Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Хто і як може отримати допомогу по безробіттю в період карантину

Дата: 22.07.2020 10:39
Кількість переглядів: 251

Фото без опису     

       Усі незайняті особи, які хочуть працювати, а також зайняті особи, які планують змінити роботу (сумісництво чи у вільний від навчання час) мають право звернутися до служби зайнятості, яка посприяє у працевлаштуванні.

Реєструють безробітних в центрах зайнятості незалежно від того, де вони зареєстровані чи фактично перебувають.

Попри карантин та всі обмежувальні заходи, служба зайнятості працює у дистанційному режимі (оскільки відноситься до системи державних установ).

Якщо враховувати рішення, які прийняті Урядом, в карантинний період особистий прийом безробітних у центрах зайнятості максимально обмежений. А тому: всі консультації (особам, які шукають роботу/зареєстрованим безробітним), пов’язані з тим, щоб отримати соціальні послуги та матеріальне забезпечення, надаються дистанційно.

Щодо інформування відвідувачів служби зайнятості, то воно проводиться онлайн через офіційний сайт, за допомогою верифікованоїFacebook-сторінки служби, «Освітнього порталу державної служби зайнятості» та платформи «Профорієнтація та розвиток кар’єри».

Як відбувається реєстрація безробітних?

Служба зайнятості в карантинний період дещо спростила процедуру, за якою потрібно подавати документи. Безробітному необхідно:

  • розпочати із заповнення заяви про присвоєння статусу «безробітний»;
  • заповнити заяву про призначення допомоги.

Подати документи можна:

  • надіславши на e-mail центра зайнятості – туди, куди безробітному зручніше звертатися (як варіант, можна самому взятися за написання/завантаження, роздрукування, заповнення заяви, а потім – сфотографувати/відсканувати та надіслати документ);
  • також можна заяви, які заповнені самим безробітним, принести у скриню для кореспонденції, яка знаходиться у кожному центрі зайнятості;
  • завдяки сервісунової електронної послуги з реєстрації та оформленнявиплатдопомоги по безробіттю, щознаходися на онлайн-порталідержавнихпослуг «Дія» (https://chk.dcz.gov.ua/node/6923).

Кар’єрний радник зконтактує з особою телефоном, щоб уточнити потрібну інформацію (якщо це потрібно).

Як здійснюються виплати допомоги?

У карантинний період виплата допомоги, пов’язаної з безробіттям, здійснюється таким чином, щоб громадяни особисто не відвідували центр зайнятості, якщо вони підтвердили (телефоном/за допомогою електронних засобів) те, що хочуть зберегти статус «безробітний».

Наголошуємо на тому, що під час карантину такий статус присвоюється особі з першого дня, коли подається заява. Виплата допомоги призначається також з першого дня реєстрації. Виплачується допомога через банк.

Який розміри грошової допомоги?

Сума допомоги розраховується для кожного безробітного окремо.

Звертається увага на страховий стаж особи та розмір зарплати на останньому місці роботи. Виплати допомоги залежать від того, скільки триває безробіття у відсотках до визначеного розміру.

Максимальний розмір допомоги не повинен бути вищим чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних громадян (з 01.07.2020 8 788 грн.).

Сума мінімальної допомоги, яка має виплачуватися застрахованим громадянам з урахуванням зарплати та страхового стажу – 1 800 грн., а громадянам, виплати яким призначалися без урахування зарплати та страхового стажу в карантинний період, збільшили з 650 грн. до 1 000 грн.

Дане підвищення передбачене Урядом, застосовується з початку введення карантину та діятиме ще 30 днів після його завершення.

Хто отримає мінімальну допомогу?

  1. громадяни, які протягом року, що передував реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше ніж 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (прогули тощо);
  2. громадяни, які закінчили/припинили навчатися у середньому навчальному закладі та закладі вищої освіти, звільнені зі строкової військової служби і яким потрібно сприяти у пошуках першої роботи;
  3. внутрішньо переміщені громадяни, якщо вони документами не в змозі підтвердити періоди власної роботи.

Яка тривалість виплат?

Загалом виплати допомоги не повинні тривати понад 360 к.д., а для тих, кому до пенсії залишилося два роки – 720 днів.

До речі, для громадян, які під час карантину звільнилися за власним бажанням, не мають застосовуватися вимоги, які стосуються зменшення періоду виплати допомоги терміном до 90 днів.

Отже, безробітні, які звільнилися з останнього місця роботи починаючи з 12.03.2020 за власним бажанням та стали на облік в службі зайнятості, повинні отримувати допомогу з дня отримання статусу «безробітний». Водночас у сумі тривалість виплат допомоги таким громадянам не повинна бути більше 270 к.д.

Чи передбачена допомога тим, хто працював неофіційно?

Якщо особі не виповнилося 35 років і страхового стажу в неї немає, оскільки, наприклад, працювала вона не оформляючи трудові відносини, то їй повинна бути призначена допомога як такій, що працевлаштовується на перше робоче місце, у мінімальному розмірі строком на 180 к.д.

Якщо ж особа віком 35+ і страховий стаж в неї відсутній, тобто до цього віку працювала неофіційно, то така особа не має права на виплату допомоги по безробіттю.

За інформацією ОЦЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора