Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«16 днів проти насильства»: як на Черкащині проходитиме всеукраїнська акція

Дата: 25.11.2020 16:48
Кількість переглядів: 247

Фото без опису

«Синці загоються – душа ніколи». Саме під таким гаслом проходить цьогорічна всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Вона триватиме від 25 листопада до 10 грудня. Лариса Удовиченко, головний спеціаліст відділу молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності Управління у справах сім’ї, молоді та спорту розповіла, як проходитиме акція на Черкащині.

Щороку Черкащина активно долучається до цієї акції. У її межах у темну пору доби Будинок рад буде підсвітка помаранчевого кольору. Цей колір є символом світу, вільного від насильства.

У період акції в медіа та соцмережах висвітлюватимуться питання гендерної рівності та насильства у різних його формах – сексуальній, психологічній, економічній та фізичній. Вперше проведуть онлайн-фотовиставку портретів постраждалих жінок з реальними історіями їхнього життя.

«Це унікальні 11 світлин черкащанок з кризового центру «Мережка» фотографа Олексія Бадери. Ми знайомитимемо людей із жінками, які наважилися відкрити обличчя і чесно сказати: «Ми потерпілі. Але ми знайшли в собі сили, щоб розпочати нове життя», – каже Лариса Удовиченко.

У соціальних мережах запустять інформаційні ролики – дорожня карта для постраждалої – куди звернутися за допомогою і як зупинити насильство.

Протидія та боротьба з цим явищем не обмежується цією акцією. В області створено систему попередження та протидії домашньому насильству та надання допомоги постраждалим. Розпорядженням обласної державної адміністрації затвердили відповідні заходи, діє комісія при обласній та районній державній адміністрації, виконавчих комітетах міських рад, ОТГ, є відповідальні особи за цей напрям. В області координатором у цьому напрямі є Управління сім’ї, молоді та спорту, які спільно з громадськими організаціями, зокрема БГО «100 відсотків життя Черкаси», проводять інформаційно-просвітницькі заходи.

В області створено вісім мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. При Національній поліції у Черкаській області є бригада швидкого реагування. При ГО «100 відсотків життя Черкаси» діє жіночий кризовий центр «Мережка», де тимчасово проживають постраждалі жінки.

Фото без опису

Номери екстрених служб та гарячих ліній:

Національна дитяча лінія:

0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів);

116111 (безкоштовно з мобільних телефонів)

Безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства:

0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів)

116123 (з мобільних телефонів)

Національна поліція:

102

Безкоштовна гаряча лінія для жертв домашнього насильства:

15-47 (працює цілодобово)

Безоплатна правова допомога цілодобова «гаряча» лінія:

0 800 213 103

Жіночий кризовий центр «Мережка»:

0472 543 522; http://fhth.ck.ua/https://www.facebook.com/MerezhkaChe

Довідково: Щорічно з 25 листопада по 10 грудня тисячі громадян, сотні державних і громадських організацій об’єднують зусилля, щоб збільшити розуміння та обізнаність суспільства щодо всіх форм насильства і щоб створити соціальний простір вільний від насильства.

Цю акцію «16 днів проти насильства» започаткував перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді і відзначився зв’язок між насильством стосовно жінок і правами людей.

Дати цієї акції наголошують на цьому. Адже 25 листопада Міжнародний день проти насильства щодо жінок. 10 грудня – міжнародний день прав людини.

В цей 16-денний період входять й інші важливі дати:

1 грудня – всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – міжнародний день волонтера;

6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі.

Таким чином майже кожен день означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-яка форма насильства – це є порушення прав людини.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора