Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

“Майже на 100 відсотків виконані поточні ремонти приміщень закладів освіти”, – Дмитро Ляшов

Дата: 27.08.2020 15:30
Кількість переглядів: 301

Фото без описуПідготовка закладів освіти до нового навчального року, процес модернізації сучасної освіти та фінансування освітніх проєктів. Про це говорили на обласній серпневій конференції. 

Згідно з моніторингом соціально-економічного розвитку регіонів України, Черкаська область у 2019 році за напрямом «Доступність та якість послуг у сфері освіти» посідає 4 місце. Зокрема, за показниками чисельності дітей у дошкільних закладах освіти у розрахунку на 100 місць наша область займає лідируючі позиції на загальнодержавному рівні – друге місце; щодо позашкільної освіти – третій результат по Україні; за кількістю випускників шкіл, які отримали за результатами ЗНО з української мови та літератури 160 балів і вище – наша область на шостому місці. Це гарний результат, і це результат спільної нашої з вами роботи.

«Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, педагогічними колективами із залученням батьків і громадськості організовано виконання робіт з підготовки до нового навчального року. Майже на 100 відсотків виконано поточні ремонти навчальних кабінетів, лабораторій, приміщень закладів освіти. Окремі види робіт з капітальних ремонтів виконано у 115 закладах освіти. Зокрема: у 22 здійснено капітальні ремонти дахів і покрівель; у 37 – ремонти, реконструкцію, заміну інженерних (електричних, водопровідно-каналізаційних) мереж, у тому числі у 14 школах – капітально відремонтовано внутрішні туалети (у 2 із них переоснащено внутрішні санвузли у відповідності до потреб маломобільних осіб); в 11-ти – ремонт спортивних залів, у 25 – ремонт їдалень і харчоблоків; у 7 – утеплення фасадів; у 93 – виконано часткову заміну віконних блоків на металопластикові», – прокоментував підготовку закладів освіти до нового навчального року перший заступник голови Черкаської ОДА Дмитро Ляшов.

За його словами, реалізація 7 обласних програм спрямована на покращення якості освіти та матеріально-технічної бази закладів. До кінця року планується придбання на засадах співфінансування 27 навчальних кабінетів, 5 наборів робототехніки ЛЕГО.

За рахунок бюджетних програм, спрямованих на розвиток освіти в межах реалізації проєкту Президента України «Велике будівництво», у 6-ти закладах освіти передбачається виконання робіт з реконструкції і капітального ремонту.

Крім того, у рамках реалізації концепції Нової української школи у 567 закладах освіти для першокласників буде придбано засоби навчання, оновлено шкільні меблі та придбано комп’ютерну техніку.

Також за рахунок державної субвенції оновлено обладнання харчоблоків у 54 школах; 22 школи буде оснащено обладнанням 63 навчальних кабінетів та 4 СТЕМ-лабораторій. Крім того плануємо придбати 22 шкільні автобуси на умовах співфінансування, у тому числі централізовано – 14 автобусів і 8 автобусів – шляхом надання субвенції місцевим бюджетам з обласного бюджету. Влада на ділі доводить, що освіта в пріоритеті.

На виконання Обласної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти виділено 3,3 млн грн, за рахунок яких на умовах співфінансування протягом 2020 року передбачається придбати для закладів загальної середньої освіти 5 наборів робототехніки ЛЕГО, 16 навчальних кабінетів (шахові, фізика, хімія, біологія, математика, географія, інформатика) та 11 лінгафонних кабінетів.

За інформацією Управління освіти та науки Черкаської ОДА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора