 РОКУ СТЯГНУТО МАЙЖЕ 3 МЛН ГРН ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО ЗАРОБІТНІЙ ПЛАТІ 14.05.2019

Заробітна плата – це одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави, і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Проблема несвоєчасної виплати заробітної плати – одна з найгостріших соціальних проблем, яка до цього часу не розв’язана, чим порушуються права працівників на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, своєчасне одержання винагороди за працю, гарантовані статтями 43 та 48 Конституції України.

         «Ми боремося з цим явищем усіма можливими законними способами. За часвід початку кампанії по стягненню заборгованості із з/п маємо відчутні результати. Одним ізприкладів є ситуація з КП «АеропортЧеркаси». ЗавдякироботідержавнихвиконавцівСоснівського ВДВС м. Черкаси ГТУЮ у Черкаськійобластіпротягом І кварталу стягнуто та перерахованостягувачамзаборгованіть по з/п у сумі53 394,00 грн», – повідомив начальник ГТУЮ у Черкаській областіОлександрСвіренюк.

Станом на 10.05.2019 найбільшими боржникамизалишаються ПАТ «АЗОТ» (2 707 325 грн), ПАТ «Дашуківськібентоніти» (1 725 531 грн), ПАТ «ЧПЗ» (496 608 грн).

         Загалом, станом на 10.05.2019, державнимивиконавцямиЧеркащинистягнуто2 900 601грн заборгованості по заробітнійплаті.

Що робити, якщо вам не виплачують з/п? – консультує ОлександрСвіренюк.
 

З чого почати, якщо мені не виплачують зарплату?

Ви можете отримати безкоштовну юридичну консультацію, звернувшись до колл-центру Міністерства юстиції України (тел. 044 364 23 93) або до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги (тел. 0 800 213 103).

Також можна захищати свої права у позасудовому або судовому порядку. 

 

В позасудовому порядку: 

1. Звернутися до роботодавця із заявою про виплату заробітної плати, а також про компенсацію втрати її частини у зв'язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги.

2. Звернутися із заявою до комісії по трудових спорах (у разі її наявності) без обмеження будь-яким строком. Трудовий спір підлягає розгляду, якщо працівник самостійно або з участю профспілкової організації не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах із роботодавцем. 

Комісія зобов'язана розглянути спір у десятиденний строк з дня подання заяви. Спори повинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників власника або уповноваженого ним органу.

Розгляд спору за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника при розгляді спору від його імені може виступати його представник. У разі незгоди, рішення комісії можна оскаржити до суду в десятиденний строк з дня вручення виписки з протоколу засідання комісії, чи його копії.

Рішення комісії по трудових спорах підлягає виконанню роботодавцем у триденний строк після закінчення строку на його оскарження.

У судовому порядку, працівник може звернутися до суду в рамках: 

  • наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною);
  • позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень