Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Робоча поїздка голови Звенигородської районної державної адміністрації Владислава Гончаревського до села Ризино

Дата: 28.07.2020 09:11
Кількість переглядів: 339

Фото без опису  24 липня голова районної державної адміністрації  Владислав Гончаревський здійснив робочу поїздку до села Ризино. 

  У ході робочої поїздки відвідав об’єкти соціальної інфраструктури села -Ризинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад дитячий садок "Сонечко", Будинок культури, бібліотеку, фельдшерсько-акушерський пункт.

        Перша назва села – Різана Криниця.
За легендою, в середині 1600 років у балці, що за селом, козаки вирізали польську заставу. Від цього і пішла назва “Різана”.
Існування Ризиного відносять до першої пол. XVII ст.
На 1900 рік в селі було 383 двори та 1979 жителів.
На даний час у Ризиному налічується 495 дворів та 885 жителів.
Площа села – 352,5 га.

Будинок культури облаштований для комфортного проведення дозвілля молоді села. Тут є зал для проведення вечорів для молоді, настільний теніс тощо. Проте загальною проблемою сільських Будинків культури залишається проблема опалення.

Справжньою гордістю села є історико-краєзнавчий музей “Різана Криниця”, який розташувався на другому поверсі Будинку культури. Завідувач музею Олексій Стоноженко провів для нас захоплюючу екскурсію сторінками історії Ризиного.

Заклад дошкільної освіти “Сонечко” відвідують 23 дитини. Працюють дві групи: різновікова та старша група. ЗДО знаходиться на балансі сільської ради, харчування діток безкоштовне.

Ризинська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів розрахована на 260 учнів. На даний час школу відвідують 120 учнів. З метою економії школа перейшла на електричне опалення, наразі здійснюється встановлення нових електричних котлів. Заклад освіти тісно співпрацює з місцевим Пехівським лісництвом, за кошти якого було проведено Інтернет по школі. Історія села представлена і в шкільному історичному музеї.

Сільська амбулаторія розташована в центрі села і займає всього два кабінети. Тут проводять консультації, надають первинну медичну допомогу.

Працюють сільськогосподарські підприємства СТОВ ім.Гришка, СВК Ризинський та фермерські господарства “Юрія”, “Лан”, “Різана Криниця”.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора