Застосування положень Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22.01.1993 року в частині надання правової допомоги

Пріорітетним напрямком роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану є допомога людям у вирішенні життєвих проблем.

Порядок надання правової допомоги та витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану є актуальним, особливо для держав колишнього Радянського Союзу. Для врегулювання цього питання Україною підписано з багатьма державами та ратифіковано договори про правову допомогу та правові відносини у цій сфері. Порядок надання правової допомоги щодо витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, зокрема, між державами – членами СНД, врегульовано Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, підписаного 22.01.1993 року у м. Мінську, в редакції Протоколу до неї 1997 року та міжнародними договорами у зносинах з іншими іноземними державами.

Останнім часом стають актуальними питання щодо витребування витягів про державну реєстрацію актів цивільного стану, свідоцтв для отримання різних видів допомоги, вирішення пенсійних та спадкових справ. Так, протягом 2017 року на виконання Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року в редакції Протоколу до неї 1997 року до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області надійшло 553 прохання про витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану. Значна частина звернень надходить від громадян Російської Федерації, Білорусії, Казахстану, Азербайджану, Вірменії, Узбекистану. В рамках виконання частини другої статті 14 Конвенції протягом 2017 року до відділів державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області звернулось 486 громадян України щодо витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану .

Незалежно від того, громадянами яких країн ми являємося, всі ми маємо рівне право на витребування документів про реєстрацію актів цивільного стану від відділів реєстрації актів цивільного стану інших держав.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень