«Зростання доходів місцевих бюджетів – наслідок вдало проведених реформ Міністерства юстиції України»
В сучасних умовах розвитку України значно посилюється роль фінансів місцевого самоврядування. Місцеві бюджети є основним джерелом, фінансовою базою органів місцевого самоврядування, активною формою акумуляції певної частини фонду фінансових ресурсів.
Реформа децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації була і залишається пріоритетною, оскільки однією із безумовних її переваг є зарахування адміністративного збору за державну реєстрацію нерухомості та бізнесу до місцевих бюджетів.
Станом на 31.08.2019 року на території Черкаської області державну реєстрацію у сфері нерухомості та бізнесу здійснюють державні реєстратори районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських, сільських та селищних рад, державні та приватні нотаріуси області.
Так, за період з 01.01.2019 по 31.08.2019 року до місцевих бюджетів Черкаської області зараховано:
-за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень- 8017759.39грн.:
-за державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців -2157697,87грн.