Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Майже кожний десятий із протестованих медиків – інфікований COVID-19, – Людмила Кравченко

Дата: 04.11.2020 16:24
Кількість переглядів: 573

Фото без опису

Обласний лабораторний центр проводить в середньому 900 тестувань на добу методом полімеразно-ланцюгової реакції. Як розповіла головна санітарна лікарка Черкащини Людмила Кравченко, кожний протестований медичний працівник інфікований коронавірусом. За період карантину у 987 працівників медичних установ виявили COVID-19. 

У сфері середньої освіти призупинили навчання у 51 класі, захворілм коронавірусом 28 учнів, серед працівників шкільних установ – майже 200 осіб. Відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти забороняється, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває більше ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти.

Днями у мережі Інтернет з’явилася інформація, що деякі адміністрації шкіл змушують батьків підписувати інформаційну згоду, що заклад освіти не несе відповідальність за розповсюдження COVID-19.

МОЗ наголошує, що подібний “документ” не передбачений жодним нормативно-правовим актом, і ніхто не може змусити батьків його підписати.

МОЗ ще до початку навчального року розробило детальні рекомендації про проведення навчального процесу в умовах пандемії. Вони розміщені на сайті міністерства. Одна з основних вимог – власник закладу освіти (наприклад, міська рада, об’єднана територіальна громада) несе відповідальність за наявність у медичному пункті безконтактних термометрів, дезінфекторів, антисептиків для рук, засобів індивідуального захисту.

Відповідальність за дотримання протиепідемічних заходів у закладах освіти лежить саме на їх керівництві. Вони повинні забезпечити регулярну термометрію та ЗІЗ для всіх працівників, а також контроль за дотриманням епідеміологічних правил безпеки. Зокрема, необхідно забезпечити різний час початку та закінчення занять для різних класів та груп, а також перерви у різні часові проміжки. У школі повинна бути розмітка в коридорах.

Більше - у відео.

Наразі в україні мобільні бригади здійснюють за добу забір не менше ніж 25 тисяч зразків для дослідження на COVID-19. Тестування здійснюється безкоштовно. У разі виникнення проблем з діагностикою чи лікуванням коронавірусної хвороби, а також за відсутності можливості зв’язатися з сімейним лікарем, необхідно зателефонувати у всеукраїнський контакт-центр МОЗ: 0-800-60-20-19. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора