Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Рівень підтримки атовців Черкащини обговорили на колегії обласного Департаменту соцзахсту

Дата: 30.11.2020 15:50
Кількість переглядів: 152

Фото без опису

Учасники бойових дій на Сході України та члени їх родин з Черкащини отримують гарантовані державою соціальні послуги та захист. Про те, як спрацьовують у цьому напрямку в області йшлося на колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Нині в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває на обліку 10 923 учасники антитерористичної операції, яким встановили статус учасника бойових дій, та 923 особи, які мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Статус члена сім’ї загиблого мають 328 осіб за загиблими військовослужбовцями під час проведення антитерористичної операції. Цим категоріям осіб надаються пільги гарантовані державою.

– За рахунок коштів обласного бюджету, в рамках обласної комплексної програми «Турбота» станом на листопад матеріальну допомогу отримали 429 учасників АТО на понад 397 тис. грн, – повідомила начальниця управління у справах ветеранів, осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту соціального захисту населення ОДА Тетяна Касян. – Упродовж 2020 року за рахунок коштів обласного бюджету, одноразову грошову допомогу в розмірі 50 тис. грн виплатили 8-ми членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з проведенням АТО в східних регіонах України, на 400 тис. грн.

Цьогоріч з державного бюджету для Черкащини виділили 5,2 млн грн для оздоровлення 370 учасників АТО. Наразі оздоровилися 256 осіб, а загалом уклали угоди 308 осіб. Найкраще спрацювали міста Сміла та Золотоноша, Золотоніський та Корсунь-Шевченківський райони, де оздоровили більшу кількість учасників АТО від запланованої.

Крім того, за рахунок коштів місцевих бюджетів оздоровили 5 членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО, з них 2 – у Канівському районі та 1 – в Уманському районі, 2 – у м. Умань.

– Майже сотні членів сімей загиблих учасників АТО, мешканцям Черкас, призначили щорічну допомогу на оздоровлення за рахунок коштів міського бюджету, – додала Тетяна Касян. – У той же час, в рамках діючої обласної програми «Щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні та постраждалих під час Революції Гідності та бійців-добровольців на 2018-2022 роки» з бюджету Черкащини виділили 400 тис. грн на умовах співфінансування з місцевими бюджетами районів та міст обласного значення.

Для проходження психологічної реабілітації з державного бюджету виділили 2,5 млн грн для оздоровлення 220 осіб. Уклали 215 угод.

Для проходження професійної адаптації з державного бюджету виділили понад 1 млн грн. З них вже використали 749 тис. грн, 85 учасників АТО забезпечили послугами соціальної та професійної адаптації у 18-ти установах області. У м. Сміла, Чигиринському та Катеринопільському районах послугами професійної адаптації охопили більшу кількість учасників АТО, ніж заплановано на рік та використано додаткові кошти.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора