Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Безоплатна первинна правова допомога

Безоплатна первинна правова допомога

,,Відповідно до Закону України ,,Про безоплатну правову допомогу“ (далі – Закон), безоплатна первинна правова допомога – це вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно частини другої статті 7 Закону, безоплатна первинна правова допомога, зокрема включає такі види правових послуг:

надання правової інформації;

надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги в Україні, згідно зі статтею 9 Закону, є:

1) органи виконавчої влади;

2) органи місцевого самоврядування;

3) фізичні та юридичні особи приватного права;

4) спеціалізовані установи;

5) центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги надсилаються або подаються особами, які досягли повноліття, безпосередньо до центральних та місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції.

Звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги, що стосуються дітей, надсилаються або подаються їх законними представниками, що стосуються осіб, визнаних судом недієздатними, або дієздатність яких обмежена судом, надсилаються або подаються їх опікунами чи піклувальниками.

Подати звернення до Звенигородської районної державної адміністрації про отримання безоплатної первинної правової допомоги можна шляхом заповнення форми на сайті «Подати електронне звернення», що міститься за посиланням: (https://zvenrda.gov.ua/feedback/), а також шляхом надсилання звернення на поштову адресу: 20200, м. Звенигородка, просп. Шевченка, 68 або на електронну адресу: [email protected] 

Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером ,,гарячої лінії“ системи безоплатної правової допомоги 0800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

ГРАФІК прийому громадян у громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора