Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відбулось чергове засідання комісій із суб’єктами господарювання

Дата: 26.02.2019 14:55
Кількість переглядів: 867

Фото без опису  Сьогодні під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Дмитра Задеряки відбулося чергове засідання постійних комісій з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на території Звенигородського району.

Запрошено 15 суб’єктів господарювання району. Розпочалось засідання із проведення моніторингу виплати заробітної палати, її розміру та підвищення оплати праці працівників підприємствами та установами району.

Члени комісій провели роз’яснювальну роботу з керівниками підприємств, установ, організацій, підприємцями, які використовують найману працю, щодо дотримання вимог чинного законодавства в частині мінімальних гарантій і оплаті праці та своєчасності виплати заробітної плати; зобов'язали роботодавців забезпечити своєчасну виплату заробітної плати та інші державні гарантії в оплаті праці, доведення розміру заробітної плати не менш ніж до величини прожиткового мінімуму і створення умов для подальшого постійного зростання заробітної плати.

На завершення перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Задеряка наголосив на необхідності і надалі проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед підприємств установ, організацій усіх форм власності і господарювання щодо дотримання норм законодавства.

Фото без опису

Держпраці навела (на підставі затвердженого на 2019 рік розміру мінзарплати у 4173 грн.) нові фінансові штрафи за порушення трудового законодавства. Вони діють з 1 січня 2019 року

Згідно із ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме 4173 грн. та у погодинному розмірі – 25,13 грн.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

1. 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125 190 грн. (якщо мінімальна зарплата 4 173 грн.) за наступні порушення:

– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

– оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

– виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

У 2018 році такий вид штрафу становив 111 690 грн.

2. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41 730 грн. (у 2018 році – 37230 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці).

3. 3 мінімальні зарплати, – це 12 519 грн. за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі. У 2018 році – 11 169 грн.

4. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41 730 грн. (якщо мінімальна зарплата 4 173 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу»«Про альтернативну (невійськову) службу»«Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У 2018 році – 37 230 грн.

5. 1 мінімальна зарплата (4 173 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище. У 2018 році – 3723 грн.

 Фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 142 190 грн. (125 190 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

 Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 125 190 грн., а якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 4 173 грн.

Крім того, ст. 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 142 190 грн. (125 190 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді. У 2018 році – 128 690 грн. (111690 грн. + 17 000 грн.) 

Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 4 173 грн. (у 2018 році – 3723 грн.) фінансового штрафу і до 1 700 грн. адміністративного штрафу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора