Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До 80-річчя від Дня народження В’ячеслава Чорновола

Дата: 21.12.2017 14:12
Кількість переглядів: 1061

Фото без опису“Людина високої проби” – під такою назвою в читальному залі центральної районної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського  відбувся патріотичний урок для  учнів міської ЗОШ №1 та ДНЗ “Звенигородський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів.”

Захід був приурочений 80-річчю від дня народження В’ячеслава Чорновола – Героя України, Лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка, видатного журналіста, політика-державотворця. 

В'ячеслав Максимович Чорновіл - відомий український політик, державний діяч, публіцист і журналіст - народився 24 грудня 1937 року у селі Єрки Звенигородського (нині Катеринопільського) району Київської (нині Черкаської) області у родині сільських вчителів.

В'ячеслав Чорновіл разом з однодумцями започаткував в Україні національно-визвольний рух шестидесятників, був одним з найяскравіших активістів цього руху, що в 60-ті - 70-ті роки протистояв тоталітарному режимові, виступав за відродження української мови, культури, духовності,  державного суверенітету. Все його життя та діяльність були присвячені боротьбі за незалежність України: він був співголовою Української Гельсінської Спілки, головою Народного Руху України, депутатом Верховної Ради України, кандидатом у Президенти України на виборах в 1991 році.

 25 березня 1999 року В'ячеслав Чорновіл загинув за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе Золотоноша-Бориспіль. 2000 року йому йому присвоєно звання Героя України (посмертно).

Директор садиби-музею В’ячеслава Чороновола в селі Вільховець Василь Стрижиус  розповів присутнім про життя та діяльність В’ячеслава Максимовича. Василь Васильович зауважив, що В’ячеслав Чорновіл  був вірний Україні до останніх хвилин свого життя і потрібно пам’ятати цю велику людину, та не забувати про те, що на плечі кожного з нас також покладені національні обов’язки. А найголовніше для нас – бути українцями. 

Крім цього до уваги відвідувачів бібліотеки розгорнено  перегляд книг та журнальних матеріалів  “Борець за вільну Україну” та виставка архівних документів із фондів архівного сектору Звенигородської райдержадміністрації.

Відвідувачі бібліотеки матимуть можливість ознайомитися з документами про діяльність В’ячеслава Чорновола та увіковічнення його пам'яті в місті Звенигородка.

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора