Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Пасічники та аграрії області обговорили алгоритм спільних дій щодо підтримки бджолярства

Дата: 20.05.2020 15:43
Кількість переглядів: 308

Фото без описуДнями в Департаменті агропромислового розвитку відбувся  онлайн-семінар щодо напрацювання алгоритмів взаємодії пасічників Черкащини з аграріями регіону та органами місцевої влади.

До заходу долучилися директор Департаменту АПР ОДА Анатолій Яріш, керівники громадських об’єднань та асоціацій бджолярів  регіону та представники Держпродспоживслужби області.

В ході зустрічі учасники семінару висловили пропозиції щодо врегулювання на законодавчому рівні використання ліцензованих засобів захисту рослин та інших проблемних питань галузі. Йшлося також і про запровадження санкцій за порушення вимог Закону України «Про бджільництво».

Фахівці галузі також запропонували розпочати чотирьохсторонній формат зустрічей виробників та постачальників засобів захисту рослин, сільськогосподарських товаровиробників, представників громадських об’єднань пасічників області, органів влади та місцевого самоврядування.

Водночас за підсумками прийнято рішення  провести круглий стіл, ознайомитися з проєктом Закону України № 25-37 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту та розвитку бджільництва» та внести пропозиції.

Довідково:

В області у всіх категоріях господарств утримується більше  110 тис. бджолосімей. В господарствах населення нараховується 105 тисяч бджолосімей, що складає майже 96  відсотків від загальної кількості . Станом на 1 травня 2020 року Держпродспоживслужбою у Черкаській області зареєстровано 66,4 тисяч бджолосімей. За статистичними даними виробництво меду  у всіх категоріях господарств складає в межах 1,6 тис. тонн в тому числі в  господарствах  населення виробляється більше   1500  тонн меду або 94 відсотки від загальних обсягів виробництва.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора