Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Порядок організації прийому громадян

Контактна інформація для подання звернення: 

20200, м. Звенигородка, просп. Шевченка, 68, каб. 203

тел.: 04740 21066, факс: 22088

e-mail: cancelar@zvenrda.gov.ua

Відділ документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації

Графік роботи:

понеділок-четвер з 8-00 до 17-15;

п’ятниця  з 8-00 до 16-00, 

обідня перерва з 13-00 до 14-00.

Порядок

організації та проведення особистих прийомів громадян

в Звенигородській районній державній адміністрації Черкаської області

1.Загальні положення

1. Цей Порядок регламентує питання організації та проведення особистого прийому громадян, у тому числі головою районної державної адміністрації, першим заступником, заступниками голови районної державної адміністрації, керівником апарату районної державної адміністрації (далі - райдержадміністрація).

2. Посадові особи, що здійснюють прийом громадян, керуються Конституцією України, Законом України «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», іншими нормативно-правовими актами України, а також цим Порядком.

3. Особистий прийом громадян проводиться з метою реалізації громадянами конституційного права на звернення та оперативного вирішення актуальних питань на основі якісного і своєчасного розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян.

4. Інформація про місце і час проведення особистих і виїзних прийомів голови, першого заступника, заступників голови, керівника апарату райдержадміністрації та виїзних прийомів керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації надається відповідальним спеціалістом відділу документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації не пізніше, ніж за п’ять днів до проведення прийому районним засобах масової інформації та на офіційний вебсайт райдержадміністрації.

5.  Узагальнена інформація, підготовлена за наслідками аналізу звернень громадян, поданих на особистому прийомі, включається до відповідних аналітичних довідок.

2.Організація і проведення особистого прийому громадян

1. Особистий прийом громадян головою, першим заступником, заступниками голови, керівником апарату райдержадміністрації проводиться в приміщенні районної державної адміністрації (м. Звенигородка, проспект Шевченка, 68 ІІ поверх кабінет 206)  в установлені графіком дні та години, виїзні прийоми - в додатково визначених місцях.

2. Попередній запис на особистий прийом громадян до голови, першого заступника, заступників голови та керівника апарату райдержадміністрації проводиться із залученням керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, але не пізніше, ніж за 3 робочі дні до проведення прийому. Як виняток, жителі сіл району, попередньо можуть бути записані по телефону, або в день особистого прийому, не пізніше, ніж за годину до його початку, за умови надання необхідних для прийому документів.

3. У разі перенесення особистого прийому голови, першого заступника, заступників голови, керівника апарату райдержадміністрації з поважних причин (відрядження, відпустка, участь у загальнодержавних та обласних заходах, хвороба тощо) відповідальним спеціалістом відділу документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації записаним громадянам повідомляється про дату проведення наступного особистого прийому громадян  згідно з графіком.

4. Повторний прийом громадян з питання, що вже розглядалося головою, першим заступником, заступниками голови, керівником апарату райдержадміністрації проводиться після детального вивчення архівних документів із порушеного питання, з’ясування причин, що призвели до нього, за необхідності надаються громадянам детальні роз’яснення та можлива допомога.

5. На особистий прийом не записуються громадяни:

 1) звернення яких на день прийому знаходяться на розгляді в райдержадміністрації;

 2) які повторно звернулися з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті;

 3) які звернулися щодо вирішення питань, що не належать  до повноважень райдержадміністрації;

 4) які визнані судом недієздатними;

 5) звернення яких з приводу оскарження рішення були подані з порушенням термінів, визначених статтею 17 Закону України «Про звернення громадян».

 6. Забороняється відмова громадянинові в записі на особистий прийом з підстав ознак раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань.

 7.  Не допускається з’ясування відомостей про особу громадянина, що не стосується його звернення.

8. Під час попереднього запису громадян на особистий прийом проводиться співбесіда, за результатами якої з’ясовується:

1) прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, статус громадянина, зміст питання, викладеного по суті в письмовій формі;

2) до кого із керівництва райдержадміністрації громадянин звертався та яке прийнято рішення;                                                   

3) попередні звернення, матеріали щодо їх розгляду, висновки, довідки, відповіді на звернення.

9. Відповідальний спеціаліст відділу документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян  апарату райдержадміністрації:

1) складає список громадян, які бажають потрапити на особистий прийом до голови, першого заступника, заступників голови, керівника апарату райдержадміністрації  та надає його за день до дати прийому. Остаточний список записаних на особистий прийом надається у день прийому не пізніше ніж за годину до його початку;

2) повідомляє по телефону або письмово громадян, записаних на прийом, про день і час прийому;

3) забезпечує підбір матеріалів із питань, що  будуть розглядатися на особистому прийомі голови райдержадміністрації;

4) не пізніше, ніж за два дні до дати прийому, запрошує керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів, інших центральних органів виконавчої влади в районі для надання необхідних матеріалів щодо розгляду звернень громадян записаних на особистий прийом;

5) організовує проведення та бере участь у проведенні особистого прийому громадян.

10.Особистий прийом громадян проводиться в порядку черговості. У першочерговому порядку здійснюється прийом таких категорій громадян:

1) жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати - героїня“;

 2) інвалідів Великої Вітчизняної війни;

 3) героїв Соціалістичної праці;

 4) героїв Радянського Союзу;

 5) героїв України.

11. Особистий прийом іноземних громадян та осіб без громадянства, які законно перебувають на території України, здійснюється на загальних підставах.

12. Під час особистого прийому громадян можуть бути присутні їхні представники, повноваження яких оформлені в установленому чинним законодавством порядку та особи, які перебувають у родинних відносинах

з цими громадянами. Представник громадянина пред’являє довіреність, складену відповідно до вимог чинного законодавства.

13. У випадку, коли порушене громадянином питання не вимагає додаткової перевірки, відповідь на звернення (у разі його згоди) може бути надано усно під час особистого прийому, про що обов’язково вноситься відповідний запис до картки особистого прийому або журналу.

14. Якщо вирішити порушене питання безпосередньо під час особистого прийому неможливо, воно розглядається в тому ж самому порядку, що й письмове звернення. Про результати розгляду громадянинові на його бажання надається усна або письмова відповідь.

15. Усі звернення громадян (усні чи письмові), що надійшли під час особистого прийому, реєструються відповідальним спеціалістом відділу документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян  апарату райдержадміністрації відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади, і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348 та надсилаються згідно з чинним законодавством на розгляд до виконавців.

3. Особливості проведення виїзного особистого прийому громадян

1. Проведення виїзного особистого прийому громадян головою, першим заступником, заступниками голови райдержадміністрації, у населених пунктах району здійснюється 2 рази на місяць згідно з затвердженим графіком.

2. Після затвердження головою райдержадміністрації зазначеного графіка, інформація про місце і час проведення виїзного прийому громадян надається відповідальним спеціалістом відділу документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації за попереднім погодженням з головою, першим заступником, заступниками голови райдержадміністрації не пізніше, ніж за три  дні до його проведення, районним комунальним засобам інформації, виконавчим комітетам міських, селищних, сільських рад для оприлюднення.

3. Попередній запис на виїзний особистий прийом громадян проводиться відповідальними працівниками виконавчим комітетам міських, селищних, сільських рад не пізніше, ніж за день до його проведення.

4. До 13 00 дня, що передує виїзному особистому прийому громадян, відповідальному спеціалісту відділу документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації передається список громадян, які записалися на особистий виїзний прийом або інформація про відсутність запису.

5. Організацію і проведення особистого прийому громадян головою, першим заступником, заступниками голови, у тому числі попередній запис громадян, забезпечують відповідні голови міських, селищних, сільських рад.

6. Графіки виїзних особистих прийомів громадян керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації затверджуються головою райдержадміністрації, оприлюднюються керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації в районних засобах масової інформації, офіційному вебсайті райдержадміністрації та надсилаються міським, селищним, сільським радам.

 

Порядок організації та проведення особистих прийомів громадян в Звенигородській районній державній адміністрації Черкаської області 

Зразок звернення громадян до голови Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора