Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На «тепле» кредитування черкащани залучили майже 25 млн грн

Дата: 09.11.2020 10:35
Кількість переглядів: 340

Фото без описуЖителі Черкащини продовжують залучати кошти на енергоощадність. За травень-жовтень уповноважені банки – АТ Ощадбанк, АБ Укргазбанк, АТ Укрексімбанк – видали 629 кредитів на 24,8 млн грн.

За 2016-2020 роки отримали часткову компенсацію відсоткової ставки за кредитами 356 позичальників. Їм відшкодували 785,1 тис грн.

Держенергоефективності здійснило чергову компенсацію за «теплими» кредитами, а саме – виплатило 38,8 млн грн компенсацій населенню та ОСББ відповідно до реєстрів позичальників, наданих банками у жовтні. Всього у 2020 році із державного бюджету учасникам програми вже компенсовано майже 302 млн грн (із виділених 400 млн грн на цей рік.

«Співфінансування «теплих кредитів» з кількох джерел – держави, місцевої влади, населення – стимулює українців до активнішого впровадження заходів з енергоефективності. У результаті зменшується споживання газу, населення заощаджує на платіжках та покращує свій комфорт», – прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, підписуючи реєстри для відшкодування.

Водночас Костянтин Гура зауважив, що програма завершується у цьому році.

«За ініціативи Міненерго та Держенергоефективності було розроблено та Урядом прийнято рішення щодо продовження «теплих кредитів» у 2021 році для індивідуальних будинків. І для того, щоб ще сотні тисяч родин відчули переваги енергоефективності, вкрай важливо передбачити фінансування програми у проєкті Державного бюджету на 2021 рік», – наголосив К.Гура.

Нагадаємо:

  • Програма приваблює легкістю участі, мінімізацією бюрократії, швидким терміном компенсацій впродовж 2 місяців, додатковою підтримкою від місцевої влади, можливістю отримати як економію на платіжках, так і бажаний комфорт.
  • Результати оцінок свідчать, що програма дозволяє в середньому щорічно економити 30% газу в домогосподарствах.
  • Витрати на адміністрування програми складають всього-на-всього менше 0,5% від загальної суми здійснених інвестицій.
  • Мультиплікативний ефект на економіку: 1 грн видатків з держбюджету залучає додатково 2,7 грн інвестицій в економіку.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора