Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Цифрові громади. Сайт ОТГ як інвестиційний майданчик: створити та розвивати

Дата: 23.08.2019 11:26
Кількість переглядів: 481

Фото без описуНемає такої громади, що не мріяла б знайти свого інвестора. А ще краще — двох. Конкуренція між ОТГ за увагу локальних та іноземних інвесторів зростає, і громади постійно роздумують: як стати ще привабливішими для бізнесу? Чим зацікавити? Як вигідно продемонструвати можливості ОТГ? Сьогодні у рубриці Цифрові громади Програма DOBRE радить, як перетворити офіційний сайт громади на повноцінний інвестиційний майданчик.

Навіщо громаді інвестор?

Інвестиції у громаду — не лише імідж та визнання, а перш за все показник, що ОТГ стало розвивається і з нею варто співпрацювати. Це своєрідний “знак якості”, що відзначає вашу громаду як ефективну та здатну до реалізації великих проектів.

Для мешканців інвестиційні проекти означають декілька важливих зрушень. По-перше, появу нових робочих місць. По-друге, поліпшення загальних інфраструктурних умов — бізнес хоче, аби його автівки перевозили товари рівними дорогами, а у місцевості завжди був доступ до інтернету. Прихід інвестора впливає на усі сфери життя громади, від освіти (треба ж формувати нові кадри під запит бізнесу) до телекомунікацій.

Як вебсайт допоможе залучити інвестора в громаду?

Розбираємо на прикладі заводу з виробництва йогуртів :)

Уявімо: ваша громада має за стратегію залучити кошти для будівництва нового заводу. Планується, що підприємство вироблятиме місцеві молочні смаколики та дасть роботу значній кількості працездатного населення. Точкою входу для знайомства інвестора з громадою та цим проектом стане ваш офіційний вебсайт. Далі, пропонуємо міні-стратегію по перетворенню сайту на інвестиційний майданчик:

  1. Впевніться, що у інвестора достатньо базової інформації про громаду. Всі основні дані про ОТГ можна розмістити в блоці “Економічний профіль”. Він має містити ключові цифри, як-то площу громади, кількість населення, інформацію про рівень доступу до інтернету. Окремо розкажіть про бізнес-складові — скільки у громаді підприємств, яка площа землі під забудову? Подивіться, як про себе розповідає Олександрівська ОТГhttps://oleksandrivskaotg.gov.ua/economic-profile.
  1. Занесіть проект заводу з виробництва йогуртів у блок “Проекти громади”. Створіть окрему картку для ініціативи з вичерпною інформацією про проект, цілі, бюджет, виконавців, відповідальних осіб та сталий вплив від реалізації проекту на розвиток громади. Не перевантажуйте опис специфічною термінологією. Натомість, розкажіть про переваги від інвестування у проект. Подивіться, як про відкриті ідеї громади розповідає Софіївська ОТГhttps://sofotg.gov.ua/invest-projects. Такі картки проектів громад ви можете презентувати на зустрічах, під час інвестиційних форумів та регіональних з’їздів партнерів, бізнесу і донорів.
  1. Прозорість — понад усе. Ніхто не купуватиме “кота в мішку”. Люди бізнесу завжди прискіпливо оцінюють варіанти інвестування, виважено аналізують всі “за” та “проти”. Важливо дотримуватися принципу прозорості й у оприлюдненні даних про бізнес-можливості громади. Покажіть бюджет громади — так бізнес побачить, що та як витрачається в ОТГ. Оприлюднить реєстр підприємств громади — відтак, бізнесу буде простіше оцінити конкуренцію та знайти додаткових партнерів.

Подивіться, як працює додаток “Відкритий бюджет” у Баштанській ОТГhttps://bashtanskaotg.gov.ua/open-budget. Завдяки додатку кожен може оцінити бюджетні справи громади, проаналізувати витрати, ключові сфери, куди надходять кошти.

Реєстр підприємств у Софіївській ОТГhttps://sofotg.gov.ua/enterprises-registry. Завдяки такому додатку громада детально розповідає про зареєстровані локальні установи та бізнеси. Де знаходиться, чим займається, за якими контактами звертатись до того чи іншого бізнесу? Пам’ятаєте газету “жовті сторінки”? Працює за тим же принципом, тільки онлайн.

  1. Перекладіть офіційний сайт громади англійською. Так, не завжди є можливість перекласти сайт громади одразу. Як ми радили раніше, рухайтесь за методологією agile — тобто поступово. Перекладіть спочатку головну сторінку, де буде ключова інформація про вашу ОТГ. Розкажіть про успішно реалізовані проекти та наведіть ключові цифри– додайте привабливості. Ідеально мати базову презентацію ОТГ англійською — її також розмістіть на сайті та демонструйте під час форумів з іноземними інвесторами.

Пріоритети громад змінюються швидко, і природно, що офіційні сайти мають оперативно адаптуватися під нові умови. За цим принципом створена платформа Dosvit, з якою працюють громади Програми DOBRE. Завдяки Dosvit громади отримують можливість створити офіційні сайти, наповнити базовими даними та далі рухатися відповідно до пріоритетів. Якщо є намір розвивати електронну демократію — у декілька кліків можна налаштувати відповідні додаткиЯкщо фокус на залучення інвестора — тут допоможуть сервіси, описані вище. Сподіваємося, зазначені поради допоможуть ОТГ  досягати власних цілей та зростати в онлайн-просторі.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора