Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У межах “Діалогів про Україну” на Черкащині обговорили земельні нововведення (фото)

Дата: 10.10.2019 10:05
Кількість переглядів: 270

Фото без опису

Вчора у Черкасах у межах програми “Діалоги про Україну” відбулася зустріч черкащан із заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарасом Висоцьким та уповноваженим із земельних питань Романом Лещенком. 

Під час заходу було представлено плани Уряду стосовно зміни системи управління земельними ресурсами. На зустрічі в сесійній залі Будинку рад були присутні голови райдержадміністрацій, районних рад, голови об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад, керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та всі ті, кого цікавлять законодавчі нововведення.

- Зараз багато хто спекулює земельними питаннями. Наголошую, що ніхто не змушує продавати землю, все залежатиме лише від бажання власника. І українську землю не розкуплять іноземці, це чітко регулюватиме законодавство. Загалом навколо земельних нововведень виникло багато міфів. Тож дуже добре, що сьогодні про майбутні зміни в законодавстві маємо можливість почути із перших вуст, – сказав на початку зустрічі голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко. 

За словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького, у земельних питаннях зміни просто необхідні, адже ситуація в країні наочно демонструє, – реформа має відбутися. Законопроект про обіг сільськогосподарських земель – це лише верхівка айсбергу великої земельної реформи, початок якої запланований на жовтень 2020 року. І сьогоднішні діалоги – це можливість долучитися до законотворчого процесу.

– Головне дискусійне питання на сьогодні таке: хто матиме право купувати землю. Важливо обговорити, хто може бути покупцем. Інше важливе питання – це можлива концентрація великої площі земель в одних руках. Була норма – не більше 35% земель громади. Але потім ми почули аграрних виробників, що це їх обмежує, за їхнім проханням ми цю норму виключили. Необхідно сформувати узгоджену з суспільством позицію.

За словами уповноваженого президента з питань землі Романа Лещенка, країна зачекалася на реформування Держгеокадастру. Цей орган планують позбавити контролюючих функцій, які передаються:

– за самовільне зайнятт земельних ділянок – сільським, селищним, міським радам;

– за правопорушеннями, що мають екологічний характер, – Державній екологічній інспекції;

– інші контролюючі функції – обласним державним адміністраціям.

Як відзначив проектний менеджер Офісу реформ Кабінету Міністрів України Андрій Мартин, передбачається безпрецедентна відкритість земельно-кадастрової інформації, а більшість операцій доступу до кадастрових даних має стати безоплатною.

Фактично, до нового кола обов’язків Держгеокадастру належатиме:

– ведення Державного земельного кадастру та створення картографічної основи для нього;
– координація створення національної інфраструктури просторових даних, а також створення національного геопорталу;
– проведення нормативної грошової оцінки земель;
– моніторинг земельних відносин, в тому числі ринку земель;
– забезпечення доступу до архівів землевпорядної документації та картографо-геодезичного фонду. 

Важлива складова проекту Закону – боротьба із рейдерством.

Передбачається:

– Припинення діяльності «акредитованих суб’єктів у сфері реєстрації» (комунальних і державних підприємств). Біля 80% рейдерських захоплень відбувалося саме через них.

– Підвищення відповідальності за порушення правил реєстрації правочинів та нотаріального посвідчення правочинів;

– Забезпечення можливості встановлення власником майна вимоги щодо нотаріального посвідчення правочину;

– Налагодження кращої взаємодії між реєстрами та більш ефективний доступ до реєстрів державних органів та реєстраторів.

Зустріч проводилася у форматі діалогу, тож після роз’яснювальних виступів усі бажаючі могли поставити питання.

Про програму:

Команда Президента Володимира Зеленського розпочинає програму «Діалоги про Україну». Посадовці Офісу Президента, урядовці, народні депутати проводитимуть зустрічі у регіонах країни, під час яких обговорюватимуть з представниками місцевого самоврядування та громадськістю ключові питання розвитку держави. Мета таких зустрічей – безпосередній діалог влади та суспільства, у результаті якого має бути напрацьована спільна позиція та спільні рішення з чутливих і важливих питань.

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора