Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Безоплатна первинна правнича допомога

Надання безоплатної первинної правничої допомогти

Згідно з частиною першою статті 59 Конституції України кожен має право на   професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.

Відповідно до частини першої статті 7 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» (далі – Закон), безоплатна первинна правнича допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи та обов’язки, порядок їх реалізації та виконання, відновлення прав у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно до пункту 41 частини першої статті 25 Закону «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація забезпечує надання безоплатної первинної правничої допомоги.

Згідно частини другої статті 7 Закону безоплатна первинна правнича допомога включає такі види правничих послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правничої допомоги та медіації.

 Право на безоплатну первинну правничу допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Порядок розгляду звернень

та порядок надання безоплатної первинної правничої допомоги

 

Відповідно до статті 10 Закону звернення про надання одного з видів правничих послуг, передбачених частиною другою статті 7 Закону, надсилаються або подаються особами, які досягли повноліття, безпосередньо до центральних та місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції.

Звернення про надання одного з видів правничих послуг, передбачених частиною другою статті 7 цього Закону, що стосуються дітей, надсилаються або подаються ними особисто чи їх законними представниками, патронатними вихователями.

Звернення про надання одного з видів правничих послуг, передбачених частиною другою статті 7 цього Закону, що стосуються осіб, визнаних судом недієздатними або дієздатність яких обмежена судом, надсилаються або подаються ними особисто, їх опікунами чи піклувальниками. Особи, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, можуть звертатися за отриманням безоплатної первинної правничої допомоги особисто лише щодо питань, звернення до суду з яких їм дозволено.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у разі письмового звернення осіб про надання будь-якого з видів правничих послуг, передбачених частиною другою статті 7 цього Закону, з питань, що віднесені до їх повноважень, зобов'язані надати такі послуги протягом 30 календарних днів з дня надходження звернення.

Якщо у зверненні особи міститься лише прохання про надання відповідної правової інформації, така правнича допомога надається не пізніше п'ятнадцятиденного терміну з дня отримання звернення.

Органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування забороняється встановлювати плату за надання будь-якого з видів правничих послуг, передбачених частиною другою статті 7 цього Закону, та за видачу особам бланків заяв, звернень, запитів, довідок, інших документів, подання яких передбачено законодавством для реалізації прав і свобод людини і громадянина.

Якщо питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, до якого надійшло звернення особи, такий орган протягом п'яти календарних днів повинен надіслати це звернення до відповідного органу та повідомити про це особу, яка подала звернення.

Якщо під час розгляду звернення про надання безоплатної первинної правничої допомоги встановлено, що особа потребує надання безоплатної вторинної правничої допомоги, орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, який розглядає звернення, зобов’язаний роз’яснити особі або її законному представникові чи патронатному вихователю порядок подання звернення про надання безоплатної вторинної правничої допомоги.

Звернення, що не стосуються надання первинної правничої допомоги, розглядаються в порядку, встановленому законодавством про звернення громадян.

Подати звернення до Звенигородської районної державної адміністрації про отримання безоплатної первинної правничої допомоги можна шляхом заповнення форми на сайті «Подати електронне звернення», що міститься за покликанням: (https://zvenrda.gov.ua/feedback/); шляхом надсилання звернення на поштову адресу: 20202, Черкаська область, м. Звенигородка, проспект Шевченка, 68; особисто через  Громадську приймальню районної державної адміністрації, розташованої за адресою: м. Звенигородка, проспект Шевченка, 68, каб. 114, щоденно у робочі дні (понеділок-п’ятница) з 08.00 до 13.00 години, або на електронну адресу: cancelar@zvenrda.gov.ua.

Особистий прийом осіб, які звернулись до Громадської приймальні за безоплатною первинною правничою допомогою, здійснюється юридичним відділом апарату районної державної адміністрації із залученням працівників структурних підрозділів районної державної адміністрації згідно із затвердженим графіком, без попереднього запису.

Надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, допомоги у складанні документів правового характеру здійснюється за можливості під час прийому (крім документів процесуального характеру). При необхідності залучаються працівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, до компетенції яких належить розв'язання порушених питань. 

Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правничої допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером ,,гарячої лінії“ системи безоплатної правової допомоги  України 0800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

ГРАФІК прийому громадян у громадській приймальні з надання безоплатної первинної правничої допомоги 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора