Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Володимир Зеленський звернувся до депутатів ВРУ зі щорічним посланням

Дата: 20.10.2020 12:40
Кількість переглядів: 270

Фото без опису

З традиційним щорічним посланням до депутатів Верховної Ради України звернувся Президент України Володимир Зеленський сьогодні. Питання деокупації Донбасу та Криму, боротьба з коронавірусом, економічні проблеми, енергетичні недопрацювання, а також чіткі кроки для виходу з кризи, вирішення медичних питань окреслив Глава держави.

Зокрема, що буде зроблять в економіці?

Україна має вийти на рівень щорічного зростання економіки не менше 5%.

Нагальною умовою економічного зростання є дерегуляція і розвиток підприємництва.

Приватизація спрямовуватиметься не на досягнення короткострокових фіскальних цілей, а на залучення інвестицій, поліпшення корпоративного управління, створення нових робочих місць, перепрофілювання неефективних підприємств.

Боротьба з корупцією здійснюватиметься не тільки у спосіб забезпечення невідворотності покарання, а й обмеженням можливостей та усуненням стимулів для вчинення корупційних правопорушень.

Держава сприятиме розвитку внутрішнього ринку як основи для стійкого зростання, а саме на таких напрямках:

зменшення імпортозалежності національної економіки;

сприяння розвитку малого і середнього бізнесу;

поліпшення умов реалізації людського потенціалу;

зміцненння інституційної основи національної економіки; її декриміналізація та детінізація.

Ключову роль у розвиткові експорту матиме посилення роботи українських дипломатів у напрямках, які фактично ігнорувалися протягом 28 років Незалежності. Ринки південно-східної Азії, Африки, Латинської Америки мають бути доступними для українського бізнесу. Щоб це було можливим, відбувається переосмислення роботи системи Міністерства закордонних справ України. Представники України мають усвідомлювати, що вони є також і представниками економічних інтересів України.

Що очікує медицину?

Передумовою підвищення доступності медичної допомоги стане чіткий перелік гарантованих медичних послуг та обґрунтовані стандарти їх надання.

Буде запроваджено загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування з внесенням відповідних змін до податкового та бюджетного законодавства.

Трансформація сфери охорони здоров’я забезпечить повне охоплення населення медичними послугами не тільки первинної, а й вторинної і третинної ланки.

Серед пріоритетів у профілактиці захворюваності – жорсткий державний контроль за виконанням Національного календаря щеплень (зокрема, щодо забезпечення наявності необхідних ефективних і безпечних препаратів).

Потребує подальшого розвитку електронна інфраструктура системи охорони здоров’я для зменшення адміністративного навантаження на лікарів, забезпечення пацієнтам кращого доступу до електронних сервісів, депаперизації в медичній сфері та створення простору для інновацій.

Пандемія COVID-19 унаочнила глибокі проблеми у сфері охорони здоров’я та біобезпеки, нагальну необхідність системного реформування, Нагально необхідно пришвидшити створення ефективної системи санітарного та епідемічного добробуту людей, захисту від інфекційних і соціальних хвороб, протидії застосуванню біологічної зброї.

Отримання Україною статусу партнера НАТО з розширеними можливостями передбачає, зокрема, регулярні політичні консультації з питань безпеки на рівні міністрів, розширений доступ до програм взаємодії і навчань, обмін інформацією й досвідом, тіснішу взаємодію під час криз і підготовки операцій, забезпечення проведення багатонаціональних навчань в Україні та за кордоном.

Далі у своєму звернення Володимир Зеленський порушив питання якісних змін у сфері цифровізації, освіти, судової гілки влади, системи народовладдя, пенсійної системи та соціального захисту.

За його словами, базовий виклик – в тому, наскільки в Україні є застарілими інфраструктра, транспорт, технологічна база підприємств. Головних завдань для зовнішньо-політичної діяльності України – два: посилювати міжнародну координацію для тиску на Росію з метою припинення агресії проти нашої держави і повернення усіх наших тимчасово окупованих територій, а також розширення зовнішньо-економічних можливостей України.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора