Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Обласне управління екології про пріоритетні напрямки покращення стану довкілля Черкащини

Дата: 05.06.2020 19:30
Кількість переглядів: 364

Фото без описуСвітова спільнота сьогодні відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища, головною метою якого є стимулювання активної діяльності, спрямованої на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі. Про те, які заході зі збереження довкілля вживають в області, інформують в управлінні екології та природних ресурсів ОДА.

Туту відзначають, що покращення стану довкілля є одним із пріоритетних напрямів розвитку області. Обласною державною адміністрацією приділяється особлива увага вирішенню питань поводження з відходами, покращенню стану водних ресурсів, атмосферного повітря, збереженню ландшафтного та біологічного різноманіття.

З початку року на реалізацію природоохоронних заходів спрямовані кошти обласного та місцевих бюджетів, направлені пропозиції щодо залучення коштів з державного бюджету.

Впровадження комплексного підходу у сфері поводження з відходами та розроблення регіонального плану управління відходами до 2030 року реалізується із залученням провідних наукових установ та спеціалістів. Затвердження регіонального плану сприятиме розвитку ринку та бізнесу у сфері управління відходами, залученню інвестицій в область.

Разом з цим, протягом року планується реалізувати заходи щодо покращення стану поводження з побутовими відходами. Це придбання спецтехніки та обладнання зі збору побутових відходів для м. Черкаси, Єрківської ОТГ Катеринопільського району, Мліївської ОТГ Городищенського району, Лебедівської ОТГ Кам’янського району, Руськополянської ОТГ Черкаського району, Чигиринської ОТГ, Канівської ОТГ.

Відпрацьовується сучасний механізм моніторингу якості атмосферного повітря області, алгоритм дій по його запровадженню визначатиметься новою програмоюдержавного моніторингу. Програма дозволить повністю змінити підхід до функціонування системи моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, сформувати мережу спостережень та оцінювання якості атмосферного повітря, чітко визначити функції суб’єктів моніторингу, переглянути обов’язкові для моніторингу показники та режими, впровадити механізм обов’язкового регулярного інформування та розробки коротко- та довгострокових планів дій.

Збільшено площу природно-заповідного фонду. Вдалося створити 2 об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення загальною площею 9,0 га та змінити межі 4 об`єктів ПЗФ місцевого значення. Загальна площа заповідних територій збільшилась на 10,7356 га. На черговій сесії Черкаської обласної ради заплановано розглянути питання щодо оголошення ще двох нових заповідних об’єктів, що дозволить збільшити площу природно-заповідного фонду області на 8,7 га.

В цьому році є можливість покращити стан водних об’єктів у м. Ватутіне, м. Сміла, Звенигородському, Золотоніському, Чорнобаївському районах, Тальнівській ОТГ, Жашківській ОТГ, Шполянській ОТГ за рахунок коштів обласного  бюджету. На вказані заходи передбачено фінансування в обсязі 20,1 млн. грн. За рахунок власних коштів місцевих бюджетів передбачені заходи з охорони та раціонального використання водних ресурсів у м. Черкаси, м. Канів, Городищенському, Тальнівському, Чигиринському районах, Степанецькій ОТГ та Карашинській ОТГ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора