Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Понад сотні дітей Черкащини допомогли патронатні вихователі

Дата: 01.12.2020 15:00
Кількість переглядів: 135

П’ятнадцять патронатних родин Черкащини готові допомагати дітям, які потрапили в складні життєві обставини. Їхніми послугами вже скористалися 105 дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах. Із них 66 повернули в біологічні родини, 3 – передали під опіку/піклування, 36 влаштували в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, інформують в Службі у справах дітей облдержадміністрації.

Патронат над дитиною – професійна комплексна послуга, спрямована на створення найкращих умов для зростання дитини та подолання обставин, що можуть спричинити остаточне розлучення дитини з батьками. Найважливішим є те, що всі базові послуги дитина отримує в сімейних умовах та в більшості випадків продовжує спілкування з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок чи школу, не переміщується до центру соціально-психологічної реабілітації, іншого закладу інституційного догляду дітей.

– Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів і на договірній основі доглядає, виховує та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їхнє життя та здоров’я, – відзначає начальниця обласної служби у справах дітей Оксана Покатілова. – Нині патронатні сім’ї є в Смілі (4), Черкасах (1), Умані (1), Золотоноші (1), Золотоніському (2), Корсунь-Шевченківському (1), Кам’янському (2), Христинівському (1) та Черкаському районах (2). Загалом в області продовжується робота зі створення патронатної родини в кожному місті, районі, ОТГ, адже запровадження патронату над дитиною є важливою складовою процесу деінституалізації.

Патронатні вихователі – це особи, які пройшли курс підготовки та за участю членів сім’ї надають послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини за місцем свого фактичного проживання. Згідно з договором з місцевою владою, патронатний вихователь має забезпечити дитині особистий простір для проживання, повноцінне харчуванням, доступ до визначених договором послуг, придбати дитині необхідний одяг, сприяти контактам дитини з батьками та співпрацювати з ними.

Патронат потрібен дітям, які не можуть залишатися вдома або з певних причин не можуть тимчасово перебувати зі своїми рідними, зокрема:

– новонародженим дітям, від яких відмовилися батьки;

– покинутим, безпритульним дітям;

– дітям з родин, де їм існує загроза життю та здоров’ю;

– дітям, які зазнали насильства;

– дітям, батьки чи опікуни яких померли чи пропали безвісти;

– дітям, батьки чи опікуни яких потребують реабілітації, лікування на стаціонарі.

Термін перебування в патронатній родині для дитини визначається індивідуально, але не може перевищувати 3-х місяців. В окремих випадках цей термін можуть продовжити до 6-ти місяців.

Водночас держава гарантує соціальну допомогу на утримання влаштованої під патронат дитини в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів, грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а також сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Всі, хто має зацікавленість патронатом, можуть звертатися до фахівців із соціальної роботи в громаді або місцевого центру соціальних служб для консультування та ознайомлення з процесом відбору та підготовки патронатних вихователів.

Нині в Україні понад 150 патронатних родин вже змінили життя понад 600 дітей.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора