Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Комісія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації – реальний інструмент для боротьби з рейдерством

Дата: 16.08.2016 12:55
Кількість переглядів: 715

Фото без описуНа цьому наголосив під час координаційної наради в обласній адміністрації перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. Він нагадав, що функції з реєстрації нерухомості та бізнесу, в рамках процесу децентралізації, передано на місця.

Таким чином реєстрація відбувається за принципом екстериторіальності, тобто здійснити реєстраційні дії щодо нерухомого майна можна в будь-якого державного реєстратора у межах області та нотаріуса в межах України, а щодо юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців – у будь-якого державного реєстратора та нотаріуса в межах України. У зв’язку з цим почали виникати випадки рейдерських захоплень майна чи бізнесу.

– Відтак, як і в інших областях, на Черкащині створено Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, – зауважив Віталій Коваль. – Вона є реальним інструментом протидії незаконним захопленням майна та бізнесу. Про це обов’язково мають бути поінформовані громадяни. А тому в районах та містах області слід провести широку інформаційну роботу щодо діяльності Комісії, зокрема можливості оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації.

За інформацією Головного управління юстиції в області, раніше потерпілій особі потрібно було через суди, які можуть тривати не один місяць, повертати майно чи підприємства. За цей час майно знищувалось, знецінювалось або перепродувалось, і всі дії особи в суді були марні.

Перевагою оскарження рішень до Комісії є те, що строк розгляду та вирішення скарги становить 30 календарних днів (в особливих випадках не більше 45 календарних днів). Та у випадку задоволення скарги Комісія самостійно виконує рішення щодо скасування реєстраційної дії, проведення державної реєстрації, виправлення технічної помилки, допущеної державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати прийняття такого рішення шляхом внесення відповідного запису до Реєстрів.

В.о. начальника Головного управління юстиції в Черкаській області Олександр Свіренюк зазначає, що в області Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації функціонує з початку цього року. Розглянуто вже 21 скаргу. У 6 випадках законним власникам повернули майно.

– Окрім цього, – сказав Олександр Олександрович, – Міністерство юстиції ініціює комплексний підхід до вирішення зазначеного питання. Створюється робоча група, до якої залучається Національна поліція, НАБУ та Міністерство внутрішніх справ. З вересня планують запустити новий сервіс, завдяки якому власники нерухомості чи бізнесу зможуть миттєво через СМС отримуватимуть інформацію про будь-які реєстраційні дії, які вчинені щодо їхнього майна або бізнесу.

Новий сервіс дасть можливість власникам оперативно відреагувати на зміни в реєстрі, які проведені без їхнього відома. Також одразу звернутися до правоохоронних органів та Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації для відміни неправомірних рішень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора