Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Звенигородка інформує

Дата: 12.12.2016 16:10
Кількість переглядів: 641

Робота у відділенні основана на дотриманні законодавства, відповідальності та уважності при роботі  з потерпілими на виробництві та страхувальниками. На обліку у відділенні перебуває – 4722 юридичних та фізичних осіб –страхувальників, де працює 16 590 працівників.

367 потерпілих, утриманців загиблих, 26 осіб тимчасово переселених з Донецької та Луганської областей, отримують встановлені страхові виплати та забезпечуються визначеними медико-соціальними послугами.  Своєчасно проводиться відшкодування витрат потерпілим на виробництві за витрачені кошти на медикаменти під час лікування. Зокрема відшкодовано 57961 грн потерпілій за оперативне лікування по заміні колінного суглобу.

З метою залучення осіб з інвалідністю на виробництві до суспільної діяльності проведено конкурси серед інвалідів праці на звання «Кращий умілець народних промислів» та «Кращий городник, тваринник, садівник», визначено та відзначено кращих.

Одним з основних напрямків роботи відділення є проведення профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань: проводяться семінари, наради, конкурси та інші заходи. Ефективним є робота консультаційного пункту у відділенні та базового кабінету з охорони праці у ДНЗ «Звенигородський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів».

 До Дня працівників сільського господарства проведено конкурс серед підприємств на звання «Кращий спеціаліст з охорони праці» та визначено кращого – заступника директора ТОВ «Звенигородське племпідприємство» Грищенко Л.В.

У 2015 році зареєстровано 8 нещасних випадків на виробництві, 7 з них - з тимчасовою втратою працездатності. З початку 2016 року зареєстровано 10 нещасних випадків, які пов’язано з виробництвом. Прикрим є реєстрація 3-х нещасних випадків протягом кількох днів на підприємстві ПАТ «Звенигородський сироробний комбінат». Зареєстровано 2 нещасні випадки з тяжким наслідком на одному з ведучих підприємств регіону –ТОВ «Катеринопільський елеватор». Крім того, посадову особу останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок. 1 листопада 2016 року отримав тяжку травму та з часом помер фуражир СВК «Козацький». В даний час наказом управління Держпраці створена комісія, яка проводить  спеціальне розслідування нещасного випадку.

 Основні причини нещасних випадків – організаційні та психофізіологічні, тобто їх можна було б уникнути без додаткового фінансування, дотримуючись посадовими особами та працівниками вимог охорони праці. На всіх підприємствах, де зареєстровано нещасні випадки, проведено комплекс заходів з метою попередження виробничого травматизму. Позитивно, що протягом останніх  років відсутні повідомлення про професійні захворювання.

Ефективним заходом у профілактиці травматизму є засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення, де щоквартально розглядаються проблемні питання та заслуховуються керівники підприємств щодо проведеної роботи у сфері профілактики.

Дотримання законодавства з охорони праці роботодавцями,  спеціалістами служб охорони праці підприємств є ключовим у забезпеченні функціонування ефективної системи управління охороною праці, створення безпечних та нешкідливих умов праці на робочих місцях. Є підприємства, на яких достатньо приділяють увагу організації охорони праці та працюють без виробничого травматизму: Звенигородське підприємство теплових мереж, ТОВ «Звенигородське племпідприємство», Звенигородська центральна районна лікарня, ДП «Звенигородське лісове господарство» та інші.

Збереження життя і здоров’я працюючих на виробництві є державним завданням. Як роботодавці так і працівники повинні усвідомити, що особиста відповідальність є складовою частиною формування культури безпеки праці. Тобто дотримання вимог охорони праці має стати нормою поведінки працівників в процесі трудової діяльності.

Начальник відділення                                                                                                               В.В. Демченко                           

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто найбільш гострі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень